Pomocne książki, artykuły, strony internetowe

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez wiktorpodszewko 29 gru 2012, 18:05
Monar moje ocalenie to żywa historia wychodzenia z nałogu, oraz świadectwo na to, że wyleczenie jest możliwe.
Książka cieszy się dużym powodzeniem i ma charakter terapeutyczny. Autor na przykładzie autentycznych i bolesnych wydarzeń przestrzega wszystkich chętnych skosztowania narkotyków, że ten moment może stać się prostą drogą do piekła na ziemi. A w szczególności kieruje swój apel do młodzieży o rozwagę, kiedy staną przed możliwością wyboru, czy warto wejść w coś z czego może nie być już powrotu. Jest też wielkim hołdem dla Marka Kotańskiego, który zapoczątkował walkę o ludzi uzależnionych stworzył pierwsze ośrodki i całe życie poświęcił dla Monaru . Podziękowania również dla jego spadkobierców, którzy niestrudzenie kontynuują jego dzieło i prowadzą MONAR.

W TV w programie Pytanie na Śniadanie w dniu 14 grudnia 2012 wystąpił autor książki MONAR MOJE OCALENIE Pan Marek Plona.
Opowiadał jak wpadł w narkomanię i jak dzięki MONAROWI wygrał walkę z nałogiem. Książka została wydana przez Wydawnictwo Astrum z Wrocławia, opatrzona Patronatem Medialnym Monaru. Szczególne podziękowania dla Pani Jolanty Łazugi-Koczurowskiej przewodniczącej stowarzyszenia, która napisała bardzo mądry i pouczający wstęp do książki, oraz dla MONARU, że nadal jest miejscem do którego może trafić każdy, którego ten nałóg dotknął i nie odmówi pomocy nikomu potrzebującemu i walczy również o tych, którzy zostali szczególnie doświadczeni przez życie, bezdomni i inni skazani na wykreślenie z Polskiego społeczeństwa.
PYTANIE NA ŚNIADANIE- Zobacz program.
http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-s ... na/9421613
Autor udzielił wielu wywiadów dla czasopism, portali społecznościowych brał również udział w audycji radiowej poświęconej narkotykom oraz zapobieganiu narkomanii.
WŁĄCZ SIĘ W WALKĘ Z NARKOMANIĄ !
Być może przeczytanie tej książki uratuje czyjeś życie.
Choćby ku przestrodze, abyś Ty lub Twoje dziecko nie wpadło w nałóg i nie dało się usidlić przez widmo narkomani.
Dostępna wielu innych księgarniach internetowych, których dostępność pojawi się po wpisaniu słowa kluczowego MONAR MOJE OCALENIE
Od siebie autor całkowicie bezinteresownie a ramach pomocy odpowiada na meile udziela porad i wskazówek, dla uzależnionych, ich matek oraz rodzin. Bezpośredni e-meil do autora na końcu książki
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

przez ralph 07 sty 2013, 12:12

przez głosnykrzyk 08 sty 2013, 15:05
Ja polecam Moc pozytywnego myślenia Norman V.Peale.
Pierwszy raz czytam książkę Peale'a, ale już szukam kolejnych, na szczęście jest ich kilka :)
Dzieło samo w sobie. Książka skłania do refleksji, czasami nawet jakaś łza poleciała.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pawel166 11 sty 2013, 16:45
http://allegro.pl/show_item.php?item=2941500608 - jedyny egzemplarz w internecie. Polecam gorąco książke opanować lęk Obrazek

przez napoleon 16 sty 2013, 17:46

przez Viii 21 sty 2013, 16:22
Witam wszystkich.
Chciałem się podzielić wspaniałą propozycją książkową która odmieniła moje podejście do życia.
"Kto zabrał mój ser- Johnson Spencer" - i tyle.

Cała książeczka liczy około 80 stron - mało co nie? PRZEKAZ NATOMIAST JEST NIESAMOWITY!!
Książka opisuje losy 4 postaci których sens życia stanowi poszukiwanie Sera, który jest dla nich pokarmem i źródłem szczęścia.

