BORELIOZA-BADANIA-KROK DO WOLNOŚCI

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez *Wiola* 06 cze 2013, 09:57
lubudubu, Wiesz w bb nie ma nic pewnego , ani wyniki, ani przebieg , ani leczenie, . Wydaje mi się ,że taki zwykły test WB o niczym nie przesądza, . Nie żebym Cię nakręcała, ale za dużo różnych historii się naczytałam i wiem ,że bardzo różnie z wynikami bywa.
To ,że czułeś się osłabiony to norma, też się tak czuję po miesiącu brania., Herxa takiego powalającego też jeszcze nie miałam,. a testy kosztowały mnie 2,5tysiaka, więc ciesz się , bo i tak tanio Ci się udało ;)
Moderator

przez Siding Spring 06 cze 2013, 10:18
Masz racje ale sa i tacy ktorzy lecza sie rok i nadal zle z nimi a nawet gorzej niz przed leczeniem. Nie mowiac o kosztach jakie poniesli a ile zdrowia natracili. Rok czasu brac takie dawki antybiotkow..dla mnie to jakas masakra. Ja z borelioza dalem sobie spokoj. IGM mam ujemne a ten wskaznik to glowna podstawa do leczenia. Z drugiej strony nie mam zadnych koinfenkcji wiec moze tym bardziej wszystko juz za mna:). A po trzecie to "profilaktycznie kilkadziesiat gram antybiotykow lyknelem:P

przez TAO 06 cze 2013, 10:24
warto zrobić ponoć biorezonans
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 06 cze 2013, 10:25
lubudubu, Jak uważasz, znam ludzi , którzy się leczą mimo ujemnych testów, wiem ,że to zakrawa na paranoję , ale.... Tak jak Ci mówiłam 2 miesiące to kropla w morzu przy starej infekcji, raczej podrażniłeś krętki tylko,. Ja mam akurat to szczęście ,że moje wyniki nie budzą wątpliwości , ale czy będzie jakaś poprawa , też nie wiem , bo mam to gówno od wielu lat :roll:
Moderator

przez Siding Spring 06 cze 2013, 10:31
No spoko. gdybym mial taka pewnosc jak Ty to bym sie moze i leczyl a tak sama rozumiesz jak jest. Wydawanie kasy i trucie sie antybiotykami gdy nie wiadomo jak jest ...chociaz mowia ze leczy sie objawy a nie wyniki . No jakby nie patrze krucho z moja psychika ale od zawsze mialem problemy. No chyba ze jak wyszedlem z łona matki to juz mnie kleszcz dopadl:D

przez fozzie 06 cze 2013, 10:37
*Wiola*, to było 18 lat temu, po wyjęciu kleszcza rana wyglądała dziwnie (paprała się) i poszedłem do lekarza, ten dał antybiotyk i koniec. Generalnie ze trzy razy w swoim życiu "przespałem się z kleszczem" a tych wyciągniętych na bieżąco nie liczę. Czy są jakieś tanie badania które można szybko zrobić?

przez *Wiola* 06 cze 2013, 11:21
fozzie, Ja mam prawdopodobnie od 26 lat :?
Najtańszym badaniem jest test Elisa, ale mówią ,że to loteria, niestety. Inne też są zawodne , chociaż droższe. Chyba najczęściej wychodzi to którym wspomina założyciel wątku - krążące kompleksy immunologiczne ,ale kosztuje chyba 330 zł.
Jesteś zmęczony? Masz bóle? problemy skórne, bóle stawów. głowy? Zresztą objawów też może być mnóstwo i najróżniejszych :roll:

lubudubu, :bezradny:
Moderator

przez fozzie 06 cze 2013, 14:29
*Wiola*, najtańszy test kosztuje tylko 35 zł. Od czegoś trzeba zacząć. Wiele moich objawów pasuje do boreliozy. Tym bardziej, ze wszystko złe zaczęło się ze mną dziać mniej więcej od tego czasu. Dzięki za rady.

przez carlosbueno 06 cze 2013, 14:32
Ciekawe czy ja mam bo kleszcze na pewno mnie kiedyś ugryzły bo dużo po lasach i innych miejsc z drzewami łażę, a co 10 kleszcz roznosi boreliozę.
Największy Forumowy Maruda

przez Siding Spring 06 cze 2013, 15:09
Chyba nawet nie no co 10 . Czesciej wydaje mi sie. Dla pewnosci mozesz sobie carlos porobic badania.

przez *Wiola* 06 cze 2013, 16:21
fozzie, Tak, test Elisa jest tani , ale bardzo zawodny, mówią ,że to jak rzut monetą, ale u mnie wyszedł dodatni, więc miałam już podstawy do dalszych poszukiwań. Gdybyś miał okazję załatwić metronidazol lub tynidazol i pobrać go kilka dni przed badaniem byłoby dobrze , bo rozbiajają tzw cysty i wtedy jest większe prawdopodobieństwo ,że jeśli bakterie są gdzieś "ukryte" pojawią się we krwi. Jeśli nie , to chociaż wyciąg z pestek grejfruta , ponoć też tak działa.
Moderator

przez Siding Spring 11 cze 2013, 09:37
Chyba przyciaglem tymi rozmowami diabla. Dzisiaj z rana zobaczylem ze mam kleszcza wbitego. Maly wiec pewnie dlugo nie posiedzial. Wyrwalem penseta ale mam lekkie obawy ze cos czarnego zostalo...chociaz z drugiej strony po wyrwaniu wygladal ze jest w calosci..;/. Zadnego rumienia nic nie mam tylko lekkie zaczerwienienie. No coz do lekarza chyba szedl nie bede bo co on zaradzi..profilaktycznie antybiotyki? To chyba rumien jest podstawa do leczenia? ajaja.

przez Aranjani 11 cze 2013, 09:41
lubudubu, ja tez dzisiaj mialam kleszcza wbitego. Drugi w przeciagu miesiaca. Z pierwszym bylam u lekarza bo mialam duze zaczerwienienie. Dostałam profilaktycznie antybioty (tylko dwie tabletki-taka dawka uderzeniowa). Dzisiaj nie mam zaczerwienienia, ale tez se łykne profilaktycznie antybiotyk.
Lekarz mi powiedział, że ugryzienie po kleszczu nalezy obserwować do 4-5 tyg. bo do tego czasu może pojawić się rumień.
Aranjani

przez Siding Spring 11 cze 2013, 10:17
a duze opite jakies? U mnie widac ze dluzej niz 24 h nie siedzial ale jednak chyba zle wyjelem bo malutka czesc zostala. Probowalem igla odkazona i penseta "wydlubac" to co zostalo ale chyba tylko gorzej narobilem..;/ rozbabralem te ranke. No nic w koncu nie kazdy kleszcz zaraza...Nie chodze juz po lasach....za duzo tego cholerstwa.

Bede obserwowal czy pojawia sie rumien. Antybiotyki mam w domu wiec moze profilaktycznie z 2 tyg pobbrac? Bo 1-2 dni to chyba jednak stanowczo za malo. Swieza borelioze leczy sie 4-6tyg.

-- 11 cze 2013, 10:19 --

Pobiore sobie doksycykline (unidox ) przez 3 tyg w dawce 200mg (100 rano i wieczorem) i powinno styknac. Nic lepszego lekarze nie wymysla. Jak pojawi sie rumien to za 4-6 tyg zrobie badania.

Sortuj wg