Dlaczego ludzie żyją??

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Dlaczego ludzie żyją??

przez Kiya 26 paź 2011, 23:37
To smutne.
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Dlaczego ludzie żyją??

przez PanMedialny 27 paź 2011, 00:08
Jaki jest cel naszego życia?
- Celem jest rozmnażanie się!

Dlaczego żyjemy?
- Bo jesteśmy tylko kolejnym etapem ewolucji.

Dlaczego istnieje świat i czemu ewoluuje?

Dlaczego ludzie żyją??

przez Noopii 27 paź 2011, 11:59
Żyję aby dawać ludziom z siebie to co mam najlepszego,przynajmniej staram się.
Noopii

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dlaczego ludzie żyją??

przez Zmęczonyyy 27 paź 2011, 18:32
Jaki jest cel naszego życia?
- Celem jest rozmnażanie się!
Bezedura. Gdyby tak było ludzie nie musieliby w ogóle posiadać samoświadomości, bo po co? Moglibyśmy być mechanicznymi robotami bez wiedzy o swoim istnieniu. Życie nie ma celu moim zdaniem, życie po prostu jest, normalnie dla ludzi zdrowych, raz jest przyjemne, innym razem nie. Doświadczenia cały czas się zmieniają, coś się dzieje i jest fajnie bez zbędnych egzystencjalnych dywagacji (już to przerabiałem, nic sensownego z tego nie wynikło).
Zmęczonyyy

Dlaczego ludzie żyją??

przez ania_taka 27 paź 2011, 18:39
Jaki jest cel życia? to zależy - każdy ma swoje cele, jedni mniejsze inni większe - celem życia jest realizowanie swoich celów :) chyba zaczynam filozofować. No dobra, ja żyję po to żeby się cieszyć, żeby kochać moją crócię, żeby jeść smaczne rzeczy, żeby pracować i zarobić np. na buty, żeby .... oj można by wymieniać
Jeśli postrzegamy życie jako po prostu pewien etap w dziejach świata to życie jest po prostu życiem, ale jeżęli rozpatrujemy je w kategoriach jednostki to życie staje się czymś więcej.

Dlaczego ludzie żyją??

przez niewiemocokaman 27 paź 2011, 19:16
Moj najgorszy problem : przeczytałem to wszystko uwarznie. W trakcie czytania mialem tyle pomysłów zeby coś napisać a jak przyszło co do czego to nic bym nie napisał xd
Dlatego to napisałem ;p

Dlaczego ludzie żyją??

przez Kiya 27 paź 2011, 22:53
niewiemocokaman napisał(a):Moj najgorszy problem : przeczytałem to wszystko uwarznie. W trakcie czytania mialem tyle pomysłów zeby coś napisać a jak przyszło co do czego to nic bym nie napisał xd
Dlatego to napisałem ;p

Miałam podobnie :D Ale się skupiłam i co nieco z tych myśli udało mi się odtworzyć i przelać na klawiaturę ;)
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Dlaczego ludzie żyją??

przez Aria 03 lis 2011, 19:21
kreatka napisał(a):Kto uważa, że warto żyć i dlaczego?

Błagam tylko bez dywagacji na temat Boga.

Chodzi mi też o kwestię tego, że wszyscy dokoła mówią, że wszyscy mają ciężko, że życie już takie jest - trudne, że każdy cierpi, a my nerwicowcy itp tylko narzekamy, pobłażamy sobie.Że niby to, że oni też mają ciężko ma być argumentem za tym, żeby za wszelką cenę trzymać się życia (mam tu na myśli tendencje samobójcze) - i tego własnie nie rozumiem - jaka jest motywacja ludzi do życia, kiedy jest ono tylko cierpieniem?

Dla mnie motywacją do życia jest jego nieprzewidywalność. To, że nie wiem co mnie jeszcze spotka, nie chcę niczego przegapić i biorę życie jakie jest. Warto żyć. Życie jest ciągłym czekaniem: na kogoś, coś lub kolejne dni.
A co do tendencji samobójczych i rozmyślań nad sensem życia to jest to ciężki temat. Trudno rozmawia się z osobą, która myśli wyłącznie o śmierci a jeszcze trudniej jest taką osobę przekonać by zapragnęła żyć.
Najlepszy plan na szczęście?
Nie planować.

