Efektywny wypoczynek

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Efektywny wypoczynek

przez niewypowiedziana 12 gru 2012, 01:12
Lilith, ja mam dokładnie na odwrót. Efektywnie wypoczywać potrafię tylko poza domem. Najlepiej wypoczywam na wakacjach właśnie, z dala od domu, codziennych obowiązków i problemów. Jadąc na wakacje całe swoje życie pozostawiam w tyle wraz z mijanymi kilometrami. Nie ma tu znaczenia jaki tryb życia prowadzę na wakacjach, ważne jest to, że umysł odpoczywa od codzienności, która najbardziej mnie dobija. Z wakacji zawsze wracam wypoczęta i naładowana pozytywnie. Natomiast po urlopach spędzonych w domu zawsze jestem jeszcze bardziej zmęczona, śpię w tym samym łóżku, wykonuję te same , rutynowe czynności, nawet jak leżę całymi dniami to nie odpoczywam,a męczę się codziennością i tym samym otoczeniem.
Bywa, iż sobą zdumiewam siebie.

Efektywny wypoczynek

przez Artemizja 12 gru 2012, 20:53
niewypowiedziana, innymi słowy,dla Ciebie efektywny wypoczynek to taki,który możesz spędzić poza domem.U mnie jest trochę tak,że jeśli pojawia się jakiś długoterminowy urlop,wakacje,to część też lubię spędzić poza domem,gdzieś wyjechać,poodwiedzać ludzi,ale przed powrotem do codzienności,muszę też pobyć trochę w domu,poleżeć...inaczej jestem zmęczona...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Efektywny wypoczynek

przez mark123 12 gru 2012, 21:24
Ja chyba nie mam w pełni efektywnego wypoczynku. Ogólnie trochę odpoczywam śpiąc, albo siedząc i nic nie robiąc. Zdarzy się, że pojadę z rodzicami na wczasy w góry, ale to nie jest dla mnie w pełni efektywnym wypoczynkiem, bo oni mnie wkurzają oraz z powodu tego, że za bardzo lubię góry i po kilkudniowych wczasach muszę około 2-3 miesiące dochodzić do siebie. W zakresie moich możliwości nie widzę dla siebie sposobu w pełni efektywnego wypoczynku. Myślę, że w pełni efektywnym wypoczynkiem byłby dla mnie np. spacer po górskim lesie, słuchanie górskiego strumyka, przyjmując warunek, że wtedy mieszkam w górskiej miejscowości i to na stałe.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Efektywny wypoczynek

przez girl anachronism 13 gru 2012, 14:40
Dla mnie dłuższe wyjazdy są mega odprężające psychicznie. Fizycznie wyczerpujące, ale lubię aktywnie wypoczywać, być w ruchu, podróżować stopem, spać pod namiotem, łazić z ciężkim pleciakiem zamiast zalegać na plaży.
wild hearts can't be broken.

F31

Efektywny wypoczynek

przez Artemizja 17 lut 2013, 15:55
Jeśli chodzi o jakąś dłuższą przerwę,to muszę mieć wszystko rozplanowane,bo inaczej siedzę na tyłku przed komputerem i czas sobie tak leci.To żaden odpoczynek.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Efektywny wypoczynek

przez nieboszczyk 17 lut 2013, 16:00
ja niedługo będe mieć efektowny hardcore wypoczynek czynny.fruwam do uk.tam bede zwiedzać,robić zdjęcia i zbierać pamiątki.czekam na termin.wezmę przykład z krzysztofa r.trzymajcie kciuki za mnie.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Efektywny wypoczynek

przez Little Red Fox 17 lut 2013, 16:08
dla mnie efektywny wypoczynek to taki, podczas którego zmęczę się fizycznie :roll:
a najlepszy jest sport lub długi spacer :yeah:
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

Efektywny wypoczynek

przez pisanka 25 lut 2013, 14:08
dla mnie zumba, sport, nordic walking, siłownia...
a stosował ktoś może trening Jacobsona albo Schultza? terapeuta mi zalecił i szukam opinii czy komuś to pomogło :P

Efektywny wypoczynek

przez black swan 25 lut 2013, 15:39
Kod: Zaznacz cały
Jadąc na wakacje całe swoje życie pozostawiam w tyle wraz z mijanymi kilometrami. Nie ma tu znaczenia jaki tryb życia prowadzę na wakacjach, ważne jest to, że umysł odpoczywa od codzienności, która najbardziej mnie dobija. Z wakacji zawsze wracam wypoczęta i naładowana pozytywnie. Natomiast po urlopach spędzonych w domu zawsze jestem jeszcze bardziej zmęczona, śpię w tym samym łóżku, wykonuję te same , rutynowe czynności, nawet jak leżę całymi dniami to nie odpoczywam,a męczę się codziennością i tym samym otoczeniem.

Mam tak samo. Najlepiej wyjechać daleko, a potem każdą chwilę tam spędzać aktywnie. Łazić po górach do upadłego, wspinać się, jeździć na rowerze, chodzić cały dzień po lesie. Z dala od cywilizacji, na łonie natury, tak byłoby najlepiej. Niestety najczęściej nie mam na to środków ani z kim jechać.
No risk - no fun, no pain - no gain.

Efektywny wypoczynek

przez amelia83 25 lut 2013, 15:40
spacery z psami w lesie, basen, joga, jazda na rowerze
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Efektywny wypoczynek

przez poem 07 mar 2013, 17:49
pisanka napisał(a):dla mnie zumba, sport, nordic walking, siłownia...
a stosował ktoś może trening Jacobsona albo Schultza? terapeuta mi zalecił i szukam opinii czy komuś to pomogło :P

Relaksacja pomogła mi w tym sensie, że potrafię rozluźnić się, odprężyć i poczuć jak się zapadam w sen i to jest bardzo przyjemne :) Kiedyś tak nie umiałam.

Lubię czytać, bo to mi daje jakiś materiał do przemyślenia, dzięki czemu odrywam się od codzienności. Ale teraz mam pracę siedzącą, więc przydałoby się rozruszać i zmęczyć po powrocie do domu.

Dawno nie byłam na wczasach...

Efektywny wypoczynek

przez pisanka 07 mar 2013, 21:16
może czas się w końcu wybrać? ;)

Efektywny wypoczynek

przez Sorrow 07 mar 2013, 21:33
Kupienie czegoś fajnego i drogiego. Tylko to przynosi ukojenie w bólu.

Efektywny wypoczynek

przez pisanka 07 mar 2013, 21:44
Sorrow, i może działać też destrukcyjnie. zakupoholizm?

Sortuj wg