Co Wam dziś sprawiło radość?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez elo 02 lis 2015, 21:10
abstrakcyjna napisał(a):elo, Mieszkacie razem? Próbowałaś kiedyś mu to w jakiś sposób wyjaśnić- rozmowy, jakieś książki/ artykuły, wytłumaczenie tego przez specjalistę?

tak i tak - jednak on jest zwyczajnie niedojrzaly i nic do niego nie dociera w dodatku podejscie ma takie nie tylko w stosunku do mnie ale i do innych niepelnosprawnych (typowy wyborca kurwina)
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez abstrakcyjna 02 lis 2015, 21:34
elo, Mieszkasz też z rodzicami tak? A jakie oni mają podejście do Twoich chorób? A brata zostaje ignorować, choć pewnie jest to ciężkie. :roll:
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez elo 02 lis 2015, 21:40
ta moi starsi nie robia mi wiekszych problemow chociaz no sami zdrowi nie sa i maja nerwy na wyczerpaniu (matka 'leczy sie' na depresje a ojciec znowu to choleryk a moze nawet i gorzej wiem jedno ze on nigdy by sie nie podjal walki z swoimi problemami) brat zas to typowy ,,koziol ofiarny" i we wszystkich widzi zlo pomijac ofc siebie
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez natrętek 02 lis 2015, 21:54
elo, twój przykład pokazuje jasno i dosadnie skąd u ludzi tyle cierpienia, braku szczęścia i samotności. Rodzice a raczej ich zachowanie jest w znaczącej części przyczyną naszych wszelkich zaburzeń. Szczęśliwi Ci, którzy mają kochających i służących radą czy pomocą rodziców.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

przez p_inka 02 lis 2015, 22:00
elo napisał(a):ta moi starsi nie robia mi wiekszych problemow chociaz no sami zdrowi nie sa i maja nerwy na wyczerpaniu (matka 'leczy sie' na depresje a ojciec znowu to choleryk a moze nawet i gorzej wiem jedno ze on nigdy by sie nie podjal walki z swoimi problemami) brat zas to typowy ,,koziol ofiarny" i we wszystkich widzi zlo pomijac ofc siebie

elo, cześć :) Nie znam Cię jeszcze, ale może brat reaguje tak agresywnie, bo naprawdę jest przestraszony tą całą sytuacją (skoro piszesz, że zarówno Ty, jak i Twoi rodzice macie pewne kłopoty). Może nie wie, jak się zachować, jak pomóc i dlatego stosuje zasadę "najlepszą obroną jest atak"? Co sądzisz?

Wracając do tematu:
sprowokował mnie, żebym zastanowiła się, co było dobre w tym okropnym dniu. I wiecie co, coś naprawde było! Przeczytałam zupełnie odmóżdżającą książkę, pijąc pyszną herbatkę z miodem i malinami. Dostałam wiadomość od mojego chłopaka, że bardzo mnie kocha. I zjadłam wspaniałe pieczone kasztany. Sumując, chyba nie było aż tak źle...

przez Purpurowy 02 lis 2015, 22:02
p_inka napisał(a): Przeczytałam zupełnie odmóżdżającą książkę,

A cóż to za książka?

przez abstrakcyjna 02 lis 2015, 22:02
elo, toksyczne środowisko. natrętek, ma rację. Smutne to wszystko.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez p_inka 02 lis 2015, 22:07
Purpurowy napisał(a):
p_inka napisał(a): Przeczytałam zupełnie odmóżdżającą książkę,

A cóż to za książka?

Niby kryminał o przygodach Agathy Raisin, dokładnie "Agatha Raisin i krew anglika". Miło czasami przeczytać coś, co nie wymaga zbyt wielkiego wysiłku. :)

przez natrętek 02 lis 2015, 22:10
abstrakcyjna, bardzo smutne. Ja na dzień dzisiejszy nie mam nikogo dla mnie bliskiego, komu mógłbym się wyżalić, powiedzieć co mnie boli i liczyć na konstruktywną radę i odrobinę serdeczności. To wstyd, że takie rzeczy muszę mówić obcej osobie jaką jest terapeutka, bo na bliskich nie mogłem i nadal nie mogę liczyć.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

przez Purpurowy 02 lis 2015, 22:10
Jeszcze mi się przypomniało że dzisiaj radość sprawiło mi kupienie po raz pierwszy i czytanie Tygodnika NIE. Wreszcie znalazłem gazetę na swoim poziomie.

przez elo 02 lis 2015, 22:14
natrętek napisał(a):elo, twój przykład pokazuje jasno i dosadnie skąd u ludzi tyle cierpienia, braku szczęścia i samotności. Rodzice a raczej ich zachowanie jest w znaczącej części przyczyną naszych wszelkich zaburzeń. Szczęśliwi Ci, którzy mają kochających i służących radą czy pomocą rodziców.

no ale moi starsi kiedys tacy nie byli a ja juz chorowalam wiec nie wiem juz co o tym wszystkim sadzic
p_inka napisał(a):
elo napisał(a):ta moi starsi nie robia mi wiekszych problemow chociaz no sami zdrowi nie sa i maja nerwy na wyczerpaniu (matka 'leczy sie' na depresje a ojciec znowu to choleryk a moze nawet i gorzej wiem jedno ze on nigdy by sie nie podjal walki z swoimi problemami) brat zas to typowy ,,koziol ofiarny" i we wszystkich widzi zlo pomijac ofc siebie

elo, cześć :) Nie znam Cię jeszcze, ale może brat reaguje tak agresywnie, bo naprawdę jest przestraszony tą całą sytuacją (skoro piszesz, że zarówno Ty, jak i Twoi rodzice macie pewne kłopoty). Może nie wie, jak się zachować, jak pomóc i dlatego stosuje zasadę "najlepszą obroną jest atak"? Co sądzisz?

Wracając do tematu:
sprowokował mnie, żebym zastanowiła się, co było dobre w tym okropnym dniu. I wiecie co, coś naprawde było! Przeczytałam zupełnie odmóżdżającą książkę, pijąc pyszną herbatkę z miodem i malinami. Dostałam wiadomość od mojego chłopaka, że bardzo mnie kocha. I zjadłam wspaniałe pieczone kasztany. Sumując, chyba nie było aż tak źle...

mozliwe ze masz racje on jest w sumie bardzo mlody nie bardzo se radzi jeszcze z emocjami dlatego moze tak reagowac
abstrakcyjna napisał(a):elo, toksyczne środowisko. natrętek, ma rację. Smutne to wszystko.
zgadzam sie w zupelnosci
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

przez Siddhi 03 lis 2015, 06:21
Sny, które miałem dzisiejszej nocy wniosły więcej pozytywu niż ostatnie 10 miesięcy mojego życia.

przez khaleesi 03 lis 2015, 17:26
Biżuteria :yeah:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Purpurowy 03 lis 2015, 17:27
khaleesi napisał(a):Biżuteria :yeah:

Jaka?

Sortuj wg