"Każdy z nas ma swoje własne wyobrażenie o tym, czym jest Ser,
i dąży do jego zdobycia, ponieważ wierzy, że Ser uczyni go szczęśliwym.
Gdy już zdobędziemy Ser, łatwo się do niego przyzwyczajamy.
A gdy znika lub gdy ktoś go zabiera, przeżywamy wielką tragedię."

Ser to metafora wszystkiego, czego pożądamy w życiu - zdrowia, pieniędzy, uznania, dobrej pracy, szczęśliwego związku czy wewnętrznego spokoju. Labirynt to po prostu całe nasze życie, lub jeden z jego obszarów - rodzina, firma, społeczeństwo, świat wewnętrzny.

Książkę wygrałem tydzień temu na pewnym spotkaniu. Jest to o tyle śmieszne że bardzo rzadko udaje mi się coś wygrać :)

Czy męczą Cię myśli o tym że:
- nie żyjesz tak jak chcesz?
- że tkwisz w sytuacji której nie chcesz, nie akceptujesz?
- chcesz zmienić to co się dzieje ale nie wiesz jak?

Książka ta pomoże Ci wykonać zdecydowany krok w kierunku zmian - na przekór wszelkim obawom - i rozpocząć zupełnie nowy rozdział Twojego życia...

Pokonaj lek przed zmianami i uwolnij się z klatki umysłu który Cie ogranicza!

"Kiedy pokonasz swój lęk, będziesz wolny."

przez Rafka 21 sty 2013, 16:36
czytałam ''Kto zabrał mój ser''. Fajna motywująca ;)
Rafka

przez niebieskie.niebo 24 sty 2013, 22:22
Witam, szukam opowieści biograficznych jak komuś udało się wyjść z depresji/nerwicy. Może być to wpis na blogu, post na forum czy książka, wszystko mi obojętne.

pozdrawiam.

przez napoleon 29 sty 2013, 15:50
bardzo mądra książka:
M. E. P. Seligman "Prawdziwe szczęście. Psychologia pozytywna, a urzeczywistnienie naszych możliwości trwałego spełnienia"

przez sensual 26 lut 2013, 14:00
daje caly zbior jaki wyszperalem w necie o fobii spolecznej zaburzeniach lękowych niesmialosci depresji ; ksiązki , poradniki , mp3 , terapie.Jest tego sporo ale warto się tym zainteresować...

1) http://chomikuj.pl/reparare/PSYCHOTERAP ... +poradniki HASLO: fobia

w tym chomiku pobieranie jest za darmo , poprzegladajcie sobie wszystkie foldery i podfoldery, ja pobralem wszystko co po polsku mp3 i ksiazki , a szczegolnie tą ksiazke , ktora tam jest :

Terapia Lęku Społec znego - Podręcznik ćwiczeń klienta (terapia poznawczo-behawioralna).pdf

2) tutaj cala terapia Richardsa dwie części

czesc1 http://rapidshare.com/files/302087612/Richards.rar
czesc2 http://www.speedyshare.com/dQXH9/2-czesc-terapii.pdf

3) tutaj na pierwszej stronie jest kilka mp3 relaksujących Adama Bytofa mozesz posluchac na wrzucie :
http://www.wrzuta.pl/szukaj/audio/Adam+Bytof/

a jak sie podoba to kazdą z tych mp3 z wrzuty mozna pobrac na kompa z tej stronki
http://pobieranie-wrzuta.pl/

