Nadmiar złej energii/agresji. Jak sobie radzimy?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Dominik Brzus 14 mar 2014, 14:57
Dla mnie najlepszymi metodami pozbywania się stresu jest oddech przeponowy - czyli dosyć nietypowy sposób oddychania. Innym sposobem jest uprawianie jogi.

przez Lonely94 14 mar 2014, 15:25
monk.2000 napisał(a):Ja staram się tłumić. Działać jak pochłaniacz złej energii. Kiedyś Maska w kreskówce połknął bombę i wybuchła mu w brzuchu, nie czyniąc szkody. Trochę tak jest u mnie.

U mnie również.. Zachowuję ją dla siebie, nie raniąc innych.. Najwyżej siebie ^‘^.
Lonely94

przez EverySantial 30 mar 2014, 09:58
Nie wiem co kryje się pod słowem ,,negatywna energia'' ale ja chyba czegoś takiego w swoim życiu nie doświadczyłem. Jeśli natomiast chodzi o złość, to nawet nie zdarzę się wyładować, bo od razu gniew zamienia się w smutek w zależności od charakteru przyczyny.
Za to czasem tak bez określonego powodu, spontanicznie i nagle miewam napady ogromnej energii która po prostu zmienia mnie w innego człowieka. Jestem bardziej otwarty, podatny na rozmowę, aż rzuca mną do działania. Kiedy inne rzeczy wydają mi się irracjonalne, analizuje je na nowo. Potrafię nawet odezwać się do najbardziej znienawidzonych przeze mnie osób. No masakra jednym słowem, nie ukrywam, że mi się to nawet podoba.

Wyładować złość można też skutecznie robić to w grach, szczególnie multi-player. Ważnym elementem jest wcielić się w postać, którą się egzystuje w zależności od rodzaju gry. Nieszkodliwe, a przy tym może sprawiać radość. Oczywiście nie każdy lubi grać, więc odstawiam tą propozycje jako alternatywę, gdy inne metody nie okażą się wystarczające.
EverySantial

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Perplessa 31 mar 2014, 14:32
Dominik Brzus napisał(a):Dla mnie najlepszymi metodami pozbywania się stresu jest oddech przeponowy - czyli dosyć nietypowy sposób oddychania. Innym sposobem jest uprawianie jogi.

To jest wlasnie sposob na wyrownanie oddechu i rownowagi energetycznej w medytacji i yodze. Bardzo dobry sposob na wszelkie nerwy i w ogole na wszystko. Najlepze efekty przy reguarnych cwiczeniach.

przez jolo985mojo 23 sie 2014, 22:35
Po każdej sytuacji, która powoduje taki zły stan, refleksja: po co? czemu? co mogłem lepiej zrobić? Jak mogę być lepszy w przyszłości w podobnych sytuacjach?
A w skrajnych przypadkach, tzn bardzo silnych emocji to różnie: relaks z dziewczyną, wypłakanie się w poduszkę, długie spanie, biegi(bo nie mam worka treningowego). A po tym patrz co yżej.

przez Nicholas1981 24 sie 2014, 10:10
Nie radzę sobie. Kiedy mnie dopada "zła energia" mówię i robię rzeczy, których się potem wstydzę. Rozpierdzielam wszystko.
Nicholas1981

przez wiejskifilozof 13 maja 2015, 21:07
Staram się myśleć o czymś innym.Nawet o rzeczach błahych,jak gatunki lisów.

przez Artemizja 15 cze 2015, 22:16
Rzucamy czymś...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez arienka 06 sie 2015, 10:56
Ja sie biore za sprzatanie, bo tej czynnosci wrecz nienawidze, wiec moge sie odpowiednio wyzyc. Dziecku wymyslilam zeszyt zlosci. Zeby nie niszczyl w szkole ksiazek, zeszytow i pomocy dydaktycznych oraz nie wyladowywal zlosci na kolegach i nauczycielce. W tym zeszycie moze robic, co tylko chce; rysowac, mazac, wyrywac, gniesc, deptac, przedstawiac swoja zlosc albo inne uczucie lub narysowac, co go zezloscilo. Zawsze potem w domu omawiamy wspolnie przyczyne, zeby mogl to z siebie wyrzucic.
Dla Ciebie jest morderca, a dla mnie Aniołem Stróżem !

przez veronique 06 sie 2015, 14:32
Ja stosuję brzydkie rozwiązanie - autoagresję. Tak uwalniam złość, starając się zadać sobie ból.

przez Lusesita Dolores 06 sie 2015, 15:57
Zła energię mają czerwoni!!!
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez Artemizja 14 sie 2015, 19:53
veronique, lipa, bo na dłuższą metę przez to gromadzi się jeszcze więcej złości.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez veronique 15 sie 2015, 19:08
Artemizja, pewnie tak. Po prostu nie radzę sobie z tym i się poddaję za każdym razem.

Sortuj wg