Co Ci pomaga,kiedy masz zły nastrój?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez agi114 31 sty 2013, 21:35
mark123 napisał(a):W sumie to pomaga mi nie myślenie o tym, jak rozwiązać problemy ;)

Właśnie. Czasem trzeba przestać myśleć i wtedy rozwiązania tak same z się potrafią przyjść do łepetynki :P

przez CzarnyOptymista 02 lut 2013, 13:22
MI pomaga głośna muza, która płynie przez słuchawki. Bez słuchawek mam dodatkowe zmartwienie. Innym przeszkadza.

przez mark123 02 lut 2013, 13:29
agi114 napisał(a):
mark123 napisał(a):W sumie to pomaga mi nie myślenie o tym, jak rozwiązać problemy ;)

Właśnie. Czasem trzeba przestać myśleć i wtedy rozwiązania tak same z się potrafią przyjść do łepetynki :P

Nie zawsze przychodzą rozwiązania, ale czasem nie myślenie o nich (o rozwiązaniach) zapobiega wpędzaniu się w gorszy nastrój.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 02 lut 2013, 13:40
Spotkanie z ludzmi ktorych lubie :) Przepadam za naszymi babskimi pogaduchami w palarni :mrgreen:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Sorrow 02 lut 2013, 16:53
Kupowanie fajnych rzeczy.

przez Lady Em. 02 lut 2013, 23:53
Ostatnio fajka. No i zakupy. Ale to tylko na chwile :-|
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

http://www.onedepression.blox.pl

przez Artemizja 04 lut 2013, 21:41
spacer,ale taki długi i samotny...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez zannia 04 lut 2013, 21:56
Ja nawet nie wiem kiedy mam zły humor, cały czas czuję się tak samo. Ale dobrze się czuję, lepiej niż na co dzień jak idę potańczyć ze znajomymi w weekend. Chociaż zdarza się rzadko :(
zannia

przez Little Red Fox 04 lut 2013, 22:06
Jak mam zły nastrój piekę - ciastka, ciasta, babeczki, tak samo gdy mnie zżera stres.
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez black swan 04 lut 2013, 22:26
mark123 napisał(a):
agi114 napisał(a):

Nie zawsze przychodzą rozwiązania, ale czasem nie myślenie o nich (o rozwiązaniach) zapobiega wpędzaniu się w gorszy nastrój.

Niemyślenie o problemach tylko chwilowo poprawia nastrój. W rzeczywistości problemy tylko się nawarstwiają, rosną w umyśle, nabierają wagi i w efekcie jest jeszcze gorzej.

Mi pomaga wręcz intensywne myślenie o problemach. Próba zrozumienia ich sedna, rozkminienia na czynniki pierwsze, próby znalezienia rozwiązania.
No risk - no fun, no pain - no gain.

przez enfren 11 lut 2013, 14:26
Mi na dół totalny, natłok negatywnych myśli pomaga zajęcie się czymś co mnie wciągnie i odwróci moją uwagę. Jako że na nic nie mam wtedy ochoty, oglądam seriale. Niestety działanie jest tylko wtedy kiedy serial oglądam, jak sie skończy to dół powraca więc trzeba załadować kolejny odcinek... 8) Dłuższą poprawę przynosi pogadanie z kimś, wyżalenie się, ale jako że prawie wszyscy "przyjaciele" mnie olali, najczęściej nie mam komu.

Na złość i agresję pomaga o dziwo płacz, lub mówiąc dokładniej - ryk. Szkoda że dorosłym nie przystoi wycie i kopanie tak jak trzylatkom...

przez mark123 11 lut 2013, 15:10
black swan napisał(a):Niemyślenie o problemach tylko chwilowo poprawia nastrój. W rzeczywistości problemy tylko się nawarstwiają, rosną w umyśle, nabierają wagi i w efekcie jest jeszcze gorzej.

Mi pomaga wręcz intensywne myślenie o problemach. Próba zrozumienia ich sedna, rozkminienia na czynniki pierwsze, próby znalezienia rozwiązania.

To u mnie właśnie inaczej, bo gdy zaczynam myśleć o problemach (przede wszystkim o tym, jak je rozwiązać) to od razu nachodzą mnie myśli, że z niczym nie dam sobie rady i nastrój leci w dół, a jak nie myślę o rozwiązaniach, to jest w miarę.

-- 11 lut 2013, 14:48 --

enfren napisał(a):Na złość i agresję pomaga o dziwo płacz, lub mówiąc dokładniej - ryk. Szkoda że dorosłym nie przystoi wycie i kopanie tak jak trzylatkom...

Mnie na taki nastrój kilka lat temu pomagało silne znęcanie się nad powietrzem (na przedmiotach nie robiłem tego, bo by się zniszczyły, a z powietrzem się nic nie stanie) i pewne fantazje myślowe temu towarzyszące. Robiłem to, gdy byłem sam np. w pokoju. Ale przestałem, bo stwierdziłem, że to głupie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez enfren 11 lut 2013, 16:45
mark123 napisał(a):gdy zaczynam myśleć o problemach (przede wszystkim o tym, jak je rozwiązać) to od razu nachodzą mnie myśli, że z niczym nie dam sobie rady i nastrój leci w dół, a jak nie myślę o rozwiązaniach, to jest w miarę.

mam tak samo. dodatkowo dochodzi poczucie, że sama jestem sobie wszystkiemu winna i że dobry nastrój zależy tylko od mojego nastawienia więc jestem tak beznadziejna bo nie potrafię (lub nie chcę) go zmienić. Najlepiej się czuję jak nie myślę o przyszłości, tylko że czasem mam takie stany że myśli same napływają mi do głowy tabunami, atakują mnie ze wszystkich stron i nie chcą przestać.

Mnie na taki nastrój kilka lat temu pomagało silne znęcanie się nad powietrzem (na przedmiotach nie robiłem tego, bo by się zniszczyły, a z powietrzem się nic nie stanie) i pewne fantazje myślowe temu towarzyszące. Robiłem to, gdy byłem sam np. w pokoju. Ale przestałem, bo stwierdziłem, że to głupie.

:lol:

przez Nuve 11 lut 2013, 16:57
samotnosc + piwo + laptop. nastroj sie poprawi na 100% w ciagu 2 godzin. :(

Sortuj wg