Lęki i frustracje

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Lęki i frustracje

przez the_joker21 02 cze 2012, 20:55
Jaki macie sposób radzenia sobie z własnymi kompleksami, lękami, frustracjami, o tym co Was drażni. Mówicie komuś?

Lęki i frustracje

przez tahela 02 cze 2012, 21:44
Ja niby mowie,le nigdy tak do konca, nigdy jeszcze nikomu tak nie zaufalam az by powiedzieć doglebnie o mnie wszystko, raz myślałam ze moze w koncu komuś zaufam, więcej nie było takich przypadków, chociaż ogolnie mowię o sobie i o moich odczuciach ,ale jednak z ograniczonym zaufanem zawsze.Chociaz takich rzeczy jak branie psychotropów, depresja nie boje sie mowić., rozmawiać. Po prostu jestem bardzo neufna osobą, pamiętam jak kiedyś w czasach nastoletnich zawiazywało se komus oczy i wszyscy stali dokoła a ktoś pośrodku upadał i my mieliśmy go łapać, ja ngdy sie nie odwazyłam, zawsze zwycięzał brak zaufania i tego, ze jakiś kolega koleżanka zrobi i sobie jaja i mnie ne złapie, inni nie mieli z tym problemów.Ludzie mnie namawiali teraz Ty a ja nigdy sie nie zgodziłam na tę zabawe chociaz sama innych łapałam. Wtedy myslałam jak moga uwierzyć i teraz tez tak mysłe a zycie tylko to pogłebia jeszcze a nie przekonuje do większej ufnosci.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Lęki i frustracje

przez Myrcella 02 cze 2012, 21:48
Mam bardzo niewiele osób, z którymi mogę o tym porozmawiać lecz nawet z nimi rozmowa o tym jest trudna
Niektóre stare rany nigdy się nie zabliźniają i krwawią przy najmniejszym nawet zadrapaniu.

Strach tnie głębiej niż miecze.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Lęki i frustracje

przez Skrajna 02 cze 2012, 21:53
Siłą rzeczy takie rozmowy raczej są trudne dla wszystkich.

Ludzie już tak chyba mają, że niekoniecznie potrafią dzielić się swoimi słabościami, tym co ich poniekąd niszczy, ponieważ obawiają się tego, że inni będą mogli jedynie wykorzystać to przeciwko nim i 'dowalić' jeszcze mocniej.

Można jednak jakoś się przemóc, znaleźć zaufaną, odpowiednią osobę i z jej pomocą pracować nad sobą.

Tak sądzę.
Czasami mniej lub bardziej naiwnie.. ;)
Nadal jestem ludzka...
Prawda?

Lęki i frustracje

przez Myrcella 02 cze 2012, 21:57
Ludzie już tak chyba mają, że niekoniecznie potrafią dzielić się swoimi słabościami, tym co ich poniekąd niszczy, ponieważ obawiają się tego, że inni będą mogli jedynie wykorzystać to przeciwko nim i 'dowalić' jeszcze mocniej.

Z ust mi to wyjęłaś, a tak poza tym nie chcę by ktoś mnie widział w rozsypce, delatego urywam swoje uczucia i zwijam się w "kokon"
Ostatnio edytowano 04 cze 2012, 11:16 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiono cytowanie
Niektóre stare rany nigdy się nie zabliźniają i krwawią przy najmniejszym nawet zadrapaniu.

Lęki i frustracje

przez Skrajna 02 cze 2012, 22:05
Myrcella napisał(a):Z ust mi to wyjęłaś, a tak poza tym nie chcę by ktoś mnie widział w rozsypce, delatego urywam swoje uczucia i zwijam się w "kokon"

Dokładnie.
Zamiast pokazać innym, że jest źle, że sobie nie radzimy, że cierpimy, to zaopatrujemy się w pewne maski względnej normalności przy ludziach, a cierpimy w samotności..
Destrukcja w czystej postaci.

Coś w tym stylu:

Obrazek
Nadal jestem ludzka...
Prawda?

Lęki i frustracje

przez Myrcella 02 cze 2012, 22:07
Skrajna, Ja tak robię. Potrafię nie wiem jak cierpieć, a na zewnątrz uśmiech, jeszcze nawet potrafię się śmiać jak idiota pomimo bólu. Czasami pragnę pocieszenia i to mocno, ale żadne słowa nie chcą się weydobyć na zewnątrz. Nie potrafię prosic o pomoc

Lęki i frustracje

przez Skrajna 02 cze 2012, 22:10
Tłamsisz to w sobie i to tylko zaognia te ,,rany''... :( Chyba wszyscy tutaj doświadczyliśmy tego choć raz.

Gdybyś chciała jednak to zmienić, choćby i anonimowo, na tym forum to pisz do mnie śmiało. :)
Nadal jestem ludzka...
Prawda?

Lęki i frustracje

przez Myrcella 02 cze 2012, 22:13
Ok, będe pisać, niedawno założyłam bloga i tam właśnie będe pisać o uczuciach jakie we mnie siedzą, o tych dobrych i złych. Dzięki za dobre chęci, choć nie zawsze mogę napisać, bo jak mówiłam nie umiem prosić o pomoc

Lęki i frustracje

przez Artemizja 04 cze 2012, 11:22
Skąd ja to znam...
Też trzymam wszystko w sobie...
A to się kumuluje i w pewnym momencie wybucha...
Na co dzień odgrywam "żelazną damę",której nic nie rusza,ale to bujda na resorach.Po prostu wszystko zatrzymuję dla siebie,nie okazuję tego,co czuję.Tak jest bezpieczniej-nie wystawiam się na ryzyko,nie odsłaniam.I pewnie dlatego są momenty załamania,przez które nie radzę sobie z lękami i frustracją...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg