nerwica mija!

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Zdrowieję :D

przez Lili-ana 23 paź 2010, 16:27
Ale wy ludziska zdrowiejecie naprawdę, czy na lekach?? Bo to róznica, zdrowieć wg mnie to oczywiście terapia ale też i schodzenie z leków. A najlepiej to nie brać leków, tylko pracować efektywnie nad sobą podczas psychoterapii - dla mnie to jest zdrowienie.
Lili-ana

przez TheGrengolada 23 paź 2010, 17:04
Ja zdrowieję na lekach, ale oczywiście mam zamiar przestać je brać najszybciej, jak to będzie możliwe, po prostu dla dobra mojej wątroby, a nie z powodów ambicjonalnych. Nie mam zamiaru także popadać we frustrację, ponieważ biorę leki - (prawie) wszystko jest dla ludzi, leki dla ludzi oczywiście są. Wiem, że gdybym ich nie brała, moja nerwica sparaliżowałaby moje życie, a nie mam zamiaru rezygnować ze studiów, znajomych i reszty dobrodziejstw, które dostępne są bez ograniczeń dla zdrowych ludzi tylko dlatego, że mam nerwicę.

przez wiejskifilozof 24 paź 2010, 09:20
Ja też dzięki pomocy innych i leków .

[Dodane po edycji:]

Innych ludzi oczywiście .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rose 24 paź 2010, 12:15
TheGrengolada napisał(a):Ja zdrowieję na lekach, ale oczywiście mam zamiar przestać je brać najszybciej, jak to będzie możliwe, po prostu dla dobra mojej wątroby, a nie z powodów ambicjonalnych. Nie mam zamiaru także popadać we frustrację, ponieważ biorę leki - (prawie) wszystko jest dla ludzi, leki dla ludzi oczywiście są. Wiem, że gdybym ich nie brała, moja nerwica sparaliżowałaby moje życie, a nie mam zamiaru rezygnować ze studiów, znajomych i reszty dobrodziejstw, które dostępne są bez ograniczeń dla zdrowych ludzi tylko dlatego, że mam nerwicę.

A jakie leki bierzesz ? Mi właśnie moje niezbyt pomagają .

przez TheGrengolada 24 paź 2010, 12:59
rose, biorę Zoloft. To kwestia indywidualna, co pomaga, a co nie. Poza tym żaden lek nie zacznie działać natychmiast, trzeba trochę poczekać. No i najlepiej jeszcze wybrać się na terapię, ale moim zdaniem trzeba przygotować dobre podłoże pod nią, czyli uspokoić możliwie jak się da objawy psychosomatyczne.

przez agusiaww 25 paź 2010, 07:11
Ja schodze z lekow :shock: Zaczelam mozolne odsypywanie.....kuleczek. Poki co to zaczelam od dwoch, metoda kolezanki z forum, ktora przeszla odstawianie w miare bezbolesnie. Moja psychiatra stwierdzila, ze nie mam depresji, jest ogromna poprawa...wiec schodze. A uwazam, ze zdrowieje...i coz z tego ze na lekach jeszcze jestem, wazne ze jest efekt terapeutyczny. Jak bede bez lekow i efekt nadal bedzie sie utrzymywal, to napisze w poscie Wyzdrowialam :) Trzymam kciuki za wszystkich :) :mrgreen:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez rose 25 paź 2010, 09:15
TheGrengolada napisał(a):rose, biorę Zoloft. To kwestia indywidualna, co pomaga, a co nie. Poza tym żaden lek nie zacznie działać natychmiast, trzeba trochę poczekać. No i najlepiej jeszcze wybrać się na terapię, ale moim zdaniem trzeba przygotować dobre podłoże pod nią, czyli uspokoić możliwie jak się da objawy psychosomatyczne.

JA się w sumie nie doszukuje jakiejś wielkiej poprawy po lekach bo biorę tylko doraźnie. Taki długoterminowych nie użwyam bo boję się, że schudnę. A Twoje leki powodują zmiane masy ciała ? Zauważyłaś jakąś różnice ?

przez wiejskifilozof 29 paź 2010, 20:54
Nie bardzo znam na pamięć . Jest tam strofa - jeżeli myślisz , że przegrasz to przegrasz . To mnie motywuję .

przez TheGrengolada 29 paź 2010, 21:56
rose napisał(a):
TheGrengolada napisał(a):rose, biorę Zoloft. To kwestia indywidualna, co pomaga, a co nie. Poza tym żaden lek nie zacznie działać natychmiast, trzeba trochę poczekać. No i najlepiej jeszcze wybrać się na terapię, ale moim zdaniem trzeba przygotować dobre podłoże pod nią, czyli uspokoić możliwie jak się da objawy psychosomatyczne.

JA się w sumie nie doszukuje jakiejś wielkiej poprawy po lekach bo biorę tylko doraźnie. Taki długoterminowych nie użwyam bo boję się, że schudnę. A Twoje leki powodują zmiane masy ciała ? Zauważyłaś jakąś różnice ?

Wydaje mi się, że żeby leki pomogły trzeba je brać przez dłuższy czas. Moje leki mogą powodować jadłowstręt i czasem tak się zdarzało w moim przypadku, że nie mogłam patrzyć na jedzenie, ale to przeszło. Ciężko mi stwierdzić, czy te leki wpływają jakoś na masę ciała, ponieważ równocześnie z terapią jestem na diecie, więc chcąc nie chcąc chudnę.

przez wiejskifilozof 30 paź 2010, 10:29
Mimo to uważam ,że leki mogą pomóc .

przez wiejskifilozof 02 lis 2010, 21:11
Przestałem sobie truć głowę tym co mnie nie dotyczy .

przez okularnica 14 sty 2011, 22:31
Napiszę. A co mi tam!
Ja cały czas walczę z moimi myślami. Postanowiłam w nie nie wchodzić( po raz kolejny) i odpychać już na początku. Boję się trochę, że na jutrzejszej randce nagle najdą mnie natrętne myśli i się im nie oprę i wejdę w nie, a potem będę musiała tylko myśleć i myśleć, a nie odczuwać przyjemności ze spotkania. Jednak jak na razie nie wchodzę w te myśli i mam nadzieję, że mi się uda! Napiszę po spotkaniu jak było:)

przez okularnica 17 sty 2011, 21:25
Obiecałam napisać, więc piszę. Muszę się pochwalić, że podczas spotkania nie rozmyślałam za bardzo, raczej byłam skupiona na tym co tu i teraz. Niestety teraz znowu mnie nachodzą natrętne myśli, ale dobrze, że to już po;)

przez okularnica 21 sty 2011, 12:30
Będę normalna. Dla Niego.

Sortuj wg