Zrzucamy zbędne kilogramy. Dieta dzień po dniu.

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez niosaca_radosc 01 wrz 2012, 17:14
dominika92, ja też wymądrzam się tutaj i teoretyzuję, a sama się tego nie trzymam i wyczyniam takie głupoty, że ho ho. Także doskonale Cię rozumiem. Ważne żeby starać się i próbować trzymać się tych zasad. Myślę, że u Ciebie na początek większe śniadanie, a potem małymi kroczkami do celu, który sobie nałożysz.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez bretta 01 wrz 2012, 17:18
dominika92, Domiś, ja myślę że przede wszystkim to powinnaś dodać jeszcze dwa posiłki. Drugie śniadanie i podwieczorek. To ma być jogurt, jakiś owoc, mała kanapka. Śniadanie i kolacja powinny być konkretniejsze...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez dogomaniaczka 01 wrz 2012, 17:22
a może być obiad duży i śniadanie a drugie śniadanie i kolacja jogurt? Tylko eh oczywiście w mojej głowie pojawia się głos, że to za dużo, ale to już nie ten temat. ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niosaca_radosc 01 wrz 2012, 17:29
dominika92, drugie śniadanie i kolacje mogą być mniejsze, jeśli już naprawdę musisz. Ale zróżnicuj trochę posiłki i nie zapełniaj ich tylko jogurtem. Raz owoc, raz mała kanapka, raz jogurt, raz pomidor w jogurcie, raz serek wiejski itp. itd.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez dogomaniaczka 01 wrz 2012, 17:31
no tak ja tak mam że jak mi coś posmakuje to w kółko to samo bym jadła :mrgreen: :mrgreen:
Dobra, od jutra się postaram zmienić coś..Tylko nie mam pomysłu na te śniadania kompletnie :bezradny: To jeszcze kwestia tego, że jestem wybredna..:P

przez Nika81 01 wrz 2012, 17:38
Udało mi się zrzucić 10 kg na diecie niskowęglowodanowej. Dietę przeprowadziłam dla zdrowia, nie dla odchudzania, ale miły taki efekt uboczny ;)
Przez 3 miesiące nie jadłam: pieczywa, makaronów, kasz, ziemniaków, tylko nabiał, warzywa, mięso i ryby. W postaci sałatek albo sam smażony filet (bez panierek) lub ryba z warzywami. Lekarz mówi żebym już zawsze tak jadła, ale to niewykonalne raczej ;)
pozdrawiam!
"Czyż życie nie jest snem, który się śni we śnie"? E.A. Poe

przez Michuj 01 wrz 2012, 17:46
kiedyś udało mi się 25 :why: chce znowu :why:
Loża szyderców

przez Rafka 01 wrz 2012, 17:52
hm...ostatnio sobie ćwiczę przy muzyczce przez 30 min. Staram się jakoś aktywizować np. chodzę na pieszo zamiast autobusem.
Kiedyś zrobiłam sobie taką dietę 40 dniowa tylko na warzywach i owocach.
Wytrzymałam. Ale bez nadzoru lekarza nie polecam.
Nie wiem ile schudłam to mogłam ocenić mieszcząc się w siostry ubrania.
Ostatnio edytowano 01 wrz 2012, 17:53 przez Rafka, łącznie edytowano 1 raz
Rafka

przez madlen92 01 wrz 2012, 17:52
dominika92, Mój post nie był wynikiem moich frustracji, moim zamiarem było ci dobitnie zwrócić uwagę, że twoje menu nie można nazwać dietą i że jesz za mało. Nie dziw, że miałaś taakiego głoda na czekoladę. Nikt kto ma do zrzucenia 3kg, nie katuje się takim ubogim menu.
madlen92

przez dogomaniaczka 01 wrz 2012, 18:24
madlen92, można to zrobić w inny, nieco mniej agresywny sposób.

