Co mi pomoglo..

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Co mi pomoglo..

przez shinobi 23 maja 2011, 12:19
A co czytałem ostatnio, że nowy kryminał Mankella wyszedł, tak?
shinobi

Co mi pomoglo..

przez dogomaniaczka 23 maja 2011, 12:36
shinobi, tak wyszedł nowy, bardzo dobry choć jeszcze nie skończyłam ;)

Co mi pomoglo..

przez shinobi 23 maja 2011, 12:43
Ja nawet nie zacząłem. ;)
Z książek Mankella najbardziej podobały mi się "Psy z Rygi" i "O krok"
shinobi

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Co mi pomoglo..

przez agniesia01 23 maja 2011, 15:07
Mi pomogło odnowienie kontaktów z tatą i częścią rodziny, leki, terapia, wsparcie partnera, samodzielny wyjazd w celu wystąpienia w "Rozmowach w Toku" a przede wszystkim więcej wiary w siebie i pozytywne myślenie nawet w mega ciężkich sytuacjach. Czuje się o 100 razy lepiej !!!
" W życiu piękne są tylko chwile..."

Co mi pomoglo..

przez Denial 23 maja 2011, 15:14
Będziecie się śmiali ale mi poprzednio pomógł wyjść z ciężkiego epizodu depresji... serial... :hide:

Zaczęłam podnosić głowę z poduszki i wstawać tylko po to by włączyć Dra House'a i zawinąć się z powrotem do łóżka :lol: Potem zaczęłam się ogarniać, robić dłuższe wycieczki do kuchni by coś zjeść, przebrałam się z piżamy itd. i jakoś się poturlało, że w końcu opuściłam cztery ściany...

Na drugim miejscu - mój psychiatra - ale nie leki które mi dawał. Rozmowa. Facet mnie po prostu SŁUCHAŁ, to było widać, że chciał mi pomóc.
I sing the body electric...

Co mi pomoglo..

przez wiejskifilozof 23 maja 2011, 16:55
poczytajcie Mankella te trzy domy z serii zima z kryminałem .

Co mi pomoglo..

przez dogomaniaczka 23 maja 2011, 16:57
detektywmonk, jak skończę tę najnowszą to właśnie się za nie zabieram.

Denial, wszystko jest dobre co może pomóc :) mi też seriale pomagały. chociażby dlatego że pomagały oderwać się od rzeczywistości.

Co mi pomoglo..

przez wiejskifilozof 28 maja 2011, 10:10
Ja z seriali to uwielbiam Pierwszą Miłość, a co . :mrgreen:

Co mi pomoglo..

przez mateusz0987 29 maja 2011, 12:18
Cześć wszystkim!

Wczoraj pozbyłem się tego czegoś a miałem to około roku. Tylko że ja walczyłem w trochę inny sposób niż większość. Jeżeli nie chcecie się leczyć lekami, to może spróbujecie mojego sposobu i sprawdzicie efekty. :P Zaznaczam, że nie korzystałem z żadnych leków ani z pomocy żadnego specjalisty!

Od dłuższego czasu czułem i wiedziałem prawie na pewno, że depresja bez powodu nie może zaistnieć. Musiałaby być jakaś przyczyna w życiu, która mogłaby ten stan wywołać. Nie wierzyłem w leki ani w nic biologicznego.

Chciałem zastanowić się nad przyczyną, która mogłaby wywołać to coś.

Wystarczył mi zeszyt a4, długopis i internet. A właściwie to Wikipedia.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Depresja_% ... dynamiczny

Tam pisze: "W modelu psychodynamicznym uważa się, że depresja (tak jak i inne zaburzenia) ma swoje źródła w nierozwiązanym konflikcie z przeszłości."

I co robiłem? Wszystkie myśli pisałem w zeszycie. Po kolei:
Najpierw napisałem, kiedy zaczęła się ta depresja, lub kiedy gdzieś tak mogła się zacząć, a potem, jakie myśli wtedy mogły ją wywołać albo co się wtedy wydarzyło w moim życiu. I tak dedukowałem, pisząc wszystkie przemyślenia w zeszycie, żeby się nie pogubić. Oczywiście wtedy nie mogłem być pewien, co dokładnie wywołało moje pogorszenie. Napisałem więc w punktach każdą ważną sytuację, która się wydarzyła i która nie pozostała wyjaśniona przeze mnie. I co potem? Wyjaśniałem wszystko, ciągle pisząc w zeszycie. I udało się!

