Kto chciałby się oduczyć nerwicy?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Saanna 21 sie 2012, 20:59
moim zdaniem od uczyć sie mozna, ja wyszłam z fobii społecznej. Ale tylko dzieki temu, ze wpierw złapałam "kontakt" z emocjoami, a potem nauczono nas nowych strategii. Nie tylko zachowanie, ale w głównej mierze emocje wplywaja na to wszystko. Ale emocje nie takie na głowe, tylko takie przezywane. zadna nowosc.

przez Slawekkkk 21 sie 2012, 21:06
:))) W koncu pojawiaja sie sensowne posty:)

Tomcio zwracam uwage na jedna rzecz - " Oduczyć się z nerwicy " - nie.

Oduczyc się nerwicy - "problem" w nerwicy polega na tym, że czlowiek nią zyje a nie jest jej swiadomy. Stad tak mala liczba postow w tym watku i tak nikle zrozumienie tego tematu. W zwiazku z czym oduczyc nerwicy, a nie 'z' nerwicy.

Co do Pana Prezesa i oburzenia administratora - chlopie, na mnie sie wkurzasz?:) Na siebie sie wkurzasz:) Ale to dobrze, bardzo dobrze:)

przez Lord Kapucyn 21 sie 2012, 21:31
Ale ja się na Ciebie nie wkurzam, odniosłeś mylne wrażenie. Stwierdziłem jedynie fakt, że Jaro K jedzie na prochach, co jest powszechnie wiadome. A Administratorem jeszcze nie jestem, chociaż kto wie, może mam takie aspiracje. :P
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Slawekkkk 21 sie 2012, 21:33
:))) Przepraszam:)))

przez Saanna 21 sie 2012, 21:41
Slawekkkk napisał(a)::))) W koncu pojawiaja sie sensowne posty:)

Tomcio zwracam uwage na jedna rzecz - " Oduczyć się z nerwicy " - nie.

Oduczyc się nerwicy - "problem" w nerwicy polega na tym, że czlowiek nią zyje a nie jest jej swiadomy.

a nawet jak jest swiadomy, to i tak nią zyje. z tyłu głowy może być. problem w tym, ze jest tylko lęk, boi sie dopuścić emocje, ale tak głęboko, bo lęk to bariera. za lekiem często stoi pierwotnie jakiś smutek, złość etc - to moze uwolnic. aby to było mozliwe, trzeba otworzyc sie na siebie i innych, a to czesto zmudny proces, no i bywa, ze tak cos sie wryło, ze trudno do odkręcenia.

przez Adam Smith 21 sie 2012, 22:07
Slawekkkk, Ok zrozumiałem ;)

a nawet jak jest swiadomy, to i tak nią zyje. z tyłu głowy może być. problem w tym, ze jest tylko lęk, boi sie dopuścić emocje, ale tak głęboko, bo lęk to bariera.

No tak może być świadomy , że jego objawy emocjonalne czy somatyczne są wynikiem nerwicy , ale nie jest świadomy błędnego koła nerwicowego , które je powoduje ;) i nie mogę się do końca zgodzić z tym , że człowiek z nerwicą boi się dopuścić emocje , bo one się często pojawiają tylko , że są negatywne . Problem jest w tym , że osoby z nerwicą często żle interpretują pewne sytuacje w ich życiu , a jak wiadomo każda sytuacja jest neutralna i to my nadajemy jej znaczenie pozytywne bądż negatywne . Czyli jeśli ocenimy jakąś sytuacje negatywnie pojawią się emocje takie jak przygnębienie , złość czyli ogólnie złe samopoczucie oraz objawy somatyczne takie jak np ból głowy , kołatanie serca itp . Co do złość jest ona jak najbardziej pozytywna w nerwicy, ponieważ oznacza chęć zmiany , a agresja to ukryty lęk , więc należy odróżnić te emocje , bo oznaczają zupełnie co innego ;) Więc jestem wyznawcą maksymy , że jeśli można coś zmienić w swoim życiu i mamy taką możliwość należy to zrobić , a jeśli nie można czegoś zmienić ( mam na myśli głównie zdarzenia z przeszłość) trzeba postarać się zmienić do nich podejście .

-- 21 sie 2012, 22:14 --

Saanna, Zresztą po tym co piszesz podejrzewam , że korzystałaś z terapii psychodynamicznej ;)
Adam Smith

przez Saanna 21 sie 2012, 22:34
no wlasnie a co rozumiemy przez swiaodmoy, bo moze to byc wiedza dotyczaca "Działania" nerwicy, czy własnie ów kontakt z emocjami. ja uwazam, by błędne koło przerwac to tez kontakt nalezy złapac, poprzez rozbicie tej bariery jakim jest lęk - pytanie jeszcze przed czym -> przed ponownym przezywaniem, czegos tam?
agresja i złość to faktycznie 2 różne rzeczy. co prawda ja bym moze nie w agresji upatrywała lęku co w ... wściekłości.

ps. tak własnie ... korzystałam z psychodynamicznej i nie skorzystałam. wczesniej byłam na behawioralno-pozn (ale takiej poglębionej moocno o emocje, o analize)- to był misz masz bo tez była to systemowa(polecam wszystkim dda) i jakoś bardziej mi podpasowala. ale uwazam, ze jedno i drugie ma swoje wady.

-- 21 sie 2012, 21:35 --

psychodynamczne zrobila ze mnie kiełbie we łbie, jednak. za duzo filozofii, za mało życia.. jak dla mnie. aoc sie mysli, a co ukryte, a co cos tam. ja przez to nerwicy sie wlasnie nabawilam.

przez vifi 21 sie 2012, 23:04
Ja bym się chętnie oduczył (chyba). Już zapomniałem jak to jest.

przez Slawekkkk 22 sie 2012, 00:22
Oho, juz widze nakrecanie wiec trzeba to przystopowac.

To kto jeszcze chce sie oduczyc nerwicy?

przez *Wiola* 22 sie 2012, 00:27
Slawekkkk, "Szukam jednej góra dwóch osób" - czy to nie Twoje słowa? :P
Moderator

przez Adam Smith 22 sie 2012, 00:53
"Szukam jednej góra dwóch osób"

O co chodzi ? coś przeoczyłem ? :D
Adam Smith

przez Slawekkkk 22 sie 2012, 00:56
Poszukaj w koszu