Co trzyma was przy życiu?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez zielony95 02 lut 2016, 16:46
akwen napisał(a):Znając trochę podobnych przypadków, nie piszę o sobie, wielu przy życiu trzyma nieumiejętność skutecznego zabicia się. Gdyby wystarczyło wcisnąć guzik i zniknąć, sadze że niejeden by ''skorzystał''.

sad, but true :(

przez cheiloskopia 02 lut 2016, 17:19
Czasem mam wrażenie, że dokładnie to, co napisali moi przedmówcy.

Innym razem świadomość, że mam cudownego brata, który mnie potrzebuje i nie mogę mu tego zrobić.

W przebłyskach dobrego nastroju czuję, że jestem jeszcze młoda i moje życie jeszcze się poukłada - nie zawsze będzie to tylko bezsens, niemoc, stagnacja i marazm.

przez Expresia 02 lut 2016, 18:11
Bliscy i taka malutka, prawie że niewidoczna iskierka nadziei tląca się na dnie serca, która czasem gaśnie i wtedy robi się niebezpiecznie, trzeba przetrwać plus świadomość, że to chwilowe, że emocje są nietrwałe, że nie zawsze tak to będzie wyglądało.
"Miejsce na cytat głęboki jak moja depresja" - Pałlo Koala

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cheiloskopia 02 lut 2016, 18:13
Expresia napisał(a):świadomość, że to chwilowe, że emocje są nietrwałe, że nie zawsze tak to będzie wyglądało.

Dokładnie; problem jest tylko w tym, że nie robię nic, kompletnie nic, by cokolwiek w moim życiu zaczęło wyglądać inaczej...

przez Korat 06 lut 2016, 11:46
Od zawsze intuicja mi mówiła, że nie dam rady, jeśli nie nauczę się żyć z tym że żyjemy umoczeni po uszy w kupie. beznadziejne, żałosne, patologiczne sytuacje zdarzają się co krok i nigdy nie byłbym w stanie zamieść je pod dywan żeby optymistycznie patrzeć na świat. Mój mózg wymaga realizmu i kiedy uzmysłowiłem sobie, że to brązowe co spływa do klozetu jest jakby uosobieniem całego tego shitu oplatającego rzeczywistość. A przecież jakoś potrafię przejść beznamiętnie obok faktu, że w ciągu życia chodzi się tysiące razy do kibla. Czemu by tak samo nie odnieść się do innego rodzaju odchodów. Do tych wszystkich nieszczęść jakie spotykają nas i innych. Teraz jestem pogodzony z tym, że cierpienie i zło zawsze będzie nam towarzyszyć, a my po prostu musimy nabrać do niego dystansu jak do tej kupy w klozecie i konsekwentnie sprzątać ten bałagan jaki po niej pozostaje. Nauczyło mnie to skupiać się na szansach, tym co rozwija i jest dla mnie dobre, ale jednocześnie pamiętać o odpadach, że ich się nie da uniknąć i że życie wymaga ciągłej troski i porządków żeby nie utonąć w g...
Co cię nie zabije, to uczyni niepełnosprawnym.

Ayahuasca
Psylocybina
LSD

przez Pieprz 06 lut 2016, 12:07
Przy życiu trzyma mnie świadomość że mam tylko jedno.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez bedzielepiej 06 lut 2016, 13:35
jedzenie

przez TailsDoll 06 lut 2016, 20:21
Szczątkowa nadzieja w to, że jeszcze będzie lepiej

przez ma_kowalewicz 08 lut 2016, 07:31
mój syn!
moja gorsza połowa.
Nie musisz udawać, że jesteś silny.
Nie musisz mówić, że wszystko jest dobrze.
Nie martw się tym, co pomyślą inni.
Jeśli musisz, płacz - to dobrze wypłakać łzy do końca!
Tylko wtedy wróci uśmiech.

przez insadness 10 lut 2016, 03:33
Trzyma mnie świadomość jak wygląda samobójstwo ze strony najbliższej rodziny i ewentualnych znajomych, nawet tych sprzed lat. Nie mogę zostawić ich jak mnie zostawiono, nawet jeśli nie bardzo ich obchodzę...
Poza tym przecież chce się żyć... Tylko nie w taki sposób. W taki bliższy własnym marzeniom... :roll: Tego bym Wam też życzyła.
'Można utracić wiele, aby zatrzymać w sobie to, co się kocha.'

przez Liber8 18 lut 2016, 13:16
Pełno jest rzeczy które mnie trzymają przy życiu :)

- trzeba zaopiekować kilkoma krzakami agrestu i porzeczki w ogródku, tak by obrodziły i może nawet zrobię wino porzeczkowe w lecie, niewiele śniegu było, ale i tak je przygniotło :D
- koty
- nowinki techniczne, które będą się pojawiać na stronach internetowych
- w czerwcu obejrzę mecze polaków na Euro
- zamierzam kupić nowy wypasiony smartfon
- założyłem konto na nerwica.com i jest nawet spoko
- zrezygnowałem z czytania, dyskusji, głębokich refleksji itd. na temat sensu życia, do niczego dobrego to nie prowadzi
- bliscy w których mam opacie

Wszystko to sprawia, że się trzymam :)
*w kolejności odwrotnej.
I don't need a hand to hold
Even when the night is cold
I got that fire in my soul
I don't need anything to get me through the night
Except the beat that's in my heart
Yeah, it's keeping me alive

przez Peter88 18 lut 2016, 14:52
Rodzice a raczej matka, to że mam dach nad głową i co żreć, że mogę skorzystać z neta i przy tym wypić ciepłą kawę. Po części świaodmość, dzięki takiemu forum, że nie jestem odosobniony w swoich odchyłkach od normy, no wybaczcie...

przez akwen 18 lut 2016, 15:10
Peter88 napisał(a):Rodzice a raczej matka, to że mam dach nad głową i co żreć, że mogę skorzystać z neta i przy tym wypić ciepłą kawę. Po części świaodmość, dzięki takiemu forum, że nie jestem odosobniony w swoich odchyłkach od normy, no wybaczcie...

Ależ mi jest bardzo miło, nie jestem pewien jak reszta, ale większość zapewne też oczekuje na forum zrozumienia i jest gotowa zaoferować to samo.

przez Pawelt 18 lut 2016, 19:18
Dzieci, żona i jakieś tam resztki moich pasji, które kiedyś dosyć ambitnie pielęgnowałem. To forum też mi dużo daje.
X_x

Sortuj wg