Co w sobie lubicie?:)

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Kalebx3 02 cze 2013, 21:34
Wysłowiona , mam także parę zalet . Jednak problem polega na tym ,że tak jak smucą mnie moje braki i niemoce , tak samo nie umiem się cieszyć się ze swych dobroci ;) .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez wysłowiona 03 cze 2013, 07:27
Wiesz, możliwe, że są za małe:D Przepraszam, że nie będę Ci jakoś szczególnie słodzić i mówić, że musisz patrzeć na dobre strony. Może po prostu musisz nad jedną rzeczą popracować. Popchnąć ją do tego momentu, w którym już nie będziesz mógł jej nie zauważyć.
Poza tym bardzo przydaje się podejście "90% moich cech nie jest stałych" oraz "skupiam się na zmianie i pozytywnych efektach moich działań", które nabywa się właśnie w trakcie takiej nauki. Co myślisz? (bo całkiem możliwe, że masz wiele wspaniałych cech, ale kwestia dotyczy tylko i wyłącznie wizji siebie)

przez Kalebx3 03 cze 2013, 11:32
Mądrze prawisz Wyslowiona.
Wiesz , utknąłem w pewnym punkcie ,gdzie zamiast zrobić odważny krok do Przodu tkwię w ( nazwałbym to)-
w emocjonalnej niewoli swoich nawyków. Dokładnie wiem co zrobić , tyle tylko ,że zbyt łatwo ulegam swym własnym chwilowym zachciankom( destrukcyjnym , jakby nie patrzeć). Zamiast działać długoplanowo , efektywnie ,wolę wygodny fotel i cała resztę pieleszy. Dlatego nerwica trimfuje , brak radości z rzeczy dobrych nawet jeśli one obiektywnie są. Żyje się już wyłącznie ,żeby przetrwać ,przetoczyć przez następny dzień względnie bezboleśnie. Lipa ,że aż smrodem zajeżdza. KUR*WA!!!
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monk.2000 03 cze 2013, 12:16
Lubię w sobie krytyczne spojrzenie na siebie. Nie uważam się za jakiegoś wielkiego bossa, któremu zawsze się wszystko należy. A jak ktoś mnie skrytykuje, to nie obrażam się jakby popełnij błąd, że odważył się MI narazić, ale zastanawiam się na jakim słowie źle postawiłem akcent, że poczuł się dotknięty.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez wysłowiona 03 cze 2013, 18:03
Kalebx3 no rozumiem. Mi pomogło działanie, które pokazywało określone efekty i dało trochę nadziei na przyszłość. Bo wtedy w pewnym momencie przyszłość jest dalej straszna, ale powoli zaczyna być też atrakcyjna. No i siedzisz sobie pewnego dnia z atakiem strachu i wycofaniem i zaczynasz się wkurwiać, bo z jednej strony po prostu byś to zostawił, a z drugiej nie chcesz odpuścić. Bo zwyczajnie Ci szkoda Twojego życia;) No i cóż, trzeba się zmusić do jednej rzeczy, żeby przyszła motywacja. Bo sama raczej się nie pojawi w takim stanie.
A co do tego długoplanowego i efektywnego działania, czasami to po prostu zbyt odległa rzeczywistość. Na sam początek dobrze jest chwycić coś, co da efekty za parę dni najpóźniej. Z tego bierzesz odrobinę optymizmu i energii i lecisz dalej. Ludzie sobie nawet nie wyobrażają ile sił mogą mieć, jak coś im się uda^^

przez Monar 04 cze 2013, 10:39
Candy14 napisał(a):Monar, wbrew pozorom dobra organizacja to wazna sprawa :D Nie znosze jak ktos zostawia wszystko na ostatnia chwile a potem sie gubi

Dawno to pisałaś, ale postanowiłam odpisać. :D Ja jestem zorganizowana, bo mój ojciec właśnie tak ma, jak napisałaś, że tego nie znosisz - wszystko na ostatnią chwilę. Też tego nie znoszę.

-- 04 cze 2013, 10:40 --

a u siebie nie widzę więcej zalet niż zorganizowanie, poczucie humoru, zawzięcie :D

przez mark123 04 cze 2013, 11:01
A ja tak mam, że robię wszystko na ostatnią chwilę. Kiedyś byłem bardziej zorganizowany, ale z wiekiem robię się coraz gorszy.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez rotten soul 17 cze 2013, 07:43
Z wyglądu: wzrost, oczy, uśmiech (ale na żywo, bo na zdjęciach jakoś ciężko mi na to patrzeć, zdaje mi się wtedy, że wyglądam jakoś frajersko).
Z cech osobowości: humor, pracowitość i rzetelność (ale tylko w pracy :( ) oraz to, że jeszcze się nie poddałem.

To chyba tyle, tak po krótkim namyśle. W sumie dziwne, że "aż" tyle udało mi się wymyślić, bo ostatnio u psychologa powiedziałem, że nic w sobie nie lubię, ale może dlatego, że nie umiałem zebrać myśli po ciężkich zwierzeniach, no i przez obecność obcej osoby.
rotten soul

przez wiejskifilozof 17 cze 2013, 09:24
To,że nie ma we mnie nienawiści. Do nikogo.

przez rotten soul 17 cze 2013, 10:07
detektywmonk
A do siebie samego też nie?
rotten soul

przez wiejskifilozof 17 cze 2013, 13:35
A za co ? Nic złego nie robię.ę

przez rotten soul 17 cze 2013, 13:52
Tak spytałem po prostu, bo tu dużo takich ludzi. Po za tym, nie trzeba robić czegoś złego, żeby siebie nie lubić. Ja siebie nienawidzę bardziej za rzeczy, których nie zrobiłem. Dobra, nie ma co zbaczać z tematu. Ten ma być optymistyczny i basta :smile:
rotten soul

przez wiejskifilozof 17 cze 2013, 18:43
Lubię siebie za to,że nie jestem wybredny jeżeli idzie o jedzenie.

przez mark123 25 mar 2015, 10:43
To, że mam wy.ane na miłość
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sortuj wg