Jeżeli chcesz się wyleczyć.

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez hakuna 04 cze 2013, 12:25
Witam.
Moge pomoc osobom które chcą całkowicie się wyleczyć z nerwicy, depresji...

Miałem newice która czasami przypominała schizofremie w niektórych przypadkach. Wyleczyłem się bez pomocy jakiego kolwiek psychologa w kilka miesięcy. Teraz minęło już sporo czasu od tamtego momentu.
To co wam powiem zależy jedynie od osoby która chce się wyleczyć i jej otwartości, od niej tylko zależy to czy się wyleczy czy nie.
Proszę nie pisać gdy jesteś jedynie ciekawy jak to zrobić i nie jesteś w stanie poświecić się temu.

Wymagania:

Musisz być zmęczony życiem, otwarty na "nowe rzeczy". Po prostu, musisz mieć serdecznie dosyć tego co teraz doświadczasz.

Kontakt PW
Darek

przez Siding Spring 04 cze 2013, 12:26
Musisz być zmęczony życiem, otwarty na "nowe rzeczy".

Nie sadzisz ze troche to sie wyklucza?

przez hakuna 04 cze 2013, 12:29
W żadnym wypadku. Zmęczony tak że nie interesuje Cię jaki "sposób" Ci zaproponuje a i tak się mu oddasz w 100%

Zapomniałem dodać że jestem z Krakowa i najchetniej spotkam sie z osobą z tego miasta.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 04 cze 2013, 14:11
Kontakt PW
Darek

po co? Juz napisales jak sie wyleczyles post1108239.html#p1108239
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez hakuna 04 cze 2013, 21:00
Oj było to już jakiś czas temu. Wszystko co napisałem jest być moze prawda, być moze nie, sama sie przekonaj. Jednak nie chodzi tu o samo opisanie przypadku lub tez diagnozę poniewaz u każdego mogą być obie te rzeczy rożne. Samo zwracanie uwagi moze sie troche różnic u każdego z nas.

Tak czy inaczej czekam, jeżeli jest ktoś chętny. Na pewno nic nie stracisz, a moze i stracisz lub zyskasz :) :)

Pozdr.
Darek :)

przez Flea 06 cze 2013, 07:28
Kiedyś powiedziałam swojej koleżance, która koniecznie chciała leczyć DDA.
Chcesz leczyć? Idź na studia, poznaj mechanizmy, ktore zachodzą w człowieku, lecząc bierzesz na siebie odpowiedzialność za drugiego człowieka.
Darku, szczerze mam nadzieję, że nikt się nie zgłosił :) czasami problemy ludzkie są tak skomplikowane, że zamiast pomóc można nieźle komuś namieszać w życiu. Jesteś gotowy na ponoszenie konsekwencji? Bo osoba zmęczona życiem często nie jest świadoma tego co robi, i jest skłonna zrobić każdą durnotę żeby się tylko coś poprawiło.
Nie wiem dlaczego nie możesz sposobu opisać publicznie działając na zasadzie "sekretnej metody"? Jeżeli nie jest to tajemnica a może pomóc, to Twój opis może skłonić kogoś do dalszych poszukiwań i kontaktu z Tobą.

Ja ta takie "od ciebie zaleźy czy ci pomoże, otwartośc itd" reaguję dość alergicznie. Te same teksty wykorzystuje Amway, i inne MLM.

Ja osobiście osoby zmęczone życiem (dla mnie jest to równe depresji długotrwałej)wysyłam do psychiatry bo nie posiadam ani wiedzy ani umiejętności, żeby pomóc, no i dochodzi kwestia "a co w przypadku kiedy metoda nie zadziała i ktoś popełni samobójstwo?"

Pozdrawiam.

przez Candy14 06 cze 2013, 11:25
Flea, zgadzam sie w 100%
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez hakuna 07 cze 2013, 00:18
Masz dużo racji, jednak lepiej brać odpowiedzialność za siebie za wszystko co sie pojawia w nas samych co jest iluzja. To ze jestes na kogos zla czy ktos cie wkurza tez. Szczerze to chciałbym podzielić sie tym z każdym jednak nie można jedynie opisać tego procesu.
Mogę wam tylko życzyć wszystkiego co najlepsze i napisać ze każda wasza choroba umysłową jest iluzja która trzeba sobie uświadomić i czasami sama ciekawość nie wystarcza. Mogę wam podać ciekawy filmik z yt być moze kogoś zainteresuje, mam szczera nadzieje ze tak.

http://youtu.be/xQU3JxUCm-4

przez Flea 07 cze 2013, 06:57
Puść ten film osobie w głębokiej depresji to na bank pogrzeb w rodzinie.

Do takiego samego wniosku doszłam niedawno, że depresja to moment odetchnięcia od napięcia i stresu, dająca odpowiedź na to w jakiej iluzji żyję, czego pragnę, czego się boję, ale takie rzeczy można omawiać z osobą która aktualnie w depresji nie jest. Nie na darmo terapeuci nie prowadzą terapii z osobami w depresji, tylko z ustabilizowanymi. W ciężkich epizodach depresyjnych człowiek nie ma szans na wgląd w swoje uczucia bo zaprzecza wszystkiemu, ma obniżone wszystko co obniżyć można, a powiedzieć mu że jego życie to iluzja i fantazja i samobójca gotowy. Poza tym, nie wiesz jakie traumatyczne rzeczy przeszła dana osoba i czasami jedno słowo, jeden komunikat może zaszkodzić. Stąd też terapeuci dają sobie czas na wsłuchanie się w drugą osobę, na poznanie jej, ustalenie metody leczenia, poznanie przyczyn i eliminowanie skutków.

Ten filmik jest jak najbardziej w porządku, facet ma niezłą teorię ale nie każdy może czuć się na siłach żeby przyznać się, że żyje w wyimaginowanym obrazie samego siebie. I skąd takie u niego przekonanie, że nie jest to reakcja biochemiczna mózgu? Skoro organizm się broni to muszą zajść jakieś procesy w głowie, żeby do depresji doprowadzić.

Tym bardziej mam nadzieję, że nikt się do Ciebie nie zgłosi. A Tobie radzę przestać się zabawiać w poradnię terapeutyczną bo szkody mogą być straszne i nienaprawialne. Owszem warto propagować takie rzeczy. A metoda jest jak najbardziej do opisania, wcale nie trzeba prywatnych rozmów i otoczki sekretnej wiadomości.
Powtórzę: chcesz pomagać, idź na studia, zostań terapeutą i wdrażaj takie metody jakie chcesz i kieruj się zasadą "po pierwsze nie szkodzić".

przez hakuna 07 cze 2013, 11:39
Jest tylko jedna różnica, tego się nie wmawia.

przez Flea 07 cze 2013, 14:18
Ok, nie wmawia się.
Film naprawdę dobry, człowiek ma ciekawe pomysły ale dla ludzi po epizodach depresyjnych. Nie w trakcie. Gdyby mi to ktoś puścił w fazie "dłużej nie wytrzymam" to skok z okna byłby z okrzykiem "kończę iluzję".
Tak ja to odbieram.

Kiedy patrzysz w otchłań, otchłań patrzy w ciebie.
Jesteś gotowy na to?
Chcesz pomóc- pomagaj swoją postawą, pokaż innym, że życie jest coś warte, rób swoje.

Wrzucaj takie filmiki, pisz o nowościach i innych rozwiązaniach, ale nie obiecuj czegoś czego nie możesz dać.

przez rotten soul 17 cze 2013, 16:00
Na mnie filmik nie zrobił żadnego pozytywnego wrażenia. W sumie to nawet nie bardzo wiem o co temu facetowi chodziło :? . Cały czas miałem wrażenia, że do jakiś wstęp i za chwilę przejdzie do sedna, jednakże się nie doczekałem. Gość leje wodę przez ponad kwadrans, w kółko powtarzając to mniej więcej to samo, czym według niego jest depresja i jakie to wyczerpujące. Dla mnie to po prostu nudny bełkot i przypinanie jakiejś własnej filozofii do tej choroby.
rotten soul

Sortuj wg