koniec nerwicy?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

koniec nerwicy?

przez koszatniczka 28 lip 2010, 22:46
Witam,
zastanawiając sie nad moja nerwicą lękową dochodzę do przeróżnych wniosków... z każdym dniem czuję się co raz lepiej , widze efekty swojej determinacji, terapii :) jakieś pół roku temu uświadomiłam sobie ze niektóre z moich lęków zniknęła mianowicie : lęk przed zyciem, przed śmiercią, przed jazdą autem z jakimiś ludźmi w obawie ze dostanę ataku po drodze, przed ludźmi, przed wystąpieniami publicznymi, przed nawiązywaniem kontaktów, przed chorobami, przed oglądaniem własnego ciala w obawie że wykryję jakąś chorobę.... duzo tego było, teraz nie zostało po tym śladu :) po jakimś czasie uświadomiłam sobie że jestem całkiem inną osobą: odważna, pewna siebie, kiedys zakompleksiona (wyjście na basen ze znajomymi? obawa ze musze pokazać sie w samym stroju powodowała niezadowolenie z wyjscia i wymyślanie wymówek, teraz jestem pewna swojego ja, często chodzę na basen i jestem dumna ze swego ciała- naprawdę nie wiem dlaczego kiedys tak bardzo się go wstydziłam, mimo ze prawie w ogóle się nie zmieniło ), chętnie wyrażam swoje zdanie nawet na forum, czuję sie pewnie w kazdej grupie, wiem że wyrażając własne zdanie najwyżej ktos mnie odrzuci- ale co z tego?? widac nie jest w stanie mnie zaakceptować więc po co wiązać sie z kimś takim?, jestem bardziej aktywna (kino, teatr, basen, spotkania z przyjaciólmi, kręgle, spacery, rower, studia, radość z życia....); został tylko jeden jedyny lęk , o którym już wiele razy pisałam : lęk przed wyjazdami i wlasnie tego dotyczy temat mojego postu... mianowicie wyjechałam 200 km od domu,wczoraj wróciłam i co się stało? NIC! ZUPEŁNIE NIC! przed wyjazdem spokojnie spalam, zero stresu, w podróży małe napięcie ale szybko przeszło jak włożyłam sobie mp3 do uszu, podczas wyjazdu tylko w kościele źle się poczułam ale miałam ostatnio miałam nerwowy okres, potem wszystko było ok, zero stresu lęku niczego! dzis śniło mi ise że jadę do Grecji, dojechałam na miejsce i we śnie też sie nie bałam, jak wiadomo podczas snu podświadomość się otwiera; pokazuje nam sieto czego się boimy lub to czego bardzo chcemy… kiedys też miałam takie sny ale podczas nich wiedziałam o swojej nerwicy, jakoś dziwnie czułam się na tym wyjeździe- a dzisiejszej nocy czułam się w pełni zdrowa! Niesamowite uczucie, takie jak na jawie jak wtedy gdy przełamałam obawę przed nawiązywaniem kontaktów lub też wystąpieniami publicznymi  to samo uczucie! Ostatnio nawet sama prowadziłam samochód te 200km więc nie brałam żadnych środków uspokajających, nawet tych ziołowych- kiedyś wspomagałam się melisa, nerwobonisolem który jest na alkoholu więc wyklucza się po tym jazdę autem…. I co więcej mam chęć i większą odwagę jechac dalej niż te 200km; jednak jest pewien problem, bo przez 8 lat (to więcej niż 1/3 mojego życia) nie wyjechałam dalej niż 300 km, więc zdążyłam siedo tego przyzwyczaić, traktowac moja przypadłość jak cos normalnego i zdążyłam się z tym dosłownie zżyć…naprawdę dziwne uczucie) dlatego wydaje mi się że mój lęk przed wyjazdami zelżał, może całkowicie się go już pozbyłam ale jakoś cos mnie trzyma w domu… Może przyzwyczajenie? Może ten lęk nie do końca „wyleczony”, proszę napiszcie co o tym sądzicie.
P.S. Dostałam 2 prywatne wiadomości, odpisałam na nie ale nie da się ich wysłać (tzn. zapisały się w zakładce – wysłane , niedostarczone i tak już od tygodnia tam są….moze ktos wie co z nimi zrobić żeby je wysłać?

Re: koniec nerwicy?

przez Roberrrto 28 lip 2010, 23:13
Moim zdaniem są wysłane, tylko adresaci jeszcze ich nie przeczytali. Może nie wchodzili w tym czasie na forum. A co do Twojego posta, nawet nie wiesz jak to się fajnie czyta. Pokonałaś tyle lęków.. Cholera, może mnie się kiedyś uda... Ciesz się z tego koszatniczka! I dzięki za to co napisałaś. Trochę optymizmu przed snem... :D
Roberrrto

Re: koniec nerwicy?

przez eldruto 08 sie 2010, 11:03
Gratulacje:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg