Nie obwiniajcie się za to co popełniliście w przeszłości.

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Nie obwiniajcie się za to co popełniliście w przeszłości.

przez soulfly89 13 gru 2010, 00:45
asiek2712, możliwe, że uciekanie. jak na razie ta metoda się u mnie sprawdza. nie mam czasu ani ochoty wracać do złych wspomnień, ukrytych emocji itd. może kiedyś, jak już będę miała pracę i trochę kasy i trochę czasu dla siebie... na razie skupiam się na TU i TERAZ ;)

TAO napisał(a):nie ma zła i dobra, nie ma winy i kary

Hm, z tym to się akurat nigdy nie zgodzę. TAO, burzysz mój światopogląd! ;)

przez asiek2712 13 gru 2010, 22:05
Zająć się czymś to dobry sposób, choć czasem boję się tego wolnego czasu i tego, że te myśli wrócą…z jednej strony chciałabym stawić im czoła, ale chyba jak na razie to mnie przerasta…Masz racje…tu i teraz…
"Nie udawajmy pochopnie, że jesteśmy „samotni wśród tłumu ludzi” – kiedy będziemy samotni naprawdę, zrozumiemy tę różnicę."
Leszek Kołakowski

przez TAO 14 gru 2010, 00:51
soulfly89, asiek2712,

Nooo chapeau bas, Miłe Panie... Tu i teraz, tego to się wielcy uczą latami... kurde nie jest łatwo... ;)
chociaz niektórzy maja to we krwi. :D

soulfly89, ja nic nie burzę!!! Puszczam "bączka" a co z nim zrobisz to już Twoja sprawa. ;)

Niemniej moim zdaniem jeśli jest się TU i Teraz, to tym bardziej na całą resztę trzeba spojrzeć w kategoriach przyczyny i skutku, a nie dobra i zła, winy czy nie winy. Na zasadzie: nie ma świętego bez przeszłości i nie ma grzesznika bez przyszłości. Gdyby była wina i kara, albo dobro i zło to grzesznicy nigdy nie mogliby zostać świętymi a święci byliby bez przeszłości... gupio trochem nieeee?

Poza tym, może łatwiej przy takim spojrzeniu z tego pieprzonego poczucia winy wyjść... chmmm?
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez soulfly89 14 gru 2010, 01:38
Czasem się zastanawiam jak się ma moja wirtualna (a może i realna?) obecność na tym forum do "bycia tu i teraz". Czasem mam wrażenie, że komputer zjada mój czas. Z drugiej strony dzięki temu forum uświadomiłam sobie w jakiej jestem sytuacji i dowiedziałam się tyle na temat psychologii ile na bank się nie dowiem na głupich ćwiczeniach na studiach.

TAO, mi bardziej odpowiada koncepcja karmy ;) Kara, czyli kopniak od życia jest po to, żeby zrozumieć co było złe i to naprawić. Niektóre rzeczy są po prostu złe i nie powinno się ich robić. Taka jest moja wizja - oczywiście jedna z wielu i nie wiem czy słuszna, ale wierzę w to.

przez TAO 14 gru 2010, 01:49
soulfly89 napisał(a):
TAO, mi bardziej odpowiada koncepcja karmy ;) Kara, czyli kopniak od życia jest po to, żeby zrozumieć co było złe i to naprawić. Niektóre rzeczy są po prostu złe i nie powinno się ich robić. Taka jest moja wizja - oczywiście jedna z wielu i nie wiem czy słuszna, ale wierzę w to.

Nic bardziej mylnego o karmie niż Twój osąd... karma to właśnie prawo przyczyny i skutku, prawo karmy nie ocenia!!!

Kurde, gdzie Ty to o tym prawie wyczytałaś? U krisznowców, bo u buddystów raczej nieee, chociaż może...
TAO

przez soulfly89 14 gru 2010, 01:52
No to Cię zdziwię, tłumaczyła mi to jedna Francuzka ;) Po francusku, a wtedy jeszcze mogłam tego nie zrozumieć dokładnie. Ale w ogóle to jest offtop i przenieśmy się na PW ;)

przez TAO 14 gru 2010, 02:23
soulfly89,

No to masz juz na PW ;)
TAO

Sortuj wg