Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pomocne książki, artykuły, strony internetowe


napoleon

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że takie miejsce z polecanymi książkami, artykułami i stronami internetowymi, pomocnymi w powrocie do zdrowia przyda się wielu osobom.

 

Moje propozycje:

"Nie bój się bać" Susan Jeffers - Świetna. Dużo ciekawych rad.

"Optymizmu można się nauczyć" Martin Seligman

"Nerwica a rozwój człowieka" Karen Horney

"6 filarów poczucia własnej wartości" Nathaniel Branden

"Oswoić Lęk" Judith Bemis, Amr Barrada

 

i jeszcze:

http://www.moja-nerwica.republika.pl

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Optymizmu można się nauczyć" - zgadzam się że jest świetna :) i nie jest to jakiś naiwny poradnik. marianos_123 cieszę się że Ci pomogła.

 

kolejne pomocne pozycje:

"Nasze wewnętrzne konflikty" Karen Horney

"Toksyczny wstyd" John Bradshaw

 

wpisujcie swoje propozycje. śmiało :]

 

-- Pn sie 15, 2011 6:52 pm --

 

www.dda.pl - polecam ciekawe artykuły

www.dda.charaktery.eu

 

"Czas uzdrowić swoje życie" Timmen L. Cermak, Jacquez Rutzky

"Dorosłe dzieci alkoholików" Janet Woititz

"Wsparcie dla dorosłych dzieci alkoholików" Tommy Hellsten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

kilka dni temu bylam u psycholożki i polecila mi przeczytanie ksiazki " moc pozytywnego myslenia". czy uwazacie ze przeczytanie takiej ksiazki moze pomoc osobie chorej na depresje????

sciagnelam ta ksiazke z netu zaczelam czytac a tam cos o tym ze jezus kolesiowi daje sile. z tym ze ja w jezusa nie wierze i od razu przestalam czytac.... myslicie ze nie warto sie uprzedzac i mimo to czytac dalej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje psychologia i psychoterapia niejako od kulis, albo raczej od strony tematów rzadziej poruszanych, ale równie ważnych, to zapraszam na blog (nie lubię tego słowa ;-) Kontrapunkt Psychoterapii. Jest tam tez trochę miejsca dla literatury czy nawet fotografii (wątek będzie rozwijany) związanej metaforycznie z tematami filozoficzno – terapeutycznymi. Będę tam też rozwijał listę lektur, które mogą pomagać w samodzielnej pracy nad sobą. Nie trzeba znać się na terapii, żeby coś tam napisać, ważne, żeby komentować od siebie. xxxxxxxxxxblogspot.com – zapraszam.

 

 

linki do blogów o tematyce podobnej do forum umieszczamy za zgodą administratora

-p.

kontrapunkt_psychoterapii.jpg.7f7a7434ec203802a7e8d9b3ab0e4fa9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sabrinkapomoc, Witam!! Ja jestem tu nowa na forum , ale jeśli ch0dzi o chorobę to wapniakiem ,więc mogę wiele rzeeczy przekazać. Jeśli chodzi o Louise L Hay to jest wiele jej książek :też Pokochaj siebie , Ulecz swoje życie itd. Najlepiej zacząć tą 1 książkę z wprowadzeniem, czyli jej życiorys, co skłoniło ją do napisania tych książek? .A nie jest to fikcja ,czy wyssane z palca, SĄ TO opowiadania swoje przeżycia ,gdy pisarka była chora na raka ( to też lęki ,depresja) . Potem zaczęła prowadzić wykłady i badania z tej dziedziny,są tam też autentyczne wypowiedzi pacjentów i słuchaczy na wykładach. JEŚLI chcesz czytać książki żeby CI coś pomogły zrozumieć NIE przerzucaj kartek tylko CZYTAJ z UWAGĄ rozważnie. ,wiem to z własnego doświadczenia . Posuwam się już powoli malutkimi kroczkami. 1) zrobiłam po roku terapii grupowej na MITINGACH AD. i czytaniu dobrych książek psych. Wyrwałam TEN rdzeń który jest podstawą i najważniejszy ( TO dzieciństwo) , 2) przyszedł po niespełna następnym roku (mała radość, -pasja ),na resztę się czeka z cierpliwością .

 

 

Pozdrawiam. :blabla:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książki typu ,,lżejsze'':

Irvin. D. Yalom

Kat miłości

Mama i sens życia

Leżąc na kozetce

 

Katarzyna Miller

Nie bój się życia

Być kobietą i nie zwariować

Chcę być kochana tak jak CHCĘ

 

Alice Miller

Bunt ciała

Dramat udanego dziecka

Gdy runą mury milczenia

 

Książki typu ,,trochę cięższe'':

Nancy McWilliams

Diagnoza psychoanalityczna

Psychoterapia psychoanalityczna

 

Polecam wszystkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×