4) inne poradniki - ksiazki niesmialosc , zaburzenia lękowe , fobia spoleczna , depresja

http://chomikuj.pl/dif/eboki/Skuteczna+ ... 5*82ecznej

http://chomikuj.pl/spodpowieki/psycholo ... *c4*99kowe)

jak beda jakies problemy ze sciaganiem to PW , pomoge. na chomikuj nieraz trzeba miec punkty zeby móc pobierac, to najtaniej zkaupić na allegro, ale mozna tez zakladac nowe konta caly czas i wtedy dostaje sie zawsze 50mb
a co tu pisać....
I Mister Forum

przez napoleon 09 mar 2013, 23:49
A. Bryńska "Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne"
E. Foa, R. Wilson "Stop obsessing! How to overcome your obsessions and compulsions"
M. E. P. Seligman "Pełnia życia. Nowe spojrzenie na kwestię szczęścia i dobrego życia"
W. Frankl "Człowiek w poszukiwaniu sensu"
W. Eichelberger "Zdradzony przez ojca"

-- N mar 10, 2013 1:26 pm --

bardzo dobra do walki z depresją:
D. D. Burns "Radość życia, czyli jak zwyciężyć depresję. Terapia zaburzeń nastroju"

przez małpka bubu 11 mar 2013, 15:35
Zdecydowanie wolę książki pisane przez ludzi z kręgu naszej kultury. Z niektórych amerykańskich wieje hurraoptymizmem. Wieczną pogonią za tym co "naj" (jak trochę nad sobą popracować...). Nie mówię by się nie zmieniać, nie doskonalić ale takie gonienie przez całe życie - w tym za jak najlepszą samooceną niezależnie od sytuacji - musi być okropnie męczące i frustrujące. Nathaniel Branden ("6 filarów...") sobie zaprzecza. Dopiero po 2/3 książki omawia wpływ dzieciństwa na samoocenę, wcześniej rzuci, ot tak jakby było to mało istotne. Opisując jeden z filarów samooceny pisze że niekoniecznie chodzi o pracę zawodową a cały rozdział, omawiany filar odnosi się właśnie do tego. Tłumacz książki to osoba stereotypowo myśląca o rolach płciowych. Książka jest generalnie pisana w rodzaju męskim ale w dwóch miejscach odnoszących się do domu zastosowano rodzaj żeński.

Od książek Louise Hay to już oczy bolały. Jestem sceptyczna i nie wierzę w to co ona pisze. Nadmiar hurraoptymizmu.

Sensowna jest S.Forward w "Toksycznych Rodzicach", jakkolwiek też obiecuje gruszki na wierzbie że konfrontacja z rodzicami, wywalenie swoich żalów przyniesie poprawę relacji. A co, jeśli tylko pogorszy bądź obie strony do końca życia będą się awanturować lub wyprą się siebie?

Alice Miller, ktoś z "naszych" kulturowo jest konkretna. Lubię w tych książkach dokładne omówienie tematu, nie obiecywanie gruszek na wierzbie. Prowadzenie, dla niektórych wstęp do własnych uczuć, początek terapii. Wracam do nich jak mam doła i chcę popłakać.

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

przez apacz92 12 mar 2013, 21:37
polecam ksiazke Grzegorza Szaffera pt. "Pokonalem nerwice". wiekszosc tresci z tej pozycji znajduje sie na jego stronie : www.szaffer.pl

ksiazka ta jest dla mnie szzegolnie wazna, bo to w niej po raz pierwszy przeczytalem, ze nie tylko ja umieram kazdego dnia i dostaje atakow paniki. mam do niej ogromny sentyment i nazwywam ja pewnego rodzaju wstepem, wprowadzeniem do zrozumienia nerwicy

przez napoleon 28 mar 2013, 01:41
Franz Ruppert "Symbioza i autonomia. Trauma symbiotyczna i miłość bez uwikłań."

Rewelacja! Polecam.

Ruppert zyskał międzynarodowe uznanie dzięki własnemu rozwinięciu teorii i metody terapii Hellingera. Kluczowym pojęciem jego koncepcji jest trauma symbiotyczna – uwikłanie dziecka w nierozwiązane traumy rodziców. Tak powstałe pasmo cierpień może ciągnąć się przez wiele pokoleń. Doświadczenie terapeutyczne Rupperta pozwala uwierzyć w to, że na końcu tej bolesnej drogi czeka upragniona radość życia.

Sortuj wg