Zrzucamy zbędne kilogramy. Dieta dzień po dniu.

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Sorrow 25 kwi 2012, 23:54
3350 kcal, -1484 kcal, w sumie -14484 kcal.
Ech za dużo zjadłem z nerwów :/ .

przez mefiboszet 26 kwi 2012, 11:10
Ja trzymam się planu żywieniowego co do grama, ćwiczę codziennie rozgrzewkę plus siłowo [jedna grupa mięśni dziennie] i ważę 79,5 kg [wyjściowo było 82]. Jednak w okolicy brzucha jest wciąż dużo za dużo tłuszczu, taki paskudny tłuszczowy wałek :P Trzeba walczyć dalej.

Dzisiejszy dzień zacząłem tradycyjnie od jajeczniczki: 6 żółtek, 1 białko, 60 gramów smalcu, 1 duży pomidor.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez Kiya 26 kwi 2012, 11:23
Dobra, to może ja też się do Was przyłączę z tym wymienianiem :P
Od razu mówię, że moja dieta, to po prostu "żryj mniej i rozsądniej" a wyjściowe żarcie było jeszcze bardziej śmieciowe niż teraz (tak to jest, gdy ktoś na samą myśl o gotowaniu dostaje białej gorączki :P). Nie będę nadawała sztucznych nazw posiłkom, bo jak ktoś żyje w takim trybie jak ja, to np. obiadów nie widuje zbyt często.

I - 2 tosty z serem, cebulą i sosami (tzw. wyjadanie resztek z lodówki :D )
II - serek wiejski z cebulką [w pracy]
III - 4 czy 5 wafli ryżowych [w pracy]
IV - serek waniliowy z Biedronki [w pracy]
V - 1 kanapka z kiełbasą i ketchupem, paczka draży do filmu :P

Napoje: 1 energetyk Level Up (110kcal), 1 filiżanka Cappucino (jakieś 60 kcal), jakieś 0,5l Coli (200kcal, nie jest na stałe w mojej diecie, spokojnie ;) ) i niezliczone ilości herbat czarnych i zielonych (bez cukru).
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jaskolka83 26 kwi 2012, 11:52
Sorrow, smalec, salceson, masło, bułki, kakao ze smietanką???? to akurat zapamietalam z twojego jadlospisu, przeciez w diecie takie produkty sa absolutnie zabranione

mefiboszet, smalec, kielbasa, boczek, tłusty ser bialy, parowki z erem, bigos, majonez?? jeszcze lepiej :)

co wy w ogole macie z tym smalcem? myslalam ze juz nikt nie jada smalcu, przeciez to najgorsze co moze byc...
nie jestem specjalista od odzywania ale wasze "diety" chyba raczej skutek przyniosą marny. domyslam sie ze ciezko zmienic swoje nawyki zywieniowe, np. wlasnie jajecznice ktora zawsze robilismy na smalcu. ja jajecznice robie po prostu na patelni teflonowej, zadnego tluszczu do tego, nawet lyzeczki masla a wy widze z tym smalcem to szalejecie :yeah:

ja polecam nastepujace linki ( o ile ktos ich nie wrzucil wczesniej, nie przejzalam wszytskich stron):

1. ta strona jest super tutaj mozna wpisac kazdy produkt i obliczyc ile ma kalorii, np. lyzeczka miodu czy kromka chleba razowego

http://przelicznik.ilewazy.pl/#przelicz ... ram-porcja

2. tutaj mozna nie tylko obliczyc ile co ma kalorii, ale policzyc jaka powinna byc nasza odpowiednia waga, bmi, itp itd

http://diety.odwazsie.gazeta.pl/index.p ... m&cookie=1

ja w ogole mam ostatnio straszne cisnienie na schudniecie
waze 49, a chcialabym 42
nie wiem, moze troche przesadzam ale nie podobam sie sobie teraz i zaczelam nawet intensywnie przeglaca strony typu pro-ana, thinspiracje itp.... a to chyba nie prowadzi do niczego dobrego.

a moze bedziemy wrzucac przepisy na jakies dietetyczne potrawy???

-- 26 kwi 2012, 12:13 --

to moze ja na zachęte wrzuce przepis na...

WARZYWA Z ANANASEM I BRAZOWYM RYŻEM

to to jedziemy
skladniki:
ananas ( świezy, nie z puszki)
cukinia
papryka czerwona
papryka zielona
marchewka ( świeża nie mrozona i nie ze sloika)
zabek czosnku
ryż brązowy
oliwa z oliwek ( nie smalec!!! ;) )
przyprawy : papryka słodka, curry, sol, pieprz ziolowy, pieprz zwykly, oregano i inne jakie tylko macie

przygotowanie to chyba wiadomo
ryz zagotować ( brązowy gotuje sie dlugo i nawet po 40 min jest twardy, trzeba sie do niego przyzwyczaic)
papryke, cukinie, marchewke pokroic wrzucic na rozgrzana patelnie ( z oliwa z oliwek)
dodac czosnek i przyprawy
pod koniec jak juz warzywka beda miękkie dodac ananasa i jeszcze troszke posmazyc/podusic i pomieszac oczywiscie ( ??)
noi to by bylo na tyle. wczoraj jadlam taki obiadek i po prostu palce lizac!!!

przez Kiya 26 kwi 2012, 12:33
ja jajecznice robie po prostu na patelni teflonowej, zadnego tluszczu do tego, nawet lyzeczki masla a wy widze z tym smalcem to szalejecie

Ok, ja ktoś ma dobrą patelnię (a nie każdy ma), to oczywiście, da się. Inna sprawa, że taka jajecznica jest po prostu obrzydliwa :P Jak jeść sam wiór. W każdym razie mnie nie smakuje. Odchudzanie odchudzaniem, ale trochę przyjemności z jedzenia nie zaszkodzi. Ciekawe linki podrzuciłaś, zwłaszcza ten z obliczaniem kalorii. Co do tego wykluczania tłuszczy, to pozwolę sobie się nie zgodzić. Jeśli ktoś chce chudnąć szybko, to pewnie, jak najbardziej, ale jeśli ktoś chce chudnąć zdrowo - tłuszcz nie zaszkodzi, jest wręcz potrzebny w pewnych określonych ilościach.

