Zrzucamy zbędne kilogramy. Dieta dzień po dniu.

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Michuj 14 kwi 2012, 15:13
mefiboszet, ja mam 180 i chcę wrócić do mojej normalnej wagi, czyli 85-90.
To chyba jakiejś drobnej budowy jesteś?
Loża szyderców

przez Laima 14 kwi 2012, 16:26
Ja jestem na wegańskiej
Laima

przez Michuj 14 kwi 2012, 16:40
Laima, Tobie się przydało +10 kg. :evil:
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Laima 14 kwi 2012, 16:41
-10 :D ma być i już,koniec.
Laima

przez Michuj 14 kwi 2012, 16:44
:hide:
Loża szyderców

przez mefiboszet 14 kwi 2012, 19:00
Michuj napisał(a):mefiboszet, ja mam 180 i chcę wrócić do mojej normalnej wagi, czyli 85-90.
To chyba jakiejś drobnej budowy jesteś?

Ramiona szerokie, klatka też OK, ale generalnie dość cienkie kości. Oczywiście przy 76 na brzuchu tłuszczu jest minimum, praktycznie sześciopak ;) Mam wyśrubowane normy dotyczące tłuszczu na brzuchu i okolicach - ma być go minimum.

-- So kwi 14, 2012 6:26 pm --

Zresztą jak spojrzysz na tabele wagi należnej, to 85 kg przy 180 jest lekką otyłością. O ile nie jesteś bardzo muskularny lub wyjątkowo grubokościsty, to w świetle "norm" masz lekką nadwagę. Co ciekawe, właśnie 76 kg jest górną granicą normy w większości tabelek dla mężczyzn naszego wzrostu.

Jeszcze jako ciekawostkę podam, że dziennie wychodzi mi tak w okolicach 70-75 gramów białka, ok. 200 gramów tłuszczu i ok. 50 gramów węglowodanów, co daje około 2300-2400 kcal i chudnę aż miło ;) Już raz zrzuciłem w ten sposób 8 kg, więc woda to na pewno nie była ;) Utyłem, bo słodkie orzeszki ziemne, czekolada oraz nadmiar pieczywka zrobiło swoje :P

-- So kwi 14, 2012 6:29 pm --

Jeszcze jedno - przy tych proporcjach i ilościach składników odżywczych, które podałem, nie muszę się ani trochę głodzić i czuję się wyśmienicie.

-- So kwi 14, 2012 6:33 pm --

Jeszcze mi coś przyszło do głowy - chyba najbardziej obiektywną ocenę zapewnia licznik tłuszczu w organizmie i do nowego mieszkania coś takiego sobie kupię.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez Michuj 14 kwi 2012, 19:38
Dlatego nie patrzę na tabelę, bo przy wadzę 85 to ja jestem szczupły.

Dzień 2)
Śniadanie - 2 kawałki chleba+ser+pomidor+mały jogurt
Obiad -schabowy+frytki+rosół (bardz skromna porcja, mam wykupione do jutra obiady abonamentowe, więc nie miałem wyjścia)
Popołudnie - banan
Kolacja - 2 x chleb+szynka+pomidor
Loża szyderców

przez jasaw 14 kwi 2012, 19:45
paradoksy, oczywiście rozmawiam z lekarzem na temat swojego odżywiania.., zresztą dostaję broszury dotyczące właściwej diety w cukrzycy. Ja jestem bardzo ostrożną pacjentką, choć mam "kilka grzeszków" na sumieniu, czasem pozwalam sobie na niedozwolone rzeczy ;) :!:
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez petra 15 kwi 2012, 02:15
jest 1:14 i zaraz zaczne sie obzerac tiramissu :D
petra

przez Sorrow 15 kwi 2012, 04:14
mefiboszet napisał(a):Od 3 dni jestem na ścisłej diecie Kwaśniewskiego (diecie optymalnej). W ostatnich miesiącach zacząłem ją naruszać (głównie słodyczami) i przybrałem do 82 kg, co przy moich 180 cm jest już zbyt dużą wagą (tłusty brzuch itp.). Znowu wszystko ważę (znaczy: przygotowywane potrawy) i w 3 dni poleciało mi już 1,5 kg (zawsze ważę się rano, na czczo po wyjściu do WC na kupkę ;P ). Cel: 76 kg - wtedy jest naprawdę dobrze. Oczywiście dodatkowo ćwiczę, ale nie forsownie, głównie hantle, pompki, przysiady, brzuszki - niezbyt intensywnie.

Wady: trzeba mieć wagę elektroniczną i naprawdę pilnować proporcji, bo można zrobić sobie krzywdę. Druga wada: wielu twierdzi, że to napędza cholesterol, miażdżycę itd. Mnie zlikwidowała kilka chronicznych schorzeń: suche oko, refluks z nieustanną zgagą, krwawiące dziąsła, depresyjne myśli [tak, nie żartuję], zaparcia.

U mnie zlikwidowało trądzik.

Jedna rada:
Jak masz problemy z kontrolowaniem słodyczy to zrezygnuj z nich całkowicie. Nienawiść jest kluczem do zwycięstwa.

Dzisiejszy dzień:
Dzisiaj cienko. Do niczego pogoda, i bolą mnie krzyże i mięśnie nóg i nigdzie nie byłem. Tylko -334kcal. W sumie ponad -7360kcal od rozpoczęcia odchudzania.

przez Michuj 15 kwi 2012, 08:51
Ale chujnia. Wlazłem na wagę - 110. Nic nie zeszło, mimo zakończenia jedzenia słodyczy i nie jedzeniu po 19-tej.
No ale walczymy dalej ;/
Loża szyderców

przez Lukrecja28 15 kwi 2012, 11:37
Zaczynam diete od jutra, bo dzis juz zjadlam torta na sniadanie
Cel: 50kg
Lukrecja28

przez lofenna 15 kwi 2012, 15:35
Ja rowniez chce zrzucic troche kilogramow. Moja normalna waga, przy ktorej dobrze sie czuje i funkcjonuje to 55-57 kg. Po lekach (przez 9 miesiecy) przytylam prawie 20 kilo! Zmienil mi sie chod, bardzo szybko sie mecze, najwiecej radosci sprawia mi spanie. O cwiczeniach mowy nie ma.
Dlatego teraz, kiedy juz zakonczylam leczenie farmakolog. - to dobry moment, aby przywrocic swoje cialo do normalnego funkcjonowania.
Nie podejmuje sie zadnej konkretnej diety - bo wiem, ze nie podolam. Poprostu mniej chce jesc. Ze slodyczy nie zrezygnuje, ale zastopie je mniej szkodliwymi.

przez el_testosterone 15 kwi 2012, 15:38
nie ma czegoś takiego jak mniej szkodliwe

Sortuj wg