Nie ma nieuleczalnych chorób!!

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Nie ma nieuleczalnych chorób!!

przez niepewna siebie 02 wrz 2010, 19:54
Witajcie kochani! Przed chwilą w jakiejś wegetariańskiej gazecie przeczytałam ciekawy artykuł na temat Bruna Gröninga. Wklejam tutaj dwa ciekawe linki i naprawdę polecam to przeczytać - dla mnie to bardzo interesujące, a przede wszystkim daje nadzieję. Nie praktykowałam, więc na razie nie pytajcie o efekty :) Polecam zacząć od tego artykułu:

http://astromaria.wordpress.com/2008/12 ... o-groning/

A tu strona Koła Przyjaciół Bruna: http://www.bruno-groening.org/polska/default.htm
"Samotnym jest się wtedy, gdy ma się czas."

Re: Nie ma nieuleczalnych chorób!!

przez Misiek_NL 02 wrz 2010, 23:18
Ciekawe... chyba jutro się w to zagłębie :)
Misiek_NL

przez niepewna siebie 03 wrz 2010, 09:41
Chociaż jeden zainteresowany ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Roberrrto 03 wrz 2010, 09:49
Przeczytałem. I przez grzeczność nie skomentuję... :)
Roberrrto

przez szczesliwy_chomik 03 wrz 2010, 10:23
Heh. Jednak z czyms sie tutaj zgodzę - człowiek może uleczyć większość chorób dobrym nastawieniem , bo nie od dzisiaj wiadomo, że psychika ma ogromny wpływ na zdrowie fizyczne. Jednak nie zawsze to wygląda tak kolorowo, niestety.

przez paradoksy 03 wrz 2010, 10:47
niepewna siebie, gdyby wszystkie choroby były uleczalne, to nie byłoby tego forum.
a czy ten pan zna lekarstwo na raka? rozległy niedokrwienny udar mózgu? schizofrenie? zespół tourette'a?

szczesliwy_chomik napisał(a):Heh. Jednak z czyms sie tutaj zgodzę - człowiek może uleczyć większość chorób dobrym nastawieniem , bo nie od dzisiaj wiadomo, że psychika ma ogromny wpływ na zdrowie fizyczne. Jednak nie zawsze to wygląda tak kolorowo, niestety.

jasne, że nastawienie to już coś. ale samo nastawienie niestety nie jest czynnikiem powodującym wyzdrowienie.
paradoksy

przez Korat 03 wrz 2010, 18:29
Dean napisał(a):trudno mi uwierzyć że w XXI wieku istnieją jeszcze ludzie którzy wierzą w takie bzdury.
Co cię nie zabije, to uczyni niepełnosprawnym.

Ayahuasca
Psylocybina
LSD

przez niepewna siebie 03 wrz 2010, 20:05
paradoksy to forum istnieje głównie dlatego, że wkręcamy sobie pewne rzeczy, nie potrafimy "przestawić" negatywnego myślenia na pozytywne. Całości o tym Brunie nie przeczytałam, w gazecie zapowiadało się ciekawie. Dziś może doczytam i ocenię.

A swoją drogą chodziło mi głównie o to by wskazać, że wiara może być czynnikiem prowadzącym do uzdrowienia. Moc pozytywnego myślenia, modlitwa, wiara, że może być lepiej i każdą chorobę można wyleczyć.

Mnie dzięki takim prostym zmianom nastawienia udało się dużo zdziałać.

Pozdrawiam wszystkich sceptycznych. ;)

przez LucidMan 03 wrz 2010, 21:08
Widzę, że gość odwołuje się do nauk Paracelsusa i Hahnemanna. Że tak powiem - Ameryki nie odkrywa. Każdy bardziej świadomy człowiek doskonale o tym wie, że to co powoduje chorobę, potrafi ją też uczynić zbędną. Wszystko zależy od dawki.

Z kolei nieliczni posiadają wiedzę (mądrość), że sami są źródłem swojej choroby. Co z tego wynika .. chyba nie muszę tłumaczyć.
Lucid life

przez Kleo108 07 wrz 2010, 16:55
Jasne, ze na wylewy i paraliże itd. nie ma lekarstwa (zresztą na coś trzeba umrzeć)... Według mnie jednak każda choroba jest spowodowana właśnie przez nasze lęki i nerwice. Zobaczcie jakie badania na wodzie przeprowadził Masaru Emoto i nie mówcie mi, że to co mówimy czy myślimy nie ma wpływu na rzeczywistość!!! Jak powiedział mój znajomy: "Chcesz wyjść z dołka to przestań kopać". A inny dodał, że "Jeśli myślimy tylko o sobie to mamy same problemy, a jeśli o innych to same zadania do wykonania"! Powodzenia;)
______
elektrokardiografy

przez wiejskifilozof 08 wrz 2010, 09:44
I ja się zgadzam,że psychika wpływa na życie fizyczne . Jeżeli wmawiamy sobie chorobę to nic dziwnego,że ją mamy . Można ją uleczyć . To trwa lecz może minąć .

Sortuj wg