-- 01 wrz 2012, 18:27 --

madlen92 napisał(a):Nikt kto ma do zrzucenia 3kg, nie katuje się takim ubogim menu.

osoby, które mają problemy z jedzeniem a i owszem. Zwróć uwagę, na jakim forum jesteśmy. ;)

przez bretta 01 wrz 2012, 21:07
Nika81, mój ojciec tak je drugi rok i schudł już ponad 20kg ;). teraz waga stoi w miejscu, ale odżywia się dalej tak samo. On też musiał (cukrzyca), ja bym chciała, próbowałam kilka razy, ale to bardzo trudne...

dominika92, poczytaj co ja sobie jem. na śniadanie np. jajecznica z jednego jajka ze szczypiorkiem do tego kromka chleba. A w ogóle zobacz, wrzuce Ci tu przykładowe menu, i to jest na diete 1000 kcal, więc walnij głos w głowie w łeb i jedz! Przynajmniej tyle, mniej nie można no... i jakbyś chciała więcej pomysłów/przepisów wpisz sobie: dieta 1000 kcal albo dieta 1200 kcal (to też mało!) i jedz tak na początek ;*

Śniadanie:
- Płatki czekoladowe z jogurtem.
- Chleb z twarożkiem i pomidorem.
- Serek owocowy
- Kanapka z szynką i ogórkiem.
- Kanapka z jajecznicą i szczypiorkiem.
- Jajko roztrzepać z łyżką wody, dodać pół pęczka posiekanego koperku lub szczypiorku, doprawić solą i pieprzem. Usmażyć na łyżeczce masła. Zjeść z kromką chleba z pełnego przemiału.
- 3 dag płatków czekoladowych zalać połową opakowania jogurtu waniliowego, wkroić mandarynkę.
Obiad:
- Stek wołowy w sosie kaparowym.
- Filet z dorsza z warzywami.
- Kasza manna z owocami
- Schab z warzywami
- Kremowa zupa warzywna.
- Szklankę ugotowanego makaronu zmieszać z sałatką z pomidora, papryki, ogórka i 2 łyżkami twarożku.
- szklanka kaszy gryczanej z jajkiem sadzonym na łyżeczce oleju. Do picia szklanka maślanki
- 10 dag mielonego mięsa wyrobić z łyżką twarożku, solą i pieprzem. Uformować małe frykadelki. Oczyścić 2 strąki papryki, obrać cebulę. Warzywa drobno pokroić. Na patelni rozgrzać łyżkę oleju. Frykadelki smażyć z warzywami.
Kolacja:
- Warzywa z dipem.
- Kanapka z sałatką i indykiem.
- Kanapka z jajkiem i marchewką.
- Soczewica z oliwą czosnkową
- Pierogi leniwe z chudego twarogu (150g)
- Sałatka z 100g chudej wędliny, 1 cykorii, 1 ogórka kiszonego, 1 kwaśnego jabłka, 100ml jogurtu naturalnego.

Przegryzki ok. 100 kcal (do wyboru):
Kanapki
- kromka chleba pełnoziarnistego posmarowana masłem, pomidor
- kromka chrupkiego chleba z 2 łyżeczkami twarożku, pomidor
- kromka chrupkiego chleba z 2 łyżeczkami twarożku i łyżeczką dżemu
- 2 krakersy z 2 łyżeczkami twarożku
- kromka pumpernikla posmarowana masłem, pół ogórka
Zupy
- filiżanka pomidorowej z ryżem
- 100 ml wywaru warzywnego z roztrzepanym jajkiem
- zupa chińska (gotowa)
- zupa warzywna z grzankami (gotowa)
- zupa ziemniaczana (gotowa) z 2 łyżeczkami kremówki
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez slow motion 02 wrz 2012, 08:43
wczorajszy dzień nie zaliczam do najgorszych pomimo tego, że zjadłam 4 czekoladki, 6 kostek milki i cheetosy keczupowe.
nadal jestem na diecie, mam duzy zapas kaloryczny(ponad 3000), a myślę że tak co 10 dni nagradzać się mogę :mrgreen:

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez Michuj 02 wrz 2012, 09:09
No dobra, tym razem nie od jutra, tylko od dziś. Waga 112 ;/ Zobaczymy co się będzie działo ;/
Loża szyderców

przez carlosbueno 02 wrz 2012, 09:21
ja spadłem 4 kg w 5 dni i jutro chyba się do lekarza muszę wybrać bo mój żołądek w ogóle ostatnio nie pracuje i nawet zbytnio jedzenia się nie domaga bo z niczym se rady nie daje.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg