badanie mózgu SPECT

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: badanie mózgu SPECT

przez trek 23 gru 2010, 19:38
Może u mnie ten rezonans magnetyczny coś wykryje. Nieraz dostałem w głowę więc warto sprawdzić.
trek

przez magic 23 gru 2010, 20:38
tak dr amen uczulał że urazy głowy po latach mogą powodować depresje i lęki bo mózg jest jak masło a chroni go czaszka przy mocnym uderzeniu jest wgniecenie w mózgu i badanie spect tez to widzi czy rezonans nie wiem...zrób rezonans dla spokoju ale do psychiatrii sie raczej nie przydaje co innego spect gdzie jest oknem na lęki i depresje ale neiwiem czy psychozy...moze ktoś potrafi to zweryfikowac???w ksiazce dr amena ewidentnie pisze o lekach i depresjach i uzaleznieneiach problemach emocjonalnych ale nie wspominał że to robił u schizofreników np wiec niewiem...

ogólnie twierdze ze przydałby sie nowy dział może ??badania mózgu??albo ogólnie badania??i byśmy to podzielili jakoś choć za dużo nie da sie zbadac w psychiatrii ale ludzie tu dużo badali sie na forum i można by zebrac doswiadczenia co i jak co sądzicie??
magic

przez trek 23 gru 2010, 20:58
No ale ja nie sądze że jestem schizofrenikiem. Było takie podejrzenie ze względu na te 'przesłyszenia' ale na testach psychologicznych wypadłem bardzo dobrze. W każdym razie zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne mam bez wątpienia, a wiem że mózg takich osób wg Daniela Amena funkcjonuje troche inaczej. Chciałbym mieć wytłumaczone te różnice i zrobiłbym sobie badanie SPECT, no ale nie wiem kto by mi takie badanie zinterpretował. Dlatego póki co zrezygnowałem. Ale jak wskaże ktoś taką osobę i będzie to ktoś dla mnie osiągalny to sobie zrobie takie badanie.
trek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Śnieżka* 23 gru 2010, 21:53
trek, w jakim sensie mózg osób chorych na nn funkcjonuje inaczej? to znaczy jest nieco inaczej zbudowany?
Raz do roku umieram, później rodzę się na nowo, by znowu umrzeć.

przez trek 23 gru 2010, 22:12
Daniel Amen w taki sposób to opisał:
'W wynikach badań SPECT u pacjentów z zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym często obserwujemy nadmierną aktywność zwojów podstawy i przedniej części zakrętu obręczy'. Więc jest to raczej nadaktywność niektórych obszarów niż inna budowa.

Tutaj obraz (który wcześniej wkleił receptor) przedstawiający aktywność mózgu zdrowej osoby i mózgu osoby z zok.

[Dodane po edycji:]

Chociaż, jest też teoria, że nn może się pojawić na skutek urazu mózgu.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
trek

przez magic 24 gru 2010, 00:32
też bym zrobił...dlatego każda INFORMACJA jest mile widziana tutaj jak ktoś ma znajomych rodizny zagranicą w europie też prosze sie dowiadywać może są kliniki o których niewiemy a mają podejscie kompleksowe do mózgu i leczenia...
magic

przez buka 24 gru 2010, 03:13
To ja bym sie podłączył i spytał o badanie EEG,ile to kosztuje i gdzie można zrobić prywatnie

przez polakita 24 gru 2010, 12:29
magic napisał(a):tak dr amen uczulał że urazy głowy po latach mogą powodować depresje i lęki

coś może być na rzeczy bo jak zaczęła mi się nerwica to lekarze psychiatrzy mnie pytali o urazy głowy, czyli coś może mieć to wspólnego
Szkoda że musimy się tego wszystkiego domyślać a nie ma tego gdzieś jasno napisanego, uważam że powinny być informacje dla pacjenta z nerwicą jasno podane i obszerne, niestety nic takiego nie ma w naszym kraju. Diabetycy np mają super informacje o swojej chorobie, informatory, ksiązki, bibliografia, informacje jak dbać o siebie itd.

przez magic 24 gru 2010, 12:34
EEG jest na nfz też...ile prywatnie nie wiem a po co ci??lepiej rezonans albo spect zrób??choc tez możesz dla spokoju zrobić to eeg...alr to najpodstawowsze pytanie..
magic

przez trek 24 gru 2010, 13:23
Mnie też przy każdej konsultacji u różnych psychiatrów i psychologów pytano o urazy głowy. Jednak jak im odpowiedziałem, że takie urazy były to mimo to żadnych badań mózgu nie zlecili. Po co się pytali w takim razie?
trek

przez magic 24 gru 2010, 13:47
mnie sie nie pytali nigdy a dr amen ponoć kilka razy zadaje to pytanie pacjentom bo zapominają bo było to dawno temu bo niby niegrożne ja niby spadłem z rower ajak byłem mały miałem guza jak cholera miałem ok 5 latek ale nic mi nie było do lekarza mnie nie zaprowadzili tylko czy takie wgniecenie wykryje tylko spect,czy rezonans lub tomograf tez zaznaczam ze to są delikatne wgniecenia i niewiem jakie to badanie widzi??spect napewno bo amen opisuje to dokładnie...
magic

przez trek 24 gru 2010, 14:32
Ja kiedyś walnąłem głową do utraty przytomności, to miałem zrobioną tomografię tego samego dnia i nic nie wykryło, ale od tamtej pory miałem jeszcze pare urazów bez badania. Poza tym urazy mogą wyjść po czasie.
trek

przez polakita 25 gru 2010, 17:44
magic napisał(a):ja niby spadłem z rower ajak byłem mały miałem guza jak cholera miałem ok 5 latek ale nic mi nie było do lekarza mnie nie zaprowadzili

tylko pytanie kto nigdy nie upadł a zwlaszcza jako dziecko? chyba wszyscy. myślę że chodzi o jakieś poważniejsze urazy, typu wypadek samochodowy, cegła w głowę itp. myślę że zwykły guz to nic takiego... wszyscy kiedyś mieli guza na głowie jak byliśmy w przedszkolu :pirate:

przez magic 26 gru 2010, 00:58
wcale nie poważne bo pacjenci nie pamietali urazów a powazne sie pamieta raczej jak wypadek konkretny rózne kontuzje upadki na głowe delikatne bez niby konsekwencji zdrowtnych terażniejszych więc wiesz jest opisywany tam przypadek faceta któy grał w futbol amerykanski w szkole i walą tam sie łbami w przeciwnika w kaskach niby ale kilka razy mu sie kręciło w głowie se przypomniał bo na treningach miał walić z całej siły ,trener kazał no i wylazło coś...a co do dzieciśntwa i guza są guzy i guzy trudno to oceniać lepiej zbadać...dr amen jest kompleksowy i za to cenie amerykanów za to naj i perfekcjonizm w każdej dziedzinie...
magic

Sortuj wg