Wszystko zależy od nas

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Wszystko zależy od nas

przez Margaryna9 29 sie 2010, 19:09
Musimy sobie zdać sprawę że wszystkie nasze lęki czy uczucia są nasze i możemy mieć na nie wpływ !
Doskonale sie czuje kiedy to sobie uswiadomilem
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

Re: Wszystko zależy od nas

przez brokenwing 29 sie 2010, 20:36
Zgadzam sie z Wami .Niestety takie zrozumienie mnie na razie przerasta.
Czynniki zewnętrzne,praca (jej brak) kłopoty rodzinne,etc uniemożliwiają mi zrozumienie .
brokenwing

przez depresyjny86 29 sie 2010, 22:54
Nie wszystko zalezy od nas,niestety.Często chcemy bardzo sie zmienić,a po prostu to nic nie daje...
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szklanyczlowiek 30 sie 2010, 00:34
Gdyby to zalezalo od podejscia, myslenia i nastawienia to kazdy bylby zdrowy. Nie ma co mydlic sobie oczu. Sam probowalem i znam wiele osob z pozytywnym mysleniem i tak naprawde niewiele to daje. Wiadomo, ze mozna probowac, od pozytywnego nastawienia jeszcze nikt nie umarl ale to niczego nie zalatwi.

przez mikimoka 30 sie 2010, 03:35
brokenwing napisał(a):Zgadzam sie z Wami .Niestety takie zrozumienie mnie na razie przerasta.
Czynniki zewnętrzne,praca (jej brak) kłopoty rodzinne,etc uniemożliwiają mi zrozumienie .
ale masz mozliwosc nauczenia sie tego jak mozna walczyc ze stresem;)

[Dodane po edycji:]

człowiek nerwica napisał(a):Nie wszystko zalezy od nas,niestety.Często chcemy bardzo sie zmienić,a po prostu to nic nie daje...

a dlaczego nic nie daje?;>

szklanyczlowiek napisał(a):Gdyby to zalezalo od podejscia, myslenia i nastawienia to kazdy bylby zdrowy. Nie ma co mydlic sobie oczu. Sam probowalem i znam wiele osob z pozytywnym mysleniem i tak naprawde niewiele to daje. Wiadomo, ze mozna probowac, od pozytywnego nastawienia jeszcze nikt nie umarl ale to niczego nie zalatwi.
ojj nie moge sie z tym zgodzic.. jestem tego żywym przykładem ;) i maaaasa ludzi mogłaby Cio to potwierdzić. Umiejętnośc pozytywnego myślenia jest kwestią, której zazdrości mi wielu ludzi. Staram się im na ich błędach pokazywać co powinni zrobić by na prawdę pozytywne myślenie coś dało :) Z tym też rozsądnie trzeba się obchodzić. Pozytywne myślenie to nie wiara w rzeczy nierealne:)
Oglądał ktoś z Was folm pt. "Sukces"? Jeśli nie to polecam- on fajnie obrazuje to dlaczego masa ludzi jest nieszczesliwych! Sami przyciagamy mysleniem do siebie to co miec chcemy! Nie będę sie rozpisywać. Znajdzcie o obejrzyjcie w na prawdę śwętym spokoju!

przez depresyjny86 30 sie 2010, 08:17
Dlatego nie daje ponieważ nie daje!xD po prostu mi pozytywne myślenie w czasach kiedy byłem optymistą nic nie dawało...teraz kiedy ostatnio leczyłem się na terapii teź nic mi dobre myślenie nie przyniosło.
:)

przez brokenwing 30 sie 2010, 08:33
brokenwing napisał(a):

