coś dla słuchowców...

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

coś dla słuchowców...

przez mniszka 05 sie 2011, 21:28
Kiedyś bardzo lubiłam kasety Ewy Foley o uzdrawianiu kolorami. Nie sięgnęłabym po nie, gdyby nie mój ówczesny psycholog. Uzdrawianie czakr mocą energii kolorów wydawało mi się czymś "sekciarskim". Kiedy jednak przełamałam swój negatywny stosunek, owe wizualizacje bardzo mi pomogły. Codzienne słuchanie przyniosło długofalowe, nieoczekiwane efekty. Obecnie brakuje mi takich głębokich relaksacji. Chciałam kupić coś podobnego sobie i moim bliskim, ale okładki takich prowadzonych medytacji są odstraszająco kiczowate. Czy ktoś, kto nie interesuje się magią świec i generalnie ruchem New Age, może znaleźć jakąś rzetelną pomoc?
A idąc dalej tym tropem, czy kupilibyście na moim miejscu plik audio z afirmacjami, pomagającymi zwalczać stres, wyjść z depresji, radzić sobie z nerwicą lękową albo podwyższyć samoocenę? Gdy słuchałam medytacji Ewy Foley byłam w liceum, a obecnie wieloma rzeczami jestem zniechęcona i znudzona, co raczej utrudnia ich działanie :/ Generalnie ile można słuchać tej samej kasety o kolorach...

Czy są gdzieś w necie polskojęzyczne afirmacje i czy warto je Waszym zdaniem kupić?

dzięki za odpowiedzi :),

pozdrawiam,
mniszka

coś dla słuchowców...

przez BB1 06 sie 2011, 00:21
Ja afirmacji nie polecam.
BB1

coś dla słuchowców...

przez BB1 06 sie 2011, 00:26
Bo słyszałem że afirmacje nie pomagają, mi też nigdy nie pomogły.
Chyba że afirmacja "znajdę rozwiązanie swojego problemu"
Ale nie afirmacja typu "jestem zdrowa"

Chociaż mogą poprawić samopoczucie i chęć do działania ale problemu prawdopodobnie nie rozwiążą (chyba że efekt placebo).

No dobra, nie powinny zaszkodzić ale na cuda po nich bym nie liczył, POLECAM jako dodatek a nie główny składnik :)
BB1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

coś dla słuchowców...

przez BB1 06 sie 2011, 00:47
aha ale mniszce z tego co zrozumialem chodzilo bardziej o wyleczenie. Jeżeli na relaks i samopoczucie to super :)
BB1

coś dla słuchowców...

przez BB1 06 sie 2011, 00:54
A jaką masz chorobę ?
BB1

coś dla słuchowców...

przez BB1 06 sie 2011, 01:12
i jak się to leczy ?
BB1

coś dla słuchowców...

przez BB1 06 sie 2011, 01:15
ale jak to się psychicznie leczy ?
BB1

coś dla słuchowców...

przez *Wiola* 06 sie 2011, 01:19
BB1, Co to znaczy leczyć psychicznie? :bezradny:
Moderator

coś dla słuchowców...

przez BB1 06 sie 2011, 01:20
a to czytałaś że ktoś się z tego wyleczył lekami ? czy jak ?

-- 06 sie 2011, 01:23 --

wiola chodzi mi o coś w stylu terapii lub terapię :P
BB1

coś dla słuchowców...

przez *Monika* 06 sie 2011, 02:02
BB1 napisał(a):i jak się to leczy ?

BB1 napisał(a):ale jak to się psychicznie leczy ?
BB1 napisał(a):A jaką masz chorobę ?

jak na przesłuchaniu :mrgreen:
Ok, dzieciątka, to wątek na temat afirmacji, jak słusznie zauważyła Ka_Po
Obrazek
Główny Moderator

coś dla słuchowców...

przez mniszka 06 sie 2011, 09:15
Dziękuję Wam za odpowiedzi,

faktycznie, chodziło mi o takie afirmacje nie tylko poprawiające ogólne samopoczucie, ale zaprojektowane przez jakiegoś psychologa pomocniczo do słuchania np. przy nerwicy natręctw. Ewa Foley miała nagrania właśnie relaksacyjne, ogólnie poprawiające nastrój. Działały :> ! Pomyślałam natomiast o takich, które pomagają przy konkretniejszych przypadłościach. No i, oczywiście, nie służą jako jedyne remedium, nie zastąpią innych działań terapeutycznych, ale są nakierowane np. na wsparcie osoby po traumatycznym wydarzeniu, dodatkowo przy pozbywaniu się fobii, etc. Zastanawiałam się, czy coś takiego można nabyć w Polsce.

Co do CHAD to trudno mi sobie wyobrazić, jak takie afirmacje czy też odpowiednie dźwięki miałyby pomóc :(. Niemniej wszędzie tam, gdzie można już zastąpić farmaceutyki czymś innym, to takie nagrania audio wydają mi się całkiem niezłą, choć dodatkową, pomocą. Oczywiście, jeśli są tworzone przez specjalistów :)

W przypadku wspominanej przeze mnie wielokrotnie ;) Ewy Foley, to nie były same afirmacje, a raczej medytacja prowadzona + afirmacje + relaksacyjna muzyka.

Sortuj wg