Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy to prawda ze niektórzy powinni całe życie brać leki


betty_boo

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy temat. Psychiatrzy mówią, że są takie osoby, ale nie ma takiej możliwości żeby to w jakikolwiek sposób sprawdzić np. jakimś badaniem.

Z kolei psycholodzy często twierdzą, że leki sztucznie likwidują problemy, i mogą przeszkadzać w terapii i odkrywaniu trudnych rzeczy w sobie.

Oczywiście prawdy ostatecznej nigdy nie poznamy, wiedza o człowieku i procesach w nim zachodzących jest jeszcze zbyt mała :/

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi także mówili, że nie będę mógł już przerwać leczenia SSRI. Nie dalej jak tydzień temu lekarz mi go wycofał... :)

Więc podchodzę do tego tematu z dystansem. Ważne zmiany życiowe, finansowe, uczuciowe, itd. (generalnie "szokowe") często działają lepiej niż niejeden lek - i niestety działa to także w drugą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma zaburzenia natury psychologicznej, dające się "naprostować" przez psychoterapię - nie trzeba brać leków przez całe życie.

Jeżeli się choruje na depresję kliniczną, która jest biologiczną dysfunkcją mózgu - trzeba brać przez całe życie leki przeciwdepresyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałam opinię ze niektórzy powinni całe zycie brać leki psychotropowe?

 

czy to prawda? co o tym wiecie, sądzicie?

 

może ekspert zdrowie się tez wypowie:)? zapraszam i dziękuję za głosy

Niektórym ludziom chyba nie da się w inny sposób pomóc,bo można też skutecznie likwidować objawy nerwicy bez środków psychotropowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New-Tenuis,

Jeżeli się choruje na depresję kliniczną, która jest biologiczną dysfunkcją mózgu - trzeba brać przez całe życie leki przeciwdepresyjne.

 

Co do tego typu depresji, nie znam osobiście człowieka, który mając depresję endogenną powiedziałby "Probowałem wszystkiego, rzeczywiście poza lekami nic nie da się z tym zrobić".

 

Natomiast ja o sobie będę mogła się wypowiedzieć za jakieś kilka do 10 lat. Bo ja właśnie mam zamiar wypróbować wszelkie metody. Dopiero potem potwierdzę lub obalę tę tezę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×