Co najczęściej wstrzymuje ludzi przed pójściem do psychologa

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez kpi_pl 19 sty 2012, 18:55
Zapraszam do dyskusji
http://kpi.pl/psycholog
Pomoc psychologów,psychoterapeutów online ANONIMOWO. Porozmawiaj z psychologiem na żywo online przy zachowaniu anonimowości (nie ujawniasz twarzy,personaliów,etc)

przez Midas 19 sty 2012, 19:10
Mnie to, że nie chcę za bardzo brać leków, co jest jedynym bodźcem, który by mnie skłonił żeby do niego iść.
No chyba, że psychoterapeuta, ale to znowu musiał bym trafić na kogoś kto umiał by do mnie trafić co nie jest łatwe..
Padłeś?! Powstań!!

przez nextMatii 19 sty 2012, 19:18
Wstyd.....
nextMatii

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Artemizja 19 sty 2012, 19:24
Obawa przed mówieniem o sobie,swoich problemach,oceną ze strony psychologa,"rozgrzebywaniem"bolesnych rzeczy i ryzykiem niepowodzenia wizyty/terapii.Często też ciężko jest podjąć jakiekolwiek działanie.Ciężko jest wyrwać się z sytuacji,w której się znaleźliśmy.Poczucie,że nikt nie jest w stanie pomóc...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez coma 19 sty 2012, 19:29
bo nie spotkałam jeszcze żadnego kompetentnego psychologa
a ten który mi opowiadał nagle umarł :shock:
coma

przez kpi_pl 19 sty 2012, 19:31
A jeśli móglibyście porozmawiać z psychologiem,psychoterapeutą dzięki wideo rozmowie,podczas której Ciebie nie widzi,Ty widzisz psychologa na żywo (podczas takiej wideo konferencji swobodnie się słyszycie),to czy skorzystalibyście ?

Wchodzisz na serwis ,wybierasz psychologa,rezerwujesz poradę online,płacisz szybkim przelewem anonimowo i pobierasz (także anonimowo)poradę o godzinie i w dniu,na który taką poradę wykupiłeś. (wideo rozmowa z zachowaniem anonimowości Twojej - obraz wideo od Ciebie nie jest transmitowany,a tylko od psychologa) Po rozwiązaniu swojego problemu nie masz obaw ,że ktoś dowiedział się o Twoim problemie,etc.

Czy takie ułatwienie pomogłoby osobom ,które potrzebują zachowania intymności swojego problemu,potrzebują anonimowości podczas pomocy ? Moim zdaniem to może stać się całkowicie nowym otwarciem w pomocy psychologicznej w Polsce.

Jak myślicie ,czy to mogłoby otworzyć rynek pomocy psychologicznej,seksuologicznej na nowo ?Czy wtedy nie ujawniłoby się masę osób,które chce i ma odwagę rozwiązać swoje problemy ,ale wcześniej to poczucie bezpieczeństwa psychicznego nie było im dane (osoba od początku do końca jest anonimowa,nie wstydzi się nikogo,także przed psychologiem czy seksuologiem jest anonimowa,nie ma poczucia braku bezpieczeństwa czy braku intymności) ?
Pomoc psychologów,psychoterapeutów online ANONIMOWO. Porozmawiaj z psychologiem na żywo online przy zachowaniu anonimowości (nie ujawniasz twarzy,personaliów,etc)

przez Midas 19 sty 2012, 19:48
Według mnie dobry pomysł i chyba nawet gdzieś na forum widziałem takie ogłoszenie.
Choć np. w moim wypadku niewiele to zmienia, chyba że mógłbym np. spośród 100 psychoterapeutów wybrać jednego.
Każdy psychoterapeuta/psycholog miałby swój profil i można by przeczytać o nim wszystko :smile:
No nie głupi biznes mógłby być np. stronka psychoterapeuci.pl :P I Ty jako właściciel byłbyś jedynie pośredniczącym między psychoterapeutą/psychologiem, a pacjentem, brałbyś prowizję i heja :D
Z drugiej strony kontakt fizyczny chyba też ma jakieś zalety i wpływ na terapię...
Padłeś?! Powstań!!

przez piosenka... 19 sty 2012, 19:50
Chodziłam kiedyś do psychologa... i nic mi to nie dało. Dziś bym już nie poszła....
[b]Jeżeli stracisz nadzieje, to śmierć jest tylko formalnością...

przez shinobi 19 sty 2012, 19:54
Byłem dawno, dawno temu kilka razy u Pani, i ze dwa razy u Pana psychologa.
Nie wiem, może gdybym się mentalnie zgwałcił, to może byłbym w stanie pozwolić im wierzyć, że ja wierzę w to, co oni pierdolili.

przez kpi_pl 19 sty 2012, 20:04
Midas napisał(a):Według mnie dobry pomysł i chyba nawet gdzieś na forum widziałem takie ogłoszenie.
Choć np. w moim wypadku niewiele to zmienia, chyba że mógłbym np. spośród 100 psychoterapeutów wybrać jednego.
Każdy psychoterapeuta/psycholog miałby swój profil i można by przeczytać o nim wszystko :smile:
No nie głupi biznes mógłby być np. stronka psychoterapeuci.pl :P I Ty jako właściciel byłbyś jedynie pośredniczącym między psychoterapeutą/psychologiem, a pacjentem, brałbyś prowizję i heja :D

Jest taki serwis już w naszym kraju.We wrześniu można było o nim przeczytać w Wyborczej

przez *Monika* 19 sty 2012, 20:18
piosenka... napisał(a):Chodziłam kiedyś do psychologa... i nic mi to nie dało. Dziś bym już nie poszła....

Ile czasu chodziłaś? To były wizyty czy terapia prowadzona w określonym nurcie, nastawiona na Twoje trudności?

kpi_pl, Jako, że mam dobry kontakt z ludźmi wybrałabym jednak wizytę w realu.
Moim zdaniem kontakt on-line może być pierwszym krokiem do tzw. przełamania lodów. Natomiast leczenie zaburzeń - psychoterapia w oparciu o rozmowy wideo nie przemawia do mnie.
Obrazek
Główny Moderator

przez kpi_pl 19 sty 2012, 20:45
Zachęcam do zapoznania się z artykułami Prezesa Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego na temat pomocy online.
Zarówno rozmowa online jak i w gabinecie mają swoje wady i zalety.
Jednak jest jedna kolosalnie ważna zaleta dla osób ,które potrzebuja pomocy - ANONIMOWOŚĆ!
Tego nie daje spotkanie w gabinecie,a jak mowa w oparacowaniach odnośnie oporów przed pójściem do psychologa - ludzie boją się nawet zadzwonić domofonem,tym bardziej do mnie przemawia możliwość otworzenia się na swoje problemy ,gdy osobom stworzy się odpowiednie warunki do wygadania .Takim warunkiem jest możliwość bycia anonimowym.Wystarczy poczytać tylko to forum i już to widać jak na dłoni.

Musisz wziąść pod uwagę ,że osoby potrzebujące pomocy są często w złym stanie psychicznym i po prostu potrzebują tej intymności,bezpieczeństwa pozostania anonimowym ze swoim problemem.

przez *Monika* 19 sty 2012, 21:06
kpi_pl napisał(a):Musisz wziąść pod uwagę ,że osoby potrzebujące pomocy są często w złym stanie psychicznym i po prostu potrzebują tej intymności,bezpieczeństwa pozostania anonimowym ze swoim problemem.

Dlatego wyżej napisałam, że jako pierwszy krok, może się sprawdzić w/w metoda.
Obrazek
Główny Moderator

przez kpi_pl 19 sty 2012, 21:11
Ale następny krok powoduje ujawnienie się ,a to już z punktu widzenia terapeutycznego nie jest często najlepszym rozwiązaniem.Osoby przecież same wskazują ,ze często mają złe zdanie o osobach wykonujących zawód psychologa.Jako człowiek jest często osoba "nietrafiona". Tego często się boja osoby chcące pomocy.Chodzi o to ,ze zanim uzyska się pomoc kilka razy jest kolokwialnie mówiąc "kulą w płot" i same osoby to hamuje przed wybraniem się do psychologa.Zanim trafią do właściwej osoby już ich problem "krąży",już został ujawniony i ten często dyskomfort stanowi hamulec.Przy anonimowej poradzie,nawet jak nie trafimy na właściwą osobę możemy zrezygnować na korzyść innego specjalisty bez obawy ,że "ta niewłaściwa osoba" dowiedziała się.

Zgadzam się jednak z tym,że czasem ten kontakt face to face w gabinecie może mieć leczniczy charakter.

-- 19 sty 2012, 20:28 --

Bellatrix napisał(a):Obawa przed mówieniem o sobie,swoich problemach,oceną ze strony psychologa,"rozgrzebywaniem"bolesnych rzeczy i ryzykiem niepowodzenia wizyty/terapii.Często też ciężko jest podjąć jakiekolwiek działanie.Ciężko jest wyrwać się z sytuacji,w której się znaleźliśmy.Poczucie,że nikt nie jest w stanie pomóc...

Dokładnie to opisała Bellatrix

Sortuj wg