Kto chce wyzdrowieć?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Kto chce wyzdrowieć?

przez wiola249 27 lut 2012, 20:12
Za długie te posty na mój dzisiejszy otępiały umysł i zmęczenie psychiczne po okropnych dwóch dniach i terapii dziś. karol90, a z tego to juz w ogóle nie jarze nic bez jakichkolwiek znaków interpunkcyjnych. Ale odpowiadając na pytanie zawarte w temacie, to ja CHCĘ wyzdrowieć, ale z drugiej strony się tego tak jakby boję... Może dlatego, że obecny stan jest tak jakby znany, w pewnym sensie bezpieczny. Ma ktoś też tak?? A może dlatego, że obawiam się, że wtedy nagle moja terapia się skończy i nie będę już mogła porozmawiać z kimś tak jak z moją psycholog...Nikt się mną nie "zaopiekuje". A jak byłam usuwać ósemkę i popodłączali mnie do wszelkiej aparatury (bo uprzedziłam lekarza co mi się może dziać z nerwów), anestezjolog był itd, podali mi w końcu dożylnie relanium bo zaczełam się trząśc i mieć problemy z oddychaniem, to też w jakimś sensie było to fajne uczucie, że tak o mnie zadbali i w ogóle, tacy mili byli, i zapamiętali mnie tak tam mnie ("aa to ta co tak mdleje;)" ). Doprawdy, bardzo dziwna jestem...
Nerwica depresyjna, neurastenia, lęki itd....
Dziecko we mgle........

It's one of those things people say: you can't move on until you've let go of the past

Kto chce wyzdrowieć?

przez .Kinga. 28 lut 2012, 14:15
a ja mam ciągle poczucie, że jak wyzdrowieję, to będę mniej wartościowa :roll:
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

Kto chce wyzdrowieć?

przez LucidMan 03 mar 2012, 23:26
Witam,

Dobrze jest czasami przeczytać posty kogoś doświadczonego i co najważniejsze potrafiącego sobie radzić. Rzadko tu się tacy pojawiają, jeszcze szybciej znikają kończąc z banem.

Przyczyna takiego stanu rzeczy może brać się stąd, że mimo najszczerszych chęci pomocy nie są w ogóle rozumiani. Co więcej, mało kto słucha (czyta) o czym taka osoba mówi, biorąc wszystko dosłownie. Jeśli ktoś używa wiedzy związanej z religią, czy też filozofią to od razu mówi się o nim w ten sposób: "ej, on jest nienormalny - pewnie naczytał się biblii albo książek o filozofii wschodu. Bełkocze".
Adam Kizam doskonale pokazywał pewne sprawy posługując się analogią. Opowiadanie o synu, który uczył się jeździć na rowerze jest świetną przenośnią. Wiele z nas jest jak to dziecko: "Niby dobrze a gada, ale nic z tego nie rozumiem."

Możemy się poddać albo możemy starać się rozumieć. Robić cokolwiek jest zawsze lepiej niż nie robić nic. Można sobie wmawiać, że choroba jest spowodowana np. uszkodzeniem mózgu ale czy to wprowadzi pozytywne zmiany? NIE. Człowiek się poddaje, nie robi nic w kierunku zmian siebie. Jaki sens mają zmiany skoro mamy takie przekonania?

Z drugiej strony Adam za bardzo chciał wpłynąć na społeczność tego portalu. Zbyt usilne próby "nawrócenia ze złej drogi" zawsze przerodzą się w frustrację jeśli jedna strona czegoś bardzo chce, a druga z kolei jeszcze bardziej tego nie chce. Bo kto z nas chce wprowadzać jakieś zmiany? Każdy chce zostać tym kim teraz jest tylko bez objawów.
Lucid life

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Kto chce wyzdrowieć?

przez Rad 23 mar 2012, 20:37
Powiedzcie mi jak sobie radzicie z zmianami i czy wogóle jakieś wprowadzacie? Ja czuje prze ogromny lęk i się wycofuje :(
Rad

Kto chce wyzdrowieć?

przez beti19 23 mar 2012, 20:49
LucidMan, cóz za konkretne i mądre słowa.............
masz rację że sztuka jest wysłuchanie drugiej osoby a nie każdy to potrafi
a wzloty i upadki ma każdy tylko my sami decydujemy czy chcemy pracować na sobą czy tylko
sie użalać, bo tak jest łatwiej
ja próbuję od 2 lat walczyć ze złym nastrojem, brakiem koncentracji, frustracjami i problemami snu
i jak na razie na polu walki to ja wygrywam
postanowiła się nie poddać, ja chcę być taka jak DAWNIEJ _ wesoła, energiczna a nie przygaszona
WALCZĘ i wszystkim polecam przynajmniej spróbować .......
http://swiatbeti19.blogspot.com/

"Spiesz się kochać ludzi bo tak szybko odchodzą"
Ks.Twardowski

Kto chce wyzdrowieć?

przez agnes.m 24 mar 2012, 12:19
Rad. Każda zmiana wywołuje lęk. Powstają granice, które należy przekraczać. Bez tego jesteś jakimś fanatykiem czegoś, a to jest złe. Lęk jest w twoim myśleniu, to myślenie boi się zmian. Ty jednak tym myśleniem nie jesteś. Ty możesz nim rządzić.

Kto chce wyzdrowieć?

przez Michuj 24 mar 2012, 13:10
Wyzdrowienie to chyba za dużo powiedziane, bo jak znam życie to po odstawieniu tablet wszystko wróci. Więc zamierzam się zaprzyjaźnić z nimi na dłuuuższy czas. Natomiast myślenie i postrzeganie samego świata i siebie, przekręciło się o 180 stopni, w tym dobrym kierunku.
Teraz pozostaje zmienić sytłację życiową i przyzwyczaić się do niej. Może wtedy po dłuższym czasie pomyślę o odstawieniu leku.
Na razie jest ekstra. :smile:
Loża szyderców

Kto chce wyzdrowieć?

przez QueenForever 24 mar 2012, 13:11
Pytanie jest tendencyjne.
QueenForever

Kto chce wyzdrowieć?

przez agnes.m 25 mar 2012, 18:34
Porównam leki do butli z tlenem. Schowałeś głowę pod wodę. Brakuje ci powietrza, zaczyna cię boleć, więc dostajesz butle z tlenem. Kończy się tlen, znowu zaczyna boleć. A nie można tak wyjąć głowę z tej wody?

Kto chce wyzdrowieć?

przez ziomek118118 25 mar 2012, 20:11
Myślałem że pirdo..ne ze śmiechu jak przeczytałem ten post;;;;;;;;Adam Kizam;;;;;;;;;kolejny Kaszpirowski na forum.
Pewnie że temat mnie zaciekawił...kto nie chciał by wyzdrowieć.Te oddechy i liczenie.. to dobre na usypianie a nie na leczenie chorób psychicznych.
Wymyślanie historyjek (horrorów) ...paranoja...i tak mam problemy z echolalią.. a podczas głębokiej depresji niech ten gościu spróbuje mnie
wyprowadzić z kijkami na spacer...przecież ja w takich chwilach nie mam siły głową ruszyć....
Pozdrawiam wszystkich którzy chcą wyzdrowieć !!!!!