Poprzez nasze absurdalne kompleksy kryjemy w sobie to, co najlepsze.

Świat jest taki, jakim go widzisz. A sposób postrzegania zależy wyłącznie od Ciebie.

Dlaczego ludzie żyją??

przez 1live 24 sty 2012, 12:24
dlaczego ludzie zyja? bo sa produktem milosci swoich rodzicow. i tyle :)..
co dalej zrobimy ze swoim zyciem jako osoby dorosle zalezy wlasciwie wylacznie od nas. sami musimy wyznaczac sobie cele, nawet jezeli ktos nam w tym pomoze, poradzi, musimy to zaakceptowac i sami chciec. tak samo jest z depresja, zeby ze scierwa wyjsc tak na prawde to MY tego musimy chciec. a jest to o tyle trudne ze czlowiek w takim stanie wlasnie pragnie nie istniec, czyli aby sobie pomoc musi postepowac wbrew sobie. dlatego rozumiem juz jak to ciezkie, a osoba ktora nie przezyla depresji praktyczni nie zrozumie.
moge po sobie powiedziec ze lekarstwem na depresje jest po prostu milosc. w moim przypadku akurat "pojawila sie", najzwyczajniej w swiecie poziom fenyloetyloaminy, dopaminy i innych hormonow sie wyrownal. to samo mozna pewnie zrobic stosujac odpowiednie leki. gdyby depresja mnie kiedys znow dopadla (a nigdy przeciez nie wiadomo), od razu pojde do psychiatry, nie bede marnowal zycia.
depresja moim zdaniem to tez choroba nakrecania sie - podazanie dana droge i niechec badz nieumiejetnosc przyznania sie do bledu, zejscia z tej zlej drogi. potrzeba tutaj pokory, analizy, no i duzo samozaparcia. duza role odgrywaja tez kompleksy z etapu dziecinstwa, pewne nierozwiazane problemy ktore tkwia w nas. z biegiem czasu jestesmy w stanie przenalizowac co robilismy zle, aby pewnych zachowan nie powtarzac, by moc funkcjonowac w spoleczenstwie bez zakladania masek.
a depresja dopada nas wtedy kiedy stoimy pod murem, wiemy ze nie jestesmy w stanie go przejsc, bo poruszamy sie w bardzo waskim tunelu naszych uprzedzen, negacji, nienawisci..
warto dojsc do takiego muru, warto przezyc depresje, warto chciec umrzec i byc w permanentnym stanie beznadziei i marazmu... aby wyjsc z tego stanu, i miec porownanie. by w pelni moc doceniac pozniej zycie.

depresje idealnie oddaje ponizszy utworek w youtubie, prosze wkleic.
"Autechre- VLetrmx21 (HQ)"
jak dobrze ze juz sie tym nie nakrecam :)

no coz, ciesze sie ze juz od dluzszego czasu chce zyc, nie mam etapu manii, w sposob spokojny i stonowany ciesze sie drobnostkami. i nawet w momentach cierpienia czy placzu chce zyc, bo wiem ze warto. mam po prostu porownanie.
ponadto, auto-psychoanaliza jest tez jak najbardziej mozliwa. trzeba miec po prostu odpowiednia ilosc doswiadczen, a wtedy wyciagniecie wnioskow jest realne.. i daje satysfakcje :)
i im predzej z marazmu wyjdziemy tym lepiej, szkoda zycia po prostu.

pozdrawiam
i zycze duzo samozaparcia w pokonywania problemow ktore tkwia w nas samych.

Dlaczego ludzie żyją??

przez Midas 24 sty 2012, 20:20
warto dojsc do takiego muru, warto przezyc depresje, warto chciec umrzec i byc w permanentnym stanie beznadziei i marazmu... aby wyjsc z tego stanu, i miec porownanie. by w pelni moc doceniac pozniej zycie.

mocne
Padłeś?! Powstań!!

Sortuj wg