czy to prawda ze niektórzy powinni całe życie brać leki

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez betty_boo 14 lut 2012, 16:55
słyszałam opinię ze niektórzy powinni całe zycie brać leki psychotropowe?

czy to prawda? co o tym wiecie, sądzicie?

może ekspert zdrowie się tez wypowie:)? zapraszam i dziękuję za głosy

przez shinobi 14 lut 2012, 22:50
betty_boo, mi psychiatra powiedział, że w moim przypadku tak najprawdopodobniej będzie. Nie wnikałem dlaczego.

przez Mic43 16 lut 2012, 19:26
Ciekawy temat. Psychiatrzy mówią, że są takie osoby, ale nie ma takiej możliwości żeby to w jakikolwiek sposób sprawdzić np. jakimś badaniem.
Z kolei psycholodzy często twierdzą, że leki sztucznie likwidują problemy, i mogą przeszkadzać w terapii i odkrywaniu trudnych rzeczy w sobie.
Oczywiście prawdy ostatecznej nigdy nie poznamy, wiedza o człowieku i procesach w nim zachodzących jest jeszcze zbyt mała :/

Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez uzytkownik 16 lut 2012, 19:56
Mi także mówili, że nie będę mógł już przerwać leczenia SSRI. Nie dalej jak tydzień temu lekarz mi go wycofał... :)
Więc podchodzę do tego tematu z dystansem. Ważne zmiany życiowe, finansowe, uczuciowe, itd. (generalnie "szokowe") często działają lepiej niż niejeden lek - i niestety działa to także w drugą stronę.
uzytkownik

przez *Wiola* 16 lut 2012, 20:49
Ja słyszałam teorię, z ust psychiatry, że po 3 nawrocie depresji , powinno się już stale zażywać dawkę podtrzymującą leków antydepresyjnych.
Moderator

przez New-Tenuis 16 lut 2012, 21:36
Jak się ma zaburzenia natury psychologicznej, dające się "naprostować" przez psychoterapię - nie trzeba brać leków przez całe życie.
Jeżeli się choruje na depresję kliniczną, która jest biologiczną dysfunkcją mózgu - trzeba brać przez całe życie leki przeciwdepresyjne.
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

przez MARIAN1967 16 lut 2012, 21:52
betty_boo napisał(a):słyszałam opinię ze niektórzy powinni całe zycie brać leki psychotropowe?

czy to prawda? co o tym wiecie, sądzicie?

może ekspert zdrowie się tez wypowie:)? zapraszam i dziękuję za głosy

Niektórym ludziom chyba nie da się w inny sposób pomóc,bo można też skutecznie likwidować objawy nerwicy bez środków psychotropowych.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez ala1983 16 lut 2012, 22:14
New-Tenuis,
Jeżeli się choruje na depresję kliniczną, która jest biologiczną dysfunkcją mózgu - trzeba brać przez całe życie leki przeciwdepresyjne.

Co do tego typu depresji, nie znam osobiście człowieka, który mając depresję endogenną powiedziałby "Probowałem wszystkiego, rzeczywiście poza lekami nic nie da się z tym zrobić".

Natomiast ja o sobie będę mogła się wypowiedzieć za jakieś kilka do 10 lat. Bo ja właśnie mam zamiar wypróbować wszelkie metody. Dopiero potem potwierdzę lub obalę tę tezę.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Sortuj wg