Wbrew pozorom nie trwało to 2 godziny, tylko z przerwami, jakieś parę dni. Możecie spróbować, taka jakby auto-psychoanaliza, a na pewno nie zaszkodzi. ;)

Co mi pomoglo..

przez *Monika* 29 maja 2011, 14:25
mateusz0987, Chyba żartujesz...parę dni...... :roll:
Depresja depresji nierówna, nie myl z obniżeniem nastroju.
Obrazek
Główny Moderator

Co mi pomoglo..

przez wiejskifilozof 31 maja 2011, 13:38
E ja Się teraz czuję tak dziwne . Ani depresja ani smutek. :bezradny:

Co mi pomoglo..

przez mateusz0987 31 maja 2011, 17:32
Monika1974, no dobra grubo przesadziłem... W moim przypadku tak było, bo już trochę siedziałem w tym temacie, ale nie o czas tylko o sam rodzaj działania :p Nie ma znaczenia kto jak wielką ma depresję, lecz zagłębienie się w sobie i zrozumienie samej istoty, przyczyny tej choroby.

Detektywmonk, mam dziwne przeczucie, ze to dystymia. Ale jak by cos, to nie wiem nic :)

Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano 31 maja 2011, 17:36 przez mateusz0987, łącznie edytowano 1 raz

Co mi pomoglo..

przez dogomaniaczka 31 maja 2011, 17:36
ja tak kiedyś potrafiłam z lękami, ale miałam wtedy dużo siły w sobie i mniejszą depresję.

Co mi pomoglo..

przez ann231blue 19 gru 2011, 23:14
Witam wszystkich nerwicowcow,

Co mi pomoglo w walce z nerwica lekowa:
- po pierwsze psychoterapia - regularne wizyty, gdzie powoli dochodzilam do przyczyn powstawania lekow. Caly czas chodze, nawet jesli nie czuje danego dnia potrzeby rozmowy, zawsze po niej czuje sie duzo lepiej,

- joga - po wielu miesiacach nerwicy moje miesnie byly calkiem scisniete i joga pomogla mi to wszystko rozluznic. Kupilam dvd z joga od podstaw i poprawe czulam juz po pierwszej mojej sesji (wytrwalam tylko 15 min). Nauczylam sie gleboko oddychac i to pomagalo w podbramkowych sytuacjach. Staram sie cwiczyc codziennie, nawet jak mam gorszy dzien,

- wychodzenie z domu - na poczatku bylo bardzo ciezko, gdyz moglam tylko dojsc do konca mojej ulicy, a potem zaczynaly sie leki, nogi jak z waty, walace szybko serce...Zmuszalam sie do wychodzenia dalej i dalej. Kolezanka zaczela mnie zabierac do duzych supermarketow i na spacery w centrum miasta. Po prostu ciagle walczylam z lekami w glowie i przekonywalam swoja glowe, ze nic mi nie grozi. Po jakims czasie leki przestaly sie pojawiac, moglam sama wsiasc do autobusu i podjechac do sklepu. Wrocilam do pracy w biurze, tez moglo to w odzyskiwaniu pewnosci siebie.

- literatura na temat nerwicy - bardzo wazne na poczatku, gdy nie wiadomo co sie z nami dzieje. Jest wiele ksiazek na rynku, ktore objasniaja objawy somatyczne i sama wiedza wystarcza, zeby przestac sie nakrecac i pogarszac swoj stan strachem,

- i najwazniejsze - cierpliwosc! Nerwica nie przechodzi z dnia na dzien, jest to dlugotrwaly proces, ale gdy sie jest cierpliwym to nerwica przejdzie, tak jak sie pojawila. Potrzeba duzo wiary w siebie oraz kontakt z ludzmi, ktorzy przez to przeszli/przechodza (taki jak na tym forum), bo tylko oni sa w stanie zrozumiec co sie z nami dzieje i w podniesc na duchu w gorszych chwilach. Ja przez to forum nawiazalam kontakty z paroma osobami, ktore juz wyzdrowialy i to one w momentach zwatpienia pomagaly mi najbardziej. Nie zapomne, jak pewien chlopak powiedzial do mnie "roznica miedzy nami jest taka, ze ty myslisz ze wyzdrowiejesz, a ja to na 100% wiem". Ja tez wiem, ze wy wyzdrowiejecie, wiec glowy do gory, bedzie dobrze.

Sortuj wg