poranne zwątpienie

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

poranne zwątpienie

przez leon21 15 sie 2011, 10:33
No coś w tym jest, rano jest najgorzej a od godziny 15 jest dużo lepiej.
Może coś związane z chemią mózgu? Cholera wie...

poranne zwątpienie

przez zotralinka 15 sie 2011, 12:22
Rano budzę się ze strasznym niepokojem, to chyba graniczy z paniką. Czuję w brzuchu napięcie nie do zniesienia. I tak jest jeszcze zanim otworzę oczy. Po jakimś czasie ogólnie jest trochę lepiej, ale napięcie czuję niemal bez przerwy. Po takim rozpoczęciu dnia trudno później podejść do czegoś pozytywnie.

poranne zwątpienie

przez chory 15 sie 2011, 15:14
zotralinka, Mam identycznie to samo!!!
powiedz TAK transplantologii, ja powiedziałem.
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

poranne zwątpienie

przez womanofglass 01 wrz 2011, 19:50
Ja czuję się gorzej rano. Najlepiej wieczorem, tuż przed spaniem.

poranne zwątpienie

przez Noopii 01 wrz 2011, 20:10
Też tak mam,rano ledwo żyje po południu lepiej.
Noopii

poranne zwątpienie

przez martab 14 wrz 2011, 10:29
czy ktos wie jakie sa przyczyny tych porannych depresji, natręctw;

poranne zwątpienie

przez wiejskifilozof 14 wrz 2011, 12:21
Tylko rano, ja mam cało dobę . Z przerwami . :o :o

poranne zwątpienie

przez niespodziankakinder 26 mar 2012, 08:03
Ja coraz częściej mam ataki rano, dziś niestety nie byłam w stanie iść do pracy:/ i z tego powodu czuję się jakoś winna. Wy też tak macie? z drugiej strony tłumaczę sobie że od czasu do czasu trzeba zwolnić, odpocząć i posłuchać własnego ciała. Teraz czuję się taka otępiała, całe ciało mam drętwe, generalnie zawsze mam problem z drętwieniem, sztywnieniem kończyn, rano w szczególności.

poranne zwątpienie

przez chory 26 mar 2012, 15:45
Od dziś zaczynam własną terapię 0 natręctw, lęków - ręce mi się pocą a niech się pocą... jestem dobrym człowiekiem - nie mam się czego wstydzić! zacznijmy od dziś, niczym się nie martwimy z rana także i nie potęgujemy natręctw. Dla was: http://www.youtube.com/watch?v=dPTsmswQVwg
powiedz TAK transplantologii, ja powiedziałem.
zbanowany

poranne zwątpienie

przez Artemizja 03 kwi 2012, 03:03
Też niestety ma tak,że rano,po przespaniu tych nieszczęsnych 3-4 godzin,czuję się najgorzej.Nie mam siły i ochoty na nic.Nawet oczu mi się nie chce otwierać.Ale zmuszam się do wstania z łóżka.Później,wraz z upływem dnia,jest trochę lepiej.W nocy też jest w miarę.Ale te poranki...tragedia :?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

poranne zwątpienie

przez smile 22 maja 2012, 14:44
To normalne że poranki są najgorsze . Z tego co słyszałam to ma to związek z hormonami zwłaszcza z kortyzolem. Warto jeść na śniadanie płatki owsiane obniżają kortyzol .

poranne zwątpienie

przez ladywind 22 maja 2012, 15:06
smile, coś z tym kortyzolem jest nie tak przy depresjach i nerwicach:

Z tekstu książki "Pokonać depresję" Preston John:

• Zmiany hormonalne. Głęboka depresja często prowadzi do zmian hormonalnych. Najczęściej zmniejsza się ilość hormo¬nu wzrostu, co sprzyja osteoporozie i podwyższeniu poziomu

kortyzolu; u pacjentów pogrążonych w przewlekłej depresji zmiany hormonalne mogą prowadzić do chorób serca.

Doświadczenia z dzieciństwa
Wyobraźmy sobie, że dwie osoby mają się ścigać boso na parkingu wy¬sypanym żwirem. Jeden z zawodników od początku ma stopy pokryte pęcherzami. Dla obu biegaczy wyścig będzie się wiązał z dużym bólem, ale ten, który już na starcie miał obolałe stopy, ucierpi bardziej. Udo¬wodniono, że podobnie jest w życiu emocjonalnym: ktoś, kto w dzieciń¬stwie wiele wycierpiał, po osiągnięciu dojrzałości jest bardziej narażony na depresję. To nie znaczy, że bolesne przeżycia w pierwszych latach życia zawsze kończą się depresją w wieku dorosłym, jednak na pewno zwiększają podatność na tę chorobę. Doświadczenia z dzieciństwa, ta¬kie jak te, które opisuję na kilku następnych stronach, tłumaczą, dla¬czego w stresujących okolicznościach jedna osoba daje sobie radę, a inna popada w depresję.
• Zaniedbywanie. Najnowsze badania pokazały, że zaniedby-wanie dziecka na wczesnym etapie rozwoju może doprowadzić do zaburzeń w rozwoju mózgu (szczególnie podwzgórza, co po¬woduje trwałe zwiększenie wydzielania pewnych związków chemicznych w mózgu, pobudzających produkcję kortyko-tropiny). Jeśli doszło do takich zaburzeń (szczególnie w pierw¬szych miesiącach życia), zmiany w funkcjonowaniu mózgu mogą być nieodwracalne, nawet gdyby okoliczności zewnętrzne się po¬prawiły. Osoby, które w dzieciństwie były zaniedbywane, w wie¬ku dorosłym są bardziej narażone na depresję. Dzisiaj wiemy, jak bardzo ważne jest przytulanie, dotykanie i kołysanie nie¬mowląt i małych dzieci.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

poranne zwątpienie

przez smile 23 maja 2012, 17:08
Fragment ten dotyczy co prawda nerwicy w ciąży ale działanie jest pewnie podobne.:

Zaburzenia nerwicowe wyzwalają szereg objawów somatycznych ze strony układu wegetatywnego. Zwiększa się produkcja katecholamin, epinefryny i norepinefryny, oraz kortyzolu, czyli hormonów stresu, wyzwalanych przez nadnercza. Wyrzut hormonów pobudza układ nerwowy, podwyższa poziom glukozy we krwi, przyspiesza pracę serca, podwyższa poziom ciśnienia, wzrasta napięcie mięśniowe, spada praca jelit, rozszerzają się źrenice itp. Organizm ciężarnej, zestresowanej kobiety jest w stanie ciągłej czujności, mobilizacji, gotowości. Kobiecie trudno się rozluźnić.

poranne zwątpienie

przez Kalebx3 07 sty 2016, 22:37
napisane :03 kwi 2012, god.02:03
Artemizja napisał(a):Też niestety ma tak,że rano,po przespaniu tych nieszczęsnych 3-4 godzin,czuję się najgorzej.Nie mam siły i ochoty na nic.Nawet oczu mi się nie chce otwierać.Ale zmuszam się do wstania z łóżka.Później,wraz z upływem dnia,jest trochę lepiej.W nocy też jest w miarę.Ale te poranki...tragedia :?

Pani Administrator , poprawiło się od tamtego czasu w tej kwestii?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg