Co trzyma was przy życiu?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez majka100 26 lip 2016, 17:57
Przyjaciolka i chlopak

przez nvm 16 sie 2016, 22:56
Nadzieja, że kiedyś w końcu umrę.
Podobno: F60.8, F42.

Wieczne odpoczywanie racz mi dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mi świeci.
Niech odpoczywam w pokoju wiecznym. Amen.
nvm

przez Lucyfer 16 sie 2016, 23:01
nvm, co za paradoks
Lucyfer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nvm 16 sie 2016, 23:28
Lucyfer napisał(a):nvm, co za paradoks
Nom. Tak naprawdę to najwłaściwszą odpowiedzią byłoby chyba, że to samo życie (z biologicznej perspektywy: tętno) mnie przy życiu trzyma. Z psychologicznego punktu widzenia otuchy dodaje mi nadzieja na ulgę - a trudno chyba o większą ulgę niż koniec zmagań. Marzenie o śmierci zakłada, że przyniesie ona koniec zmagań. Jeśli nie, to nie jest to prawdziwa śmierć.

EDIT: Tak samo jak piorun idzie po linii najmniejszego oporu, a woda w próżni przyjmuje kształt kuli, tak samo ja chcę tak naprawdę jednego - całkowitego rozluźnienia napięcia.
nvm

przez Lilith 01 wrz 2016, 16:37
Myśl, że po śmierci nie będzie już niczego i rozpłynę się w niebyt, a ludzie o mnie zapomną.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.[/i]
Administrator

przez nvm 30 gru 2016, 02:13
Moja niedoskonałość? Jeśli w ogóle niebyt jest możliwy, to trzeba sobie na niego najpierw zapracować?
nvm

przez Natla_Miness 30 gru 2016, 04:19
Heh, nihilistyczny wątek. Ulżę sobie.

Jeśli traktuję życie jako rodzaj gry, czyli, że się zmagamy i potem dostajemy wynik (w chrześcijaństwie to niebo/piekło) to wtedy jakoś mi się wydaje niemożliwe, żeby nie istnieć.
Jest tu jakaś analogia do reinkarnacji, czyli: odradzamy się dopóki tego chcemy/potrzebujemy. Moje fantazje o śmierci mają podobny charakter, życie mi się znudziło.

Co robimy kiedy przeszliśmy grę komputerową? Można przechodzić od nowa (reinkarnacja). Można grać w następną i się rozwijać, by osiągnąć perfekcję (zbawienie). A można też zwyczajnie wyłączyć komputer.

Gra w życie jest dla mnie nudna. To kiepski tytuł. Próbowałem, przez 27 lat. Na początku mnie wciągnęła, czekałem na rozwój wydarzeń. Potem dostrzegłem, że to jakiś tytuł z wyprzedaży i rozwoju wydarzeń nie będzie. Ciągła frustracja, próbując osiągnąć cel, którego nie ma. Szukanie wyzwań na własną rękę, niczym jeżdżenie po mieście w GTA. Wygrać życie to jak wkręcać śrubę do gwintu z użyciem plastikowego, dmuchanego młotka z odpustu, zrobionego dla małych dzieci.

Sorry. Dziwie się, że ludzie tak bardzo chcą żyć.
Wcześniej monk.2000
http://natlaminess.blogspot.com/
Oficjalny blog, na który serdecznie zapraszam.

przez wieloraki 30 gru 2016, 06:36
Natla_Miness, hah, niezłe to porównanie do GTA :D
wieloraki

przez nvm 02 sty 2017, 02:19
.
nvm

przez Monster6 02 sty 2017, 02:29
Nic,sam się trzymam.Drugiego nie będzie więc trzeba korzystać z tego co jest.
CHAD I rapid cyling z cechami mieszanymi
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją w ogóle
Niemożliwe nie istnieje

przez mhrps 02 sty 2017, 03:04
Lęk przed śmiercią. Mam wrażenie, że człowiek dojrzewa do samobójstwa. Kiedy będę już gotowy i bez lęku, po prostu pójdę do łazienki i się powieszę.

przez cdn. 02 sty 2017, 06:53
Nadzieja, że jeszcze,e uda się coś w życiu zmienić. A kiedy tej nadziei. brakowalo - moi najbliżsi.
Ruchem pełzającym - byle do przodu

przez shape 02 sty 2017, 19:59
Niezłe pytanie, ostatnio coraz częściej je sobie zadaję. Chyba jest to jakaś nadzieja na to że kiedyś będzie lepiej, przynajmniej spróbuję jeszcze nie umrzeć i czekać.
Baby...did you forget to take your meds?
gg: 55301435

przez lukrowana 03 sty 2017, 13:28
Monster6 napisał(a):Nic,sam się trzymam.Drugiego nie będzie więc trzeba korzystać z tego co jest.

bardzo mądrze powiedziane :) uważam podobnie. korzystać się staram mimo lękowo, nastrojowego życia

kiedyś bardzo chciałam umrzeć, potem doszłam do tego, że umarłabym, no a tak to będę sobie żyć, najwyżej przegram życie, ale będą pozytywne chwile czasem

Sortuj wg