Tak by było ( jak napisałeś) gdybym żył w świecie utopijnym ,idealnym.
W którym nie byłbym atakowany z lewa i prawa problemami
brokenwing

przez Roberrrto 30 sie 2010, 10:16
Pozytywne myślenie-do śmietnika. Nie wszystko zależy od nas-np pogoda. Poza tym im bardziej coś ode mnie zależy, tym bardziej czuję się jak kaleka, bo nie potrafie nic z tym zrobić- a co za tym idzie tym bardziej siebie nienawidzę. Dziękuje, dowidzenia.
Roberrrto

przez szklanyczlowiek 30 sie 2010, 13:50
Proponuje wiecej luzu w tym temacie, kazdy ma prawo do wlasnego zdania i przekonan. Jednemu moze pomoc pozytywne myslenie, innemu nie wiec tu nie ma jednoznacznego. Na pewno te tematy byly juz walkowane na takim forum nie raz. Ja kiedys mialem pozytywne podejscie, przyszly klopoty i wpadlem w nerwica, depresje. Dzis mysle o probie powrotu to pozytywnego myslenia chociaz nie bardzo w to wierze ale przeciez nic na trace. Sporobuje sobie wyobrazic ze ma to sens i musi sie pojawic wiara ze to cos daje bo inaczej wiadomo ze taka zabawa nie ma sensu. Dziwi mnie tylko ze ludzie niektorzy odrzucaja leki, terapia a jedynie pozytywizmem chca sie leczyc. To jest absolutnie walniete, zapewne ktos taki nie ma wiekszych problemow a spore urojenia i moze je tlumic bez nornmalnego leczenia.

przez basia03 30 sie 2010, 14:10
pozytywne myślenie ...hmmm, gdyby nie te natrętne paskudne myśli...zapakować by je w pudełko i do śmieci , ale jakoś się nie dają,wyłażą, wracają jak bumerang
Jak rak wżerają się w te pozytywne i mniam ,mniam pożerają , z jakiegoś powodu są jeszcze silniejsze ,ale dam radę ,zawsze daję , to co mam nie dać i teraz.
Czasem zastanawiam się gdzie kres wytrzymałości jest? czy ta klucha dusząca i obręcz na klacie kiedyś zaciśnie się tak,że już nic nie powiesz,oddechu nie złapiesz....gdzie kres jest ?
basia03

przez mikimoka 30 sie 2010, 15:09
człowiek nerwica,
Dlatego nie daje ponieważ nie daje!xD po prostu mi pozytywne myślenie w czasach kiedy byłem optymistą nic nie dawało...teraz kiedy ostatnio leczyłem się na terapii teź nic mi dobre myślenie nie przyniosło.
wydaje mi się,że to indywidualna kwestia musi być. Każdy indywidualnie do tego podchodzi..

brokenwing napisał(a):
brokenwing napisał(a):

Tak by było ( jak napisałeś) gdybym żył w świecie utopijnym ,idealnym.
W którym nie byłbym atakowany z lewa i prawa problemami

Na mnie to działa bynajmniej.
Kolejny dowód na to,że to zależy od indywidualnych upodobań każdego..

Roberrrto,
Dziękuje, dowidzenia.
a no do widzenia :lol:

basia03,
pozytywne myślenie ...hmmm, gdyby nie te natrętne paskudne myśli...zapakować by je w pudełko i do śmieci , ale jakoś się nie dają,wyłażą, wracają jak bumerang
no na pewno różnica polega też na tym,że ja nie cierpię ani na depresję ani na nerwicę.. Więc myślę,że łatiej po części przychodzi mi pozytywne myslenie.

przez Margaryna9 30 sie 2010, 19:00
Polecam wszystkim ksiazke potega podwiadomosci ja ulozylem sobie taka "modlitwę" i powtarzam ja caly dzien
"Jestem całkowicie zdrowy i wolny od nałogów. Z każdym dniem czuje się coraz silniejszy.Podswiadomość prowadzi mnie do szczęścia"
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

przez mikimoka 30 sie 2010, 23:50
Margaryna9, ja polecam obejrzeć "sukces"

przez szklanyczlowiek 31 sie 2010, 20:31
takie ksiazki jak potega podswiaodmosci to tylko BIZNES

Sortuj wg