Jak siebie motywować ..

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Jak siebie motywować ..

przez Margaryna9 14 lip 2010, 13:35
Brakuje mi motywacji do walki z chorobą... powtarzam sobie że inni mają gorzej ale to nie pomaga. Jakie znacie sposoby na poprawę humoru, motywacje ?
Niby biorę leki na depresje ale co z tego :blabla: chce cos dac od siebie
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

Re: Jak siebie motywować ..

przez Shadowmere 14 lip 2010, 14:06
Pójść na spacer przed snem,wypić sobie wieczorem mleko z miodem i wykąpać się w czymś ślicznie pachnącym,:)
Pierdółki,ale mi pomaga.
Shadowmere

przez pingwin 14 lip 2010, 14:15
Ja zaczynam rano dzień od kawy z czymś mikro-słodkim, kostka gorzkiego nussbeisera, czy coś około:-)
Noi z wielkim kolorowym kubkiem i czekoladą staję tak sobie codziennie przed lustrem, patrzę sobie w oczy, uśmiecham się i mówię sobie coś miłego, w zależności od nastroju, np. 'wyładniało się, huh:P' albo 'dobra, czas się spiąć i podbić świat tygrysie' i to działa:-)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Margaryna9 14 lip 2010, 15:01
czekam na więcej :p chociaż te rady już mi pomogły
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

przez Shadowmere 14 lip 2010, 15:22
Margaryna9, rozumiem,że czekalas na więcej,ale tak to już jest,że na odpowiedzi trzeba trochę poczekać ;) Powodzenia!
Shadowmere

przez Korba 14 lip 2010, 15:38
pingwin napisał(a):Ja zaczynam rano dzień od kawy z czymś mikro-słodkim, kostka gorzkiego nussbeisera, czy coś około:-)
Noi z wielkim kolorowym kubkiem i czekoladą staję tak sobie codziennie przed lustrem, patrzę sobie w oczy, uśmiecham się i mówię sobie coś miłego, w zależności od nastroju, np. 'wyładniało się, huh:P' albo 'dobra, czas się spiąć i podbić świat tygrysie' i to działa:-)

o kurde... ja to rano jak spojrzę do lustra to mówię "i czego się gapisz" :mrgreen:

a tak naprawdę to mnie motywuje do walki wspominanie momentów, w których było dobrze, jaka byłam kiedyś, w końcu to byłam ja, więc jeżeli kiedyś potrafiłam, to może uda się do tego wrócić. nic mnie tak nie mobilizuje jak swój przeszły entuzjazm do życia, naprawdę jakaś jego iskra musi gdzieś tam we mnie tkwić... :)
z innych rzeczy, to docenianie drobiazgów, jak zapach kawy porannej albo wieczorny powiew wiatru, gdy siedzę na balkonie.
jak nie ma rzeczy spektakularnych, bo nie mogą się zdarzać na co dzień, trzeba odkryć cuda w małych rzeczach...
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez agusiaww 14 lip 2010, 15:59
Rower, skoki na trampolinie, jazda w kuli po morzu, rolki, bungee, lot szybowcem, dyskoteka, soczek z przyjaciolkami, buszowanie po sklepach, dobry film w kinie, usmiech dziecka do nas, mnostwo mnostwo :mrgreen:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez GreenEye 14 lip 2010, 17:27
Margaryna9, poruszyłaś ciekawy temat. Sposobów motywowania siebie jest zapewne wiele, ważne, aby znaleźć ten idealny ;) Myślę, że warto walczyć o to, by w końcu poczuć się lepiej i cieszyć się życiem. Choćby dlatego, żeby zobaczyć uśmiech na twarzy bliskich i radość w ich oczach, poczuć zapach łąki o poranku, krople deczczu na twarzy w upalny dzień, wiatr we włosach stojąc na jednym z górskich szczytów... Aby w końcu móc bez obaw spełniać swoje marzenia. Dla mnie bezcenne ;)
ExModerator

przez shadow_no 14 lip 2010, 19:06
Mnie najbardziej motywuje przypominanie sobie tego, jak wyglądało moje życie przed nawrotem czy w ogóle przed nerwicą. Jak sobie przypominam jak wtedy się czułem, co robiłem i jak wyglądał mój dzień - od razu chcę do tego wrócić.

Na co dzień największą motywacją są dla mnie chociaż krótkie wyjścia gdzie spotykam się ze znajomymi. Czas płynie inaczej, lepiej. Nawet jak podczas wyjścia mam atak to mimo wszystko po powrocie do domu mam świadomość, że zrobiłem coś innego niż siedzenie na dupie. Po kilku godzinach poza domem zawsze pomimo zmęczenia fizycznego odpoczywam psychicznie i ładuję akumulatory na następny dzień.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez KrzysztofT 15 lip 2010, 17:44
Ja staję przed lustem i wypowiadam te słowa i jest mi lepiej na cały dzień.

Nikt cię nie lubi.
Wszyscy cię nienawidzą.
Przegrywasz.
Uśmiechnij się, dupku. ;)

przez Korba 15 lip 2010, 18:44
psycho-logic, jeżeli dana rzecz daną osobę motywuje do walki o lepsze samopoczucie, to nie ma takiej opcji, żeby było to do dupy...
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez wovacuum 15 lip 2010, 19:02
Mi pomaga zawsze kawa rano z croissantem i papieroskiem..telefon do bardzo bliskiej osoby,czytanie ksiàzek,prasy,pomaganie innym-to bardzo motywujàce-juz po raz kolejny idè z malzem pomagac dzieciakom uchodzcow ;) ,drobne przyjemnosci:nieprzeciètny film,wyjscie na spacer,PLYWANIE!!! dobry sex :twisted: ,winooo. :D
Ostatnio edytowano 15 lip 2010, 19:07 przez wovacuum, łącznie edytowano 1 raz
wovacuum

przez Korba 15 lip 2010, 19:05
spędzanie czasu z dziećmi ma działanie terapeutyczne...
naprawdę nie ma nic cudowniejszego niż sprawienie dziecku przyjemności i oglądanie jego rozradowanej buzi.
naprawdę w takich momentach bardzo chce się żyć.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Korba 15 lip 2010, 20:10
psycho-logic, nie zrozumiałeś mnie. Nie chodzi o wspominanie ze łzą w oku dawnych czasów.
Chodzi świadomość, że jest się w stanie osiągnąć pewien stan, skoro kiedyś się w nim było. To jest budujące. Chodzi o pewien zestaw cech, który wiem, że był we mnie. Dlaczego bym miała nie próbować go odszukać?
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Sortuj wg