Czy przez czytanie można się wyleczyć ?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez wiejskifilozof 13 lut 2013, 11:35
Zależy też od książki , jaką czytamy .

przez black swan 13 lut 2013, 15:09
Znacie jakąś SPRAWDZONĄ pozycję literacką na temat organizacji swojego czasu, samodyscypliy, systematyczności? Jestem w desperacji, bo za nic nie mogę się wziąć na dłużej, długoterminowe cele wydaja się poza moim zasięgiem... :(
No risk - no fun, no pain - no gain.

przez nomorewords43 22 lut 2013, 19:06
Może to off-topowe z mojej strony, ale w przedmowie książki "Radość życia" Davida D. Burnsa opisano eksperyment,
gdzie naukowo dobrane grupy depresyjnych pacjentów podzielono na tych leczonych farmakoterapią, na tych leczonych psychoterapią klasyczną i na tych leczonych czytaniem książki "Radość życia".
Wyniki grupy leczonej bibioterapią były godne podziwu.
Z tym, że nie chodzi o samo przelecenie wzrokiem "Radości życia",
ale o sumienne wykonywanie ćwiczeń w książce zawartych...
nomorewords43

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez poem 16 mar 2013, 11:29
Myślałam, że może chodzi o czytanie w ogóle, bo mi pomaga. Książka jest lepsza niż siedzenie przed komputerem czy telewizorem, lepiej potrafię organizować sobie czas, jestem spokojniejsza.

Kiedyś czytałam jakieś książki np. jak zyskać pewność siebie, ale tylko chwilowo napełniały mnie nadzieją na zmiany :roll:

przez wysłowiona 21 mar 2013, 15:07
Nie słyszałam o tej akcji, ale jest fantastyczna. Sama często wciskam znajomym z depresją książki, które dotyczą ich problemów. Wydaje mi się, że jesli jestesmy w stanie, w którym możemy przeczytać i przyswoić książkę o rozwoju, jestesmy w stanie zmienić większosc apsektów naszego życia.
Proszę, tu jest lista książek, mam nadzieję, że to to.
http://www3.hants.gov.uk/library/booksa ... iption.htm

Znacie jakąś SPRAWDZONĄ pozycję literacką na temat organizacji swojego czasu, samodyscypliy, systematyczności?

Moje osobiste typy: 7 nawyków skutecznego działania Covey'a, różne kursy Robbinsa, książki Briana Tracy'ego. Chyba najbardziej znana i okrzyknięta własnie książką "zmieniającą życie" jest GTD Allena, ale tu jestem dopiero w trakcie, więc nic nie mówię. Mi to strasznie pomogło przy zwalczaniu lęku przed działaniem i prokrastynacji (czyli w dużej mierze lęku przed działaniem^^). Naprawdę polecam. Czasami nadmierny optymizm i język tych książek może być denerwujący, ale warto skorzystać z rad, bo są po prostu skuteczne.

przez nieboszczyk 21 mar 2013, 15:08
przez czytanie zostanie się oczytanym
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez jaga70 21 mar 2013, 19:47
niecierpliwy napisał(a):Witam,

Nie bardzo wiedziałem gdzie ten wątek umieścić więc umieściłem tutaj.
Proszę przeczytać artykuł który jest zamieszczony w linku i proszę was o komentarze i myśli jakie wam się nasuwają w związkuz tym.
http://kultura.onet.pl/wiadomosci/wielk ... tykul.html

Czy myślicie że taki sposób może być skuteczny (oczywiście na niektóre choroby) ?
Pozdrawiam

Ja tam czytam bardzo dużo (nie pracuję - jestem na rencie na neurastenię, nie mam znajomych - socjofobia), bowiem czasu wolnego mam od zarąbania. Czytam 15 książek miesięcznie. Ale nie znoszę poradników. Po nich czuję się jeszcze "chorsza". Wolę dowiedzieć się czegoś ciekawego oświecie i ludziach.
Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą.Joanne Kathleen Rowling

przez monk.2000 21 mar 2013, 19:50
Też umiarkowanie lubię poradniki, wolę sobie samemu jakieś techniki opracować.
A z tymi książkami to podziwiam jaga70, ja tylko muzyki dużo potrafię słuchać.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez sleepwalker 21 mar 2013, 19:52
Są książki, które niewątpliwe pomagają wkroczyć na dobry tor. Najczęściej to takie "uderzenie", ale to od nas zależy ostateczny efekt.
Saying all I know is I gotta get away from me.

przez Viii 29 maja 2013, 15:07
W moim przypadku było tak:
- poprawiła się koncentracja
- przestałem skupiać się na problemach a bardziej na tym co czytałem przez co zrozumiałem że nadmierne skupianie się na chorobie - tylko ja pogarsza. C
- uspokoiłem się i wyzbyłem masy lęków - czytając masę publikacji na temat psychologii i duchowości
- całe dziedzictwo ludzkości jest w książkach (i nie tylko) ale książka przedstawia to w przyjemny sposób
- zdrowie zawdzięczam pomocy, informacjom od ludzi oraz tym zawartym w książkach

Masa... masa... masa... superlatywów.
Żałuje że wcześniej tak mało czytałem... a jeśli już to jakieś pierdoły i gazety które straszą i karmią się cudzym nieszczęściem.
Pozdro!!

przez mousike 10 lip 2013, 11:11
Na pewno czytanie to odskocznia od mysli i naszych problemow i wydaje mi sie ze to przynosi jakas ulge ;)

przez essprit 10 lip 2013, 12:19
Czy czytanie o guzie mózgu spowoduje, że guz zniknie ?

Bzdura.

Sortuj wg