Co Ci pomaga,kiedy masz zły nastrój?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez nieboszczyk 06 sie 2015, 12:13
AKMS,mosin,ppsz i insze precjoza kalibru 7,62mm i dowolny stalowy pojemnik
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez enfren 08 wrz 2015, 22:17
~kotenieńku napisał(a):Dojscie do tego co jest powodem mojego zlego nastroju, słuchanie muzyki w słuchawkach.

Dojście do sedna sprawy rzeczywiście pomaga i to trwale. Jak dla mnie wszystkie sposoby typu odwrócenie uwagi to tylko zamiatanie pod dywan. Pomoże na chwilę ale nie rozładuje negatywnych emocji.

Na beznadziejne płakanie pomaga złość, np. walenie pięściami w poduszki. U mnie działa. Chętnie poznam pomysły na inne sposoby wyrażenia złości, które nie zagrażają innym ludziom i nie wiążą się z niszczeniem niczego ani wrzeszczeniem.

Ostatnio przeczytałam świetną książkę "Complex PTSD - from surviving to thriving". Polecam też bardzo stronę autora, Pete Walker'a jeżeli ktoś ma problemy z napadami histerycznego złego nastroju.

przez sailorka 09 wrz 2015, 08:34
Ja nie miewam dołów, ale praktycznie non stop odczuwam niepokój, bo jestem perfekcjonistką. Żeby sobie z tym jakoś radzić, tj. czuć się dobrze, muszę sporządzać listy wszystkiego, co robię.
Cześć, jestem czubkiem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Longoberd 19 wrz 2015, 21:48
Mnie pomaga uświadomienie sobie że 'nic nie muszę', że nie muszę się czuć od razu lepiej i spokojniej, że to tylko moje myśli tak na mnie wpływają i że mam nad nimi jakąś tam kontrolę, że żyję jedynie tu i teraz. No i najlepszą metodą jest jak dla mnie spisanie gdzieś swoich myśli, odczuć, emocji, wyrzucenie z siebie tego, co tam mnie dręczy/boli/zatruwa umysł. To niemal zawsze bardzo pomaga, pozwala spojrzeć na sprawy z dystansu i znacznie mnie uspokaja oraz przywraca do równowagi.

przez mateusz0987 09 paź 2015, 20:11
Nic :)

przez ekspert_abcZdrowie 09 paź 2015, 20:23
Kiedy mam zły nastrój, pomaga mi słuchanie spokojnej muzyki, ale nie takiej "smutnej i dołującej", bo wtedy zaczynam płakać. To musi być spokojna muzyka, taka relaksacyjna, np. jakiś szum wiatru czy morza. Nie zawsze to jednak na mnie działa. Kiedy mam mega doła, potrzebuję się oczyścić, właśnie płacząc. Albo zamykam się w pokoju i płaczę, kiedy nikt nie widzi, albo ubieram dres i idę biegać, a podczas biegów mogę przemyśleć niektóre sprawy i też czasem uronię jakąś łzę. W ogóle kojąco na moje nerwy działa wysiłek fizyczny. Muszę się solidnie zmęczyć i wtedy patrzę na niektóre sprawy z innej perspektywy. To takie moje "doraźne" sposoby na zły humor.
Psycholog

przez mark123 10 paź 2015, 08:09
Obecnie to już nic.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Jubacca 10 paź 2015, 09:16
Siedzenie w parku i sluchanie muzyki, papierosy, czekolada, sen i trening. Niegdys antydepresanty, ale aktualnie walcze po odstawieniu
4w5

Między chodnikami myśli, a krawężnikami słów

przez Wudezet 23 paź 2015, 16:25
fapfap

If You know what i mean ^^
"Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie." ~Milton Friedman

amisulpryd 100mg 1-0-0
alprazolam 0,5-2mg doraźnie

przez Rafał_młody 16 lis 2015, 08:13
Hmm kiedyś pomagało mi nawalanie piłki na bramkę a teraz? nic mi nie pomaga samo przemija :#

przez alone05 22 lis 2015, 01:25
mi pomaga czekolada albo piwo, ale na krótko niestety, człowiek się uzależnia od słodkiego jak od narkotyku i chce więcej, więcej, więcej...

przez hobbyturysta 22 lis 2015, 01:26
alone05, a skad pieniazki na to ?
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

przez ma_kowalewicz 05 sty 2016, 07:54
Słodycze, książki, filmy i Setaloft
Nie musisz udawać, że jesteś silny.
Nie musisz mówić, że wszystko jest dobrze.
Nie martw się tym, co pomyślą inni.
Jeśli musisz, płacz - to dobrze wypłakać łzy do końca!
Tylko wtedy wróci uśmiech.

przez abrakadabra xx 06 sty 2016, 06:59
Coś co zajmie mój umysł na tyle, że przestanę myśleć o dołujących sprawach. Np. postanawiam się więcej nie martwić i czytam jakieś ciekawostki powiedzmy z kategorii nauka, jeżeli to mnie wciągnie, myśli są skierowane na coś innego aniżeli problem, więc sprawa się rozwiązuje.

Sortuj wg