czy dostaliście konkretną "diagnozę"?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Lusesita Dolores 29 wrz 2013, 17:49
Ja mam kilka diagnoz. Niektóre są błędne, bo moje zachowanie to była reakcja na leki a lekarze uważaja że ja sie tak ciagle zachowuje.
Najważniejsze ze lek który dostałam pomógł mi w pewnym stopniu na moje cierpienie.
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez sleepwalker 29 wrz 2013, 18:05
Bardzo dobry temat, wiele razy zastanawiałam się czy tylko ja nie mam konkretnej diagnozy. To co mi jest mogę wnioskować jedynie po lekach i rozmowach z psychiatrą, kiedyś też z psychoterapeutą, po treści książek czy tego co wyczytałam w internecie. Nie wiem czy lepiej jest wiedzieć czy nie wiedzieć. Wiem, że są lekarze którzy szczerze się przejmują, słuchają i ciągle dopasowują leczenie żeby polepszyć stan pacjenta, ale są też lekarze którzy coś tam sobie ponotują w swoim zeszyciku a i tak powiedzą jak za każdym razem "oto recepta, proszę przyjść za miesiąc".
Saying all I know is I gotta get away from me.

przez Autodestrukcja 29 wrz 2013, 18:18
mnie strasznie wkurzalo ze nie dostaję jasnej diagnozy, ale jednoczesnie myslalam sobie z tyłu głowy, ze w zasadzie to szukam jakiegos poczucia bezpieczenstwa i tozsamosci w granicach jasno nazwanego zaburzenia... teraz nawet nie chce sie zastanawiac... wiem ze jak poczytam o bpd o czymkolwiek to bedzie to pasowac, ale to na zasadzie syndromu studentow medycyny ktorzy czytając podręczniki czują ze chorują na wszystko o czym sie uczą...

wiem ze niektore nazwy zaburzen są potrzebne chociazby dla okreslenia kierunku w jaką idzie skrzywienie... wiec ok.
Autodestrukcja

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 29 wrz 2013, 18:21
Odkąd przestałem się utożsamiać z diagnozą i potraktowałem ją tylko jako bardzo mały fragment siebie- a na pewien czas właściwie o nim zapomniałem- wyszło mi to tylko na dobre.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Autodestrukcja 29 wrz 2013, 18:23
Otoz to.
Autodestrukcja

przez sleepwalker 29 wrz 2013, 18:27
Ale gdy po wielu wizytach nie wiesz co w sumie z Tobą jest i jesteś odprawiany z kwitkiem "do zobaczenia za miesiąc"? Wtedy diagnoza chyba nie byłaby taka zła?

przez Lord Kapucyn 29 wrz 2013, 18:30
Ja kiedyś byłem zdania, że diagnoza jest czymś niezbędnym i potrzebnym, ale teraz już nie jestem tego taki pewien... Co Ci to da, że zaklasyfikują Cię jako F60.5, F20 albo F42? Tylko się niepotrzebnie zaszufladkujesz i utożsamisz z tym zaburzeniem, bedziesz postrzegała się przez jego pryzmat, zaczniesz sobie dopasowywać wszystkie objawy z kryteriów diagnostycznych. A człowiek jest czymś niesamowicie różnorodnym i złożonym, a nie tylko literkę f i liczbą.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Autodestrukcja 29 wrz 2013, 18:38
Wlasnie, co Ci da ścisła nazwa... Tzn zeby zdecydować w jaki sposob sobie pomoc musisz wiedziec czy masz problem z lękiem podstawowym, czy nawykiem destrukcyjnego dla Ciebie myslenia utp itd, ale nadanie temu nazwy tylko daje poczucie tożsamości co przewrotnie może dać poczucie siły i odraczać wyzdrowienie co kolwiek mialoby to znaczyć.
Autodestrukcja

przez sleepwalker 29 wrz 2013, 18:39
I tak się szuka... człowiek istota dociekliwa :P

A chcę wiedzieć, bo chcę coś z tym zrobić. Nie chcę się poddać, przynajmniej jeszcze nie.

przez Lusesita Dolores 29 wrz 2013, 18:42
a ja jestem za tym zeby lekarz stawial WLASCIWA diagnoze, bo np mam dwie F.60.3 i F20 i chcialam isc do szpitala leczyc nerwice i mnie nie przyjeli bo zobaczyli F.20 co jest bzdura. Krwa mac
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez Muzykoholiczka 29 wrz 2013, 18:54
Mam postawioną diagnozę, ale nie utożsamiam się z nią. Staram się nie myśleć o tym, co mi jest i każdego dnia walczę z wszelkimi przeciwnościami tak, aby żyło mi się w miarę normalnie. Wiadomo - czasem jest lepiej, czasem łapię dołka, ale się trzymam - to jest najważniejsze. ;)
"Któregoś dnia rzucę to wszystko,
zostawię za sobą ten zafajdany świat."
Najładniejsze kobiece oczy na Forum

przez inspirit 03 paź 2013, 13:28
Po ostatniej (w sumie to pierwszej :P) wizycie u psychiatry stwierdziłam, że autodiagnozy nie są takie złe - na to przynajmniej poświęciłam trochę czasu i namysłu :D Pani psychiatra rzuciła mi po 3 minutach, że to zespół lękowo-depresyjny. Nie tyle, że się całkowicie nie zgadzam, ale "podziwiam" za szybkość wystawienia diagnozy, bez pytania np. o wcześniejsze nastroje albo jakieś całkiem inne objawy (które potencjalnie ktoś może mieć, tylko w danym momencie o nich nie wspomina, ze stresu bądź dlatego, że sądzi, że nie są ważne). Prawidłowa diagnoza jest ważna, jeśli chodzi o dobór leków, terapii zresztą też. Ale niestety, czasem zależy tylko pacjentowi, który pewnie chce się 'zaszufladkować'. (A w sumie to chcę, bo zawsze można się jakoś określić i poczuć bezpieczniej :D )
~DRAMAtical kid~

przez Ramanujan 03 paź 2013, 13:48
Jestem widocznie na tyle trudnym przypadkiem, że mimo ponad 8 lat leczenia diagnozy dalej się zmieniają. :mrgreen:
Ramanujan

przez abraxas 03 paź 2013, 14:29
Ostatnio dostałam diagnozę od terapeutki, ale to niczego nie zmieniło, bo i tak potwierdziły się moje podejrzenia, więc już zdążyłam się przez ostatnich parę lat przyzwyczaić do tego faktu. Zresztą na co dzień o tym kompletnie nie myślę, raczej o poszczególnych problemach a nazwa to i tak tylko w papierach funkcjonuje, zresztą błędna bo wpisana przez psychiatrę, która "trochę" źle mnie zdiagnozowała.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

Sortuj wg