42kg? Kobieto, to jest waga dla małej dziewczynki...

przez jaskolka83 26 kwi 2012, 14:31
Kiya, ja jestem malą dziewczynką, mam niecale 158 coś klo tego) i niestety jak tylko troche tyje to idzie mi w brzuch i juz kilka razy zadano mi pytanie czy jestem w ciązy . ksztalt jablka to chyba najgrsze co moze byc dlatego musze schudnac po prostu musze.

co do tluszczy to ok, zgodze sie ale nie smalec to bez przesady bleeee

przez Kiya 26 kwi 2012, 15:04
jaskolka83, też nie przepadam za smalcem, jak zjem raz w roku to już dużo jak na mnie ;) Witaj w klubie z tą figurą-jabłkiem, mam ten sam problem :mrgreen:

A co do Twojej wymarzonej wagi dorzucam załącznik. Przy okazji link do mojego ulubionego kalkulatora BMI, bo podaje przy okazji wiele ciekawych informacji, a nie sam wynik: http://www.zdrowydzien.info/index-kalkulator.html
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

przez jaskolka83 26 kwi 2012, 17:39
Kiya, dzieki, ja te wszystkie wyliczenia doskonale znam ale duo lepiej bym sie czula jakby zamiast "prawidlowej wagi" miala "niedowage" albo jeszcze lepiej "wychudzenie" no coz tak sobie wkręcilam ze fajnie byloby byc tzw. kosciotrupem, coz.. naogladalam sie thinspiracji chyba

-- 26 kwi 2012, 18:38 --

wlasnie sobie zajadam pyszną przekąsko - kolację:

marchewka i jablko starte pokropione sokiem z cytryny z dodatkiem kawalkow świeżego ananasa pyyyyyyyyycha
na pewno lepsze niz bulka z salcesonem i majonezem :))))))

przez mefiboszet 26 kwi 2012, 19:32
Ja też zjadłem wieczorną przekąskę: 2 jajka i 100 gramów bardzo tłustego boczku wędzonego - pycha :mrgreen:

Bilans dzisiejszego dnia:
B:T:W 51,0:169,6:29,8
1850 kcal

-- Cz kwi 26, 2012 6:35 pm --

Kiya napisał(a):Przy okazji link do mojego ulubionego kalkulatora BMI, bo podaje przy okazji wiele ciekawych informacji, a nie sam wynik: http://www.zdrowydzien.info/index-kalkulator.html

Fajny link, dziękuję, dodam do ulubionych :smile:

przez jaskolka83 26 kwi 2012, 19:44
mefiboszet, uparty jestes :) to jakas specjalna dieta, czy taka "twoja"?

przez mefiboszet 26 kwi 2012, 19:46
Dieta Optymalna, zwana też dietą Kwaśniewskiego:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80

przez carlosbueno 26 kwi 2012, 19:58
Twój wskaźnik BMI wynosi 27.1.
Taki poziom wskaźnika BMI oznacza, że masz nadwagę.

Granice wagowe według BMI dla podanego wzrostu:
Wyniszczenie: poniżej 56.1 kg
Wychudzenie: od 56.5 kg do 65.5 kg
Niedowaga: od 65.9 kg do 73 kg
Waga prawidłowa: od 73.4 kg do 93.7 kg
Nadwaga: od 94.1 kg do 112.5 kg
I stopień otyłości: od 112.9 kg do 131.3 kg
II stopień otyłości: od 131.7 kg do 150.2 kg
Otyłość kliniczna: powyżej 150.5 kg

10 kila za dużo do prawidłowej wagi tylko jakiś wielomiesięczny mega stres byłby mi w stanie pomóc bo na dietę nie mam ochoty bo jedzenie to ostatnia przyjemność która mi została w tym życiu
Największy Forumowy Maruda

przez mefiboszet 26 kwi 2012, 20:41
carlosbueno napisał(a):10 kila za dużo do prawidłowej wagi tylko jakiś wielomiesięczny mega stres byłby mi w stanie pomóc bo na dietę nie mam ochoty bo jedzenie to ostatnia przyjemność która mi została w tym życiu

Na diecie niskowęglowodanowej napady głodu są nieporównanie rzadsze niż przy dietach opartych na liczeniu kalorii. A skutki w postaci poprawy sylwetki bywają przyjemniejsze od obżarstwa :smile:

przez carlosbueno 26 kwi 2012, 20:52
ja nie wyglądam aż tak strasznie może parę kilo by się przydało zrzucić ale nie chce misie ograniczać w słodyczach, serze czy mięsie a warzywami i owocami się nie potrafię najeść. Dieta Kwaśniewskiego odpada nienawidzę tłustego mięsa i ryb a węglowodany choć niezdrowe najbardziej mi smakują.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg