Wasza codzienność

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Wasza codzienność

przez k123 05 lip 2012, 19:54
Jak radzicie sobie z codziennością? Z pracą, relacjami z ludźmi, obowiązkami domowymi? Czy macie u kogoś w związku z chorobą "fory" (np nie wymagają, że zawsze będzie porządek i ugotowany obiad)? Czy codzienność was nie przerasta? Jak ogólnie wygląda wasze życie z chorobą?
Ostatnio edytowano 05 lip 2012, 19:58 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zmieniono dział

Wasza codzienność

przez bylociezko 06 lip 2012, 15:49
ja ogolnie staram sie nie myslec o tym co przytlacza, ogolnie staram sie uciekac w jakies zajecia albo kontakt z ludzmi zeby nie miec czasu na dobijanie siebie. praca to fajna sprawa na oderwanie sie tylko czasami wogole ciezko na niej sie skupic:P porzadek i obiady leza w mojej gestii, nie mam nikogo kto by mi stal na glowa. w sumie to nie lubie jesc sam wiec jem gdzies na miescie:) jak juz mysli zaczynaja doganiac to staram sie cos racjonalnego z tego wyciagnac ew. tlumacze cos tam sobie, taki konstruktywny monolog:P
Czasami najgłośniej przemawia milczenie...

Wasza codzienność

przez tahela 06 lip 2012, 18:08
ja czasemu ciekam w kontakty z ludźmi tylko,z eto nic nie zmienia i wcale nie czuje sie lepiej, tak na siłę to wszystko co się dzieje , tylko żeby
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wasza codzienność

przez LucP84 06 lip 2012, 18:33
Moja codzienność wygląda zwykle bardzo podobnie. Spędzam większość dnia przed komputerem :/
LucP84

Wasza codzienność

przez bylociezko 06 lip 2012, 18:55
dobry jest rowniez sport. rower, boks, silownia, co kto uwaza. podobno przy uprawianiu sportu jakis hormon szczescia sie wytwarza
Czasami najgłośniej przemawia milczenie...

Wasza codzienność

przez Viii 10 lip 2012, 11:20
Wstaję - jem - idę do pracy - wracam - biegam - (czytam książki, oglądam filmy) - idę spać.
Najlepsze rzeczy jakie mogę polecić to bieganie i czytanie książek.

Wasza codzienność

przez farbka_olejna 16 lip 2012, 19:41
Mnie nie może przerastać. To znaczy przerasta, ale udaję że tego nie widzę. Nikt inny za mnie nic nie zrobi. Jestem sama, to znaczy w związku, ale mój parter też jest chory, więc sama. I tak czasami chodzę głodna, dom wygląda jak wygląda, raz lepiej, raz gorzej, żyć trzeba...

Ostatnio coraz więcej czytam. Dzięki terapii potrafię się już na czymś skupić dłużej niż pół godziny.
Why don't you be the artist
And make me out of clay
Why don't you be the writer
And decide the words I say

Wasza codzienność

przez monk.2000 26 lip 2012, 21:17
Ciekawy wątek, moja codzienność wygląda tak, że budzę się +- 9.00. Myślę sobie o tym że nie chce mi się wstawać z łóżka, czasem zdarzają się miesiące, że wstaję od razu, czasem mam tak że obojętnie o której wstanę, będę niewyspany, wtedy dosypiam w dzień, ale to też nie najlepsze rozwiązanie. Ubieram się, nalewam sobie jakiś sok, bo herbatę nie zawsze chce mi się robić. Oczywiście włączam komputer, przeglądam jakieś demotywatory, czy kwejka. Jak już jestem na bieżąco, to biorę się za tą rzecz na którą aktualnie mam fazę, ostatnio były to: czytanie archiwów CD-Action, czytanie książek, uczenie się muzyki i informatyki, wkuwanie słówek, słuchanie muzyki. Teraz przyszła kolej na szachy i na MBSR. Często w ciągu dnia wychodzę na spacer, przez większość dnia towarzyszy mi wieża z muzyką oraz komputer.

cdn.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Wasza codzienność

przez aperecium 28 lip 2012, 23:18
O mojej chorobie w wiedzą tak naprawdę trzy osoby, z którymi nie widuję się specjalnie często. Jedna z nich na wieść o niej powiedziała tylko 'no masz już leki, to teraz się napraw'. To miał być chyba życzliwy kopniak, ale wciąż wspomnienie tej rozmowy sprawia mi przykrość. W domu wszyscy wiedzą, że przeżyłam załamanie nerwowe, mama sama zaciągnęła mnie na terapię, ale sądzi, że obecnie chodzę sobie 'bo jestem uzależniona od kozetki'. Nie wie, że oprócz terapii, zaliczyłam też antydepresanty i pełną diagnozę. Tak więc codzienność nie daje mi forów. Mija ona w zależnośći od mojego samopoczucia, albo na płaczu po kątach i wyżywaniu się na najbliższych, albo na całkiem sprawnym codziennym funkcjonowaniu. Jako książkowy introwertyk stronię jednak od rozrywek (a właściwie mam inne rozrywki niż te książkowe) więc nie ma o czym opowiadać. :)
aperecium

Wasza codzienność

przez Keji 09 sie 2012, 00:58
Nie mam żadnych ulg, ani w domu, ani w szkole, ani wśród garstki znajomych (Np szalenie zazdroszczę znajomej z fs, przy której zawsze znajdzie się osoba, by chociaż spróbować wyciągnąć ją z domu, zorganizować jej coś itp, nawet jeśli w ogóle nie wyciąga z tego wniosków i dalej liczą się tylko jej lęki), żadnych "cudownych" papierków, zwolnień. Wstaję, co trzy dni odwalam sprzątanie, jak jest szkoła to do niej idę, wracam, gdybam nad swoim wnętrzem bez większej praktyki, raz na ruski rok gdzieś z kimś wyjdę, jakby ktoś z boku popatrzył, to mam najbardziej nudne życie na świecie. Ale w główce się dzieje.
Keji

Wasza codzienność

przez tahela 09 sie 2012, 01:02
Viii napisał(a):Wstaję - jem - idę do pracy - wracam - biegam - (czytam książki, oglądam filmy) - idę spać.
Najlepsze rzeczy jakie mogę polecić to bieganie i czytanie książek.

czyli taka norma jak u większości ludzi na świecie
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Wasza codzienność

przez moniqe33 09 sie 2012, 01:31
wstaje ćwiczę, idę, jem, idę o pracy , wracam piję piwo, siadam na kompie , biore tabletki nasenne 9 a plus piwo=10/12 godzin smu) idę spać....
i jako bulimiczka żygam :(

i mam dość takiego nie życia

a gdzie rozwój, pasja, samorealizacja , miłość o ludziach nie wspominając??
mam tego dość
anoreksja bulimiczna, depresja
dokąd tak biegniesz przecież wiesz że przed sobą nie uciekniesz

Wasza codzienność

przez Monar 09 sie 2012, 02:23
ostatnio za dużo siedzę na komputerze, praktycznie całymi dniami, no wiadomo prócz tego posprzątam w domu, słucham muzyki, coś poczytam...
jak było np. z miesiąc temu ? codziennie wychodziłam na dwór, spotykałam się ze znajomymi, śmiałam się do łez, poznawałam nowych ludzi, brakowało mi czasu! nie martwiłam się widocznie tak, jak teraz swoimi problemami... no ale teraz z problemami walczę, dlatego jest mi ciężko. ;)
Monar

Wasza codzienność

przez Sorrow 09 sie 2012, 02:26
Wstaję (koło 14tej), biorę prysznic, włączam kompa, ogarniam neta, jem śniadanie, dalej ogarniam neta, idę do sklepu, dalej ogarniam neta, idę do biedronki co zajmuje nieco ponad godzinę, wracam ogarniam neta, myję się, ogarniam neta, idę spać. Gdzieś w międzyczasie gotuję, zmywam naczynia, wyrzucam śmieci i czytam książki.

Sortuj wg