BORELIOZA-BADANIA-KROK DO WOLNOŚCI

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Lord Kapucyn 02 lip 2013, 13:27
No tak, te dwa wrogie obozy to-

1. IDSA- Infectious Diseases Society of America, AAN- American Academy of Neurology, NIH- National Institutes of Health. Ci z grubsza twierdzą, że nie ma czego takiego jak przewlekła borelioza i zespół poboreliozowy, że do wyleczzenia bolerki wystarczy max. pare tygodni antybiotyków, a ILADS tylko wyciąga kasę od naiwnych i wmawia ludziom bolerkę.

2. ILADS- International Lyme And Associated Diseases Society. Ci twierdzą coś dokładnie odwrotnego, że bolerka jest przewlekła, jest zespół poboreliozowy, że trzeba się faszerować miesiące, a nawet lata toną antybiotyków.

Prawda leży pewnie po środku, i tak jak Wiola mówi brakuje zdrowego rozsądku. Bo zamiast się skupić na istocie choroby, porobić więcej badań klinicznych, to barany wolą się koncentrować na wzajemnym obrzucaniu się inwektywami.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Siding Spring 02 lip 2013, 15:34
Jak ja robilem ze 2 lata to pamietam chyba był Western blot test, PRC(z krwi) i cos takiego jak badanie chyba krętkow w moczu(o ile sie nie myle :mrgreen: ). Dwa ostatnie na pewno daja mozliwe najwieksza skutecznosc na wykrycie choroby..ale nie ma 100% ..nawet pewnie i 90%. (jak sie myle niech mnie ktos poprawi).

ILADS wedlug mnie nie jest najlepszym rozwiazaniem a przede wszystkim ze wzgledu na ilosci antybiotykow jakie dana osoba musi brac a co gorsze w jak dlugim czasie. Antybiotyki nie sa refundowane wiec wszystko na 100%.....byc moze rzeczywiscie to jest tylko kolejny sposob na niezly zysk ze strony lobby farmaceutycznego. Jednak potawil bym na IDSA.

Kuzw ja juz chyba nie wychodze z domu..pojechalem sobie pobiegac usiadlem na łace..patrze a tu kleszcz wbity:D. Ale tak malego kleszcza jeszcze w zyciu nie widzialem..bez problemu calego go wyrwalem. No i nie robie z tego wielkiego halo bo wbil sie mnie moze na max 30 minut;)

przez *Wiola* 03 lip 2013, 12:32
lubudubu, Rodzajów badań jest znacznie więcej , LTT, LUAT., KKI, ale faktycznie z tego co piszą , żadne nie daje 100% pewności.
Co do leczenia, hmm, każdy musi sam zdecydować, . Dla mnie jedno jest pewne - w miesiąc nie wyleczy się starej boreliozy, .
A jeśli doszukujemy się spisku - równie dobrze może to być spisek ubezpieczycieli , którzy nie chcą uznać boreliozy jako choroby przewlekłej i refundować długotrwałego leczenia- czyż nie?

No i tego również jestem pewna- jest o wiele częstsza niż się powszechnie sądzi,
http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 6,1,0.html

-- 05 lip 2013, 01:25 --

A tu mim zdaniem dość ciekawy artykuł z którego można sporo się dowiedzieć :
http://www.macierz.org.pl/artykuly/zdro ... ercza.html
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tomakin 23 sty 2014, 05:59
"Jeszcze raz, podkreślam to zdanie - przewlekła, dająca objawy borelioza którą trzeba leczyć latami to MIT, bajka wymyślona przez oszustów którzy kroją kasę za "leczenie" tej przypadłości. Ci wszyscy leczący się latami bez poprawy zostali najzwyczajniej w świecie okłamani, mieli jedną z dosłownie setek czy nawet tysięcy ciężkich w diagnozie chorób dających podobne objawy. Albo objawy są wywołane bakteriami i te bakterie są zabijane antybiotykiem, więc jest poprawa, albo objawy są wywołane czymś kompletnie innym i wtedy poprawy nie ma. Trzecia możliwość nie istnieje."

źródło - www.borelioza.vegie.pl

Oszustów w internecie (niekiedy z dyplomami lekarskimi...) nie brakuje, więc trzy razy sprawdzajcie wszystko, co gdzieś przeczytacie. Tysiące osób zostało już "złapanych" na leczenie boreliozy i wydali mnóstwo kasy bez żadnej poprawy zdrowia - bo żadnej boreliozy nie mieli

Co zaś do "konfliktu" między IDSA a ILADS, IDSA ma po swojej stronie setki albo i tysiące badań, ILADS - ani jednego. Mówić tu jak o równorzędnym konflikcie to jak mówić o konflikcie między teoriami o kształcie Ziemi - płaska czy taka +/- okrągła.

Owszem, niekiedy objawy nerwicowe są wywołane infekcją krętkami boreliozy. Ale wtedy po pierwsze leczenie daje błyskawiczną poprawę, po drugie - starczy kilka tygodni odpowiednio dobranego antybiotyku.

przez sambor 28 cze 2014, 15:03
Potrzebuję pomocy w sprawie rejestracji na forum Vegie Zdrowiej - forum medycyny naturalnej. Nie mogę sie zarejestrować z powodu ochrony antybotowej. Pisałem do "przemo" - bez odpowiedzi. Nie ma tam kontaktu do żadnego z adminów. Proszę o podanie jakiegoś namiaru mailowego, np do Tomakina.
Zależy mi na rejestracji, bo zacząłem suplementować witaminy dla chorej na SM.

przez Corpse 11 sie 2014, 01:10
mi kiedyś utknęła połowa kleszcza w ogromnym pieprzyku, dostawalam rozne maści, żeby to cholerstwo wyszło bo mogłam mieć bolerioze, ale usuneli mi chirurgicznie, odtąd boje się panicznie kleszczy

Sortuj wg