Kto chce wyzdrowieć?

przez agnes.m 26 mar 2012, 09:27
Szukając pomocy na tym forum, i czytając ten post powyżej, można odnieść wrażenie że nie warto walczyć z nerwicą poprzez zrozumienie jej działania.Mam pytanie do ziomka118118. Czy wypróbowałeś wszystkie metody, które by ci pozwoliły wyjść z depresji, czy kończyło się zawsze tylko na chceniu? A jak to zrobiłeś, to dlaczego odrzuciłeś tę jedną? Co się stało że twoje myślenie tak się oburzyło? Zobacz. Piszesz - paranoja - odnośnie wymyślania historyjek. Tylko jakbyś dokładnie przeczytał co pisze Kizam, to byś zauważył że trzeba to przede wszystkim obserwować. Zobacz co ty robisz. Piszesz horror dla kogoś kto potrzebuje pomocy, i jednocześnie obsmarowujesz nim dwóch ludzi. A co oni takiego złego zrobili? Zaszkodzili komuś? Ale pomóc już mogli. Czy siadając przed komputerem albo telewizorem kazali sobie płacić? Zobacz ile ludzie wydają forsy szukając pomocy gdziekolwiek, a jak się okazuje można to o d--ę potłuc. Przypomniał mi się film, chyba to była ,,Szpicbródka" Młody imprezowicz przychodzi do starego żyda i mówi -pożycz pan stówkę. Dobra, ale jak przyjadę z Radomia. A kiedy pan jedziesz? Nie zamierzam. Można to trochę zmienić. Mówi nerwica - opuszczę cię jak spełnisz jeden warunek. Dobra, ale jak znajdę czas. A kiedy go znajdziesz? Nie zamierzam. Wszystko kończy się na użalaniu. Mam depresję, nie mam sil ruszyć głową itd, itp. Zobacz co by było jakby tak myślał Jaś Mela, znasz go chyba? co by było jakby tak myślał Lance Armstrong po swojej chorobie? Zobacz ile kalekich ludzi zdobywa Mount Everest. Zobacz ile kalek walczy o medale na olimpiadzie. A ile ludzi wyszło z głębokich depresji. Znam człowieka, który nie mógł zrobić trzech pompek, taki był spięty, ale jak dopadała go depresja, to szedł spacerować. Jak pojawiał się lęk, to szedł szybciej. Jak lęk był wielki, to biegł, albo brał rower i ciągnął po górkach. Przyjeżdżał do domu i był zadowolony, że coś zrobił. I wiesz co. Ten człowiek już się nie boi. Nie możesz na podstawie swojego myślenia oceniać innych. Ty nie znasz Kaszpirowskiego, Kizama, nie wiesz co działo się w głowach Meli, Armstronga i wielu innych ludzi, a którzy pokazali że świat jest piękny. Można powiedzieć że depresja to co innego. Ale nie chciałbyś się zamienić chyba? Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Ty znasz swoje myśli, tylko swoje. Denerwuje cię Kaszpirowski, Kizam? Ale zauważ że to jest w twojej głowie, to jest twoja nerwica. Kogo chcesz zmienić? Chcesz zmienić świat, bo twoje myślenie jest inne. To jest twoja depresja. Świata nie zmienisz, nie z tym walczysz. Zmień siebie, swoje przekonania, a wszystko się ułoży. Pozdrawiam wszystkich którzy chcą wyzdrowieć!!!!!

Kto chce wyzdrowieć?

przez ziomek118118 26 mar 2012, 19:57
agnes.m
Może następnym razem znajdę trochę czasu,żeby coś więcej napisać...
Zauważ jedno...Ty też mnie nie znasz...nie wiesz nic o moich chorobach,uzależnieniach i o tym co przeżyłem do tej pory, więc czemu
próbujesz stawiać diagnozę .

Kto chce wyzdrowieć?

przez Lord Kapucyn 26 mar 2012, 20:32
agnes.m, Och, jakże mi niezmiernie miło, że pan Adam Kizam powtórnie zaszczycił nas swoją obecnością. To rozumiem, że teraz do nerwicy doszło jeszcze rozdwojenie jaźni, bo podszywamy się pod kobietę? Adres IP nie kłamie, mimo, że siedzimy na neostradce zapewne ufundowanej przez mamusię.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Kto chce wyzdrowieć?

przez ziomek118118 27 mar 2012, 19:20
Dzięki za informacje...wiem wszystko...dopiero teraz zauważyłem że te posty były dziwnie podobne i równie bezcenne...

Sortuj wg