Brak poczucia własnej wartości, własnego "Ja"

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez FARIDAALGHURAIR 09 gru 2012, 11:57
Ja też mam problem z samooceną.. choć każdy uważa mnie za atrakcyjną
Ja czuję się nieatrakcyjna!! :bezradny:
KIEDY ŻYCIE DAJE CI W TWARZ UŚMIECHNIJ SIĘ
I Z POLITOWANIEM POWIEDZ : BIJESZ JAK CIOTA..!!

przez niepojęta 11 gru 2012, 17:19
Ja często uważałam się za atrakcyjną, i to mnie dość zgubiło.. Krępowałam się wyjść, powiedzieć coś, ciągle jak gdzieś szłam robiłam sobie fotki, by sprawdzić, jak wyglądam, ciągle chodziłam do lusterka.. chociaż nie uważałam się za ładną, bardzo przywiązywałam do tego uwagę. Niedawno skasowałam wszystkie te zdjęcia, nie spoglądam w lusterko co krok, myślę o sobie jako o osobie normalnej, nie brzydkiej, ale nie pięknej. I jest mi łatwiej.

przez poem 10 mar 2013, 19:44
Ja uważam się za głupią, mało inteligentną, bo nie radzę sobie w różnych sytuacjach.
Kiedyś moja wartość to były dobre oceny w szkole, ale to tylko w podstawówce, później było gorzej. W gimnazjum coraz bardziej uwierała mnie moja nijakość. Patrzyłam jak się zachowują, uśmiechają, wyrażają inni ludzie (każdy w swój charakterystyczny sposób) i im zazdrościłam, bo ja nie potrafiłam wyrazić absolutnie nic... Nadal się z tym męczę, a już kilka lat temu skończyłam liceum. Teraz jest ważniejsze, by pracować i zarabiać na siebie. Mam też czas na rozwój zainteresowań, mogłabym robić cokolwiek, ale nie mam motywacji. Gdy czuję się lepiej, mam napływ myśli, pomysłów, jak jakaś mania, która szybko mija.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez poem 10 mar 2013, 19:44
Ja uważam się za głupią, mało inteligentną, bo nie radzę sobie w różnych sytuacjach.
Kiedyś moja wartość to były dobre oceny w szkole, ale to tylko w podstawówce, później było gorzej. W gimnazjum coraz bardziej uwierała mnie moja nijakość. Patrzyłam jak się zachowują, uśmiechają, wyrażają inni ludzie (każdy w swój charakterystyczny sposób) i im zazdrościłam, bo ja nie potrafiłam wyrazić absolutnie nic... Nadal się z tym męczę, a już kilka lat temu skończyłam liceum. Teraz jest ważniejsze, by pracować i zarabiać na siebie. Mam też czas na rozwój zainteresowań, mogłabym robić cokolwiek, ale nie mam motywacji. Gdy czuję się lepiej, mam napływ myśli, pomysłów, jak jakaś mania, która szybko mija.

Sortuj wg