badanie mózgu SPECT

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

badanie mózgu SPECT

przez dogomaniaczka 15 cze 2010, 14:11
wpisałam w wyszukiwarkę i zastanawia mnie to że tak mało na ten temat było o tym wspominane na forum. czy naprawdę nikt nic o tym nie wie? nie próbował? ja osobiście bardzo bym chciała ale wątpię czy jakikolwiek psychiatra w Polsce zajmuje się tym profesjonalnie i ma na ten temat odpowiednią wiedzę. Gdy poszłam do lekarza z prośbą że chciałabym takie badanie wykonać usłyszałam że nie ma ono sensu. A pytam się na jakiej podstawie lekarze wypisują nam leki? Mają skaner w oczach? Na chybił trafił? Dlaczego do jakiego nie pójdę psychiatry przepisuje asentrę, seroxat..skąd oni wiedzą która część naszego mózgu nie działa prawidłowo? Zgadują? Przepisują co bądź i metodą prób i błędów niszczą nam organizm? Przecież to chore. w Ten sposób nigdy nie zdołamy się wyleczyć biorąc leki które nie są dla nas odpowiednie. Czy ktoś słyszał ewentualnie czy gdzieś w Polsce wykonuję się takie badanie? Mam już dość psychiatrów którzy po rozmowie ze mną wiedzą co mi przepisać. Pytam jeszcze raz na podstawie czego??
Dla tych co nie mają pojęcia o czym mówię i dla wszystkich co nie czytali polecam chociaż przejrzenie poniższego linku:
http://www.mtbiznes.pl/doc/zmien_swoj_m ... 374d34b958
dogomaniaczka

Re: badanie mózgu SPECT

przez Receptor1 17 gru 2010, 01:02
Jeśli chcecie mogę opisać o SPECT sporo informacji.

przez magic 18 gru 2010, 16:19
opisuj ale jeżeli miałeś zrobione bo jak z teorii to ja wiem też sporo...
magic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez trek 18 gru 2010, 17:05
To napiszcie troche o tym, bardzo interesujący temat.

[Dodane po edycji:]

Można sobie takie badanie mózgu w Polsce zrobić?
trek

przez Pluto 18 gru 2010, 21:01
Nie myślcie sobie, że jakikolwiek psychiatra da wam na to skierowanie przy takich mało poważnych zaburzeniach bo macie taki kaprys. Nawet przy poważniejszych chorobach nie zawsze chcą dawać nawet głupiego TK a już tym bardziej MRI bo są to drogie badania.

Jeśli chcecie SPECT to idzcie prywatnie - cena - jedyne 500zł.
Pluto

przez Śnieżka* 18 gru 2010, 21:31
Pluto napisał(a):Nie myślcie sobie, że jakikolwiek psychiatra da wam na to skierowanie przy takich mało poważnych zaburzeniach bo macie taki kaprys. Nawet przy poważniejszych chorobach nie zawsze chcą dawać nawet głupiego TK a już tym bardziej MRI bo są to drogie badania.

Jeśli chcecie SPECT to idzcie prywatnie - cena - jedyne 500zł.

Czy ludzie tutaj mają mało poważne problemy to chyba ci sie tylko wydaje, bo każda osoba na tym forum cierpi na swój sposób, więc nie rzucaj takich pochopnych, osadzająych słów na wiatr.

A prawda jest taka że takowe badania powinno się robić kazdemu obojętnie czy ma shizofrenie, nerwice, depresje czy jeszcze inne zaburzenie czy chorobe psychiczną, wtedy nie musielibyśmy być faszerowani tablami aby trafić w "swój" lek jak i też lekarze wiedzieli by dokładnie na co nas leczyć, a nie że jeden psychiatra da nam taka diagnozę, jak pójdziemy do innego to wymyśli coś odwrotnego!
Raz do roku umieram, później rodzę się na nowo, by znowu umrzeć.

przez trek 18 gru 2010, 21:32
Gdzie się takie badania prywatnie robi?
Dobrze powiedziane Śnieżka, ja np zanim jako tako trafiłem w swój lek, to przez kilka miesięcy przetestowałem Solian, Rispolept, Zolafren, Abilify. Okazało się że wszystkie te leki to pudło, a są to leki drogie i opakowanie około 200zł, nie mówiąc już o tym że czułem się po nich tragicznie.

trek napisał(a):Gdzie się takie badania prywatnie robi?
Dobrze powiedziane Śnieżka, ja np zanim jako tako trafiłem w swój lek, to przez kilka miesięcy przetestowałem Solian, Rispolept, Zolafren, Abilify. Okazało się że wszystkie te leki to pudło, a są to leki drogie i opakowanie około 200zł, nie mówiąc już o tym że czułem się po nich tragicznie.

I po tym leku co teraz to rewelacji nie ma tyle że nie jest tragicznie.

Znalazłem, w Poznaniu robią takie badania. Faktycznie 5 stów.

a na nerwice natręctw, już trzy leki asertin, xetanor i fevarin wszystkie nietrafione.

A w USA to już takie badanie ponoć na porządku dziennym.
W niektórych miastach nawet taniej niż 5stów za 3stówy w Olsztynie ponoć.
trek

przez eksajter 19 gru 2010, 03:58
pytacie dlaczego lekarze psychiatrzy po krótkiej rozmowie faszerują was lekami? robia to dlatego, bo na tym zarabiają a poza tym oni chcą żebyscie do nich wrócili i znów zabulili stówe za wizytę.
masz natręctwa - zapierdoli ci antydepresant
masz lęki - zapierdoli ci lek antylękowu
jestes agresywny - zaperdoli ci neuroleptyka (wyciszy cię)

widzicie... oni nie chca badac waszego mózgu bo juz po objawach juz wiedza co zapisac. I biorąc te leki tylko tlumicie objawy nerwicy a nie leczycie ją poznając i pracujac nad jej przyczynami.
ile zrobiliscie juz sobie badaie zrobń? 5? 10? 15? 30? jakie byly wyniki? pewnie dobre... wszystko okej a mimo to i tak jest wam zle, czujecie sie zmęczeni, napięci i nic nie warci.

jesli autor tematu, naprawdę ma powazne objway np. schizofreniczne albo rozdwojenie jazni to okej warto sobie zrobic te badania ale jesli ma objawy typowe dla nerwicowców to jazda do psychologa i zmieniac swoje życie i "podnosić się"!

pozdrawiam :) ps. sorki za brzydkie słowa.... ale chcialem spontaniczny ;)

przez eksajter 19 gru 2010, 03:58
pytacie dlaczego lekarze psychiatrzy po krótkiej rozmowie faszerują was lekami? robia to dlatego, bo na tym zarabiają a poza tym oni chcą żebyscie do nich wrócili i znów zabulili stówe za wizytę.

widzicie... oni nie chca badac waszego mózgu bo juz po objawach juz wiedza co zapisac. I biorąc te leki tylko tlumicie objawy nerwicy a nie leczycie ją poznając i pracujac nad jej przyczynami.
ile zrobiliscie juz sobie badaie zrobń? 5? 10? 15? 30? jakie byly wyniki? pewnie dobre... wszystko okej a mimo to i tak jest wam zle, czujecie sie zmęczeni, napięci i nic nie warci.

jesli autor tematu, naprawdę ma powazne objway np. schizofreniczne albo rozdwojenie jazni to okej warto sobie zrobic te badania ale jesli ma objawy typowe dla nerwicowców to jazda do psychologa i zmieniac swoje życie i "podnosić się"!

przez eksajter 19 gru 2010, 03:59

przez trek 19 gru 2010, 15:22
Hm, nie wiem jak autor tematu, ale ja mam zdiagnozowane zaburzenia psychotyczne i nerwice natręctw i tak jak co do nerwicy natręctw nie ma wątpliwości, to co do zaburzen psychotycznych wątpliwości są i to nie tylko moje ale i lekarzy, tzn jeden powiedział ze to schizofrenia inny ze to raczej nie schizofrenia, jeszcze inny ze to zaburzenia psychotyczne i ze na tym ogolnym sformułowaniu nalezy poprzestać. Takie badanie mogłoby wyjaśnić sprawę i chyba sobie takie badanie zrobię.
trek

przez magic 19 gru 2010, 17:09
włąsnie jest problem bo na objawy psychotyczne to badanie nie jest niby tylo depresje i lęki...jest ksiażka leczenei lęków i depresji amen i routh temat wałkowany jest o d dawna dziwie sie ze tak mało ludiz wie o tej metodzie i ksiażce to pozycja obowiazkowa na tym forum!!!
magic

przez eksajter 19 gru 2010, 23:28
zaburzenia psychotyczne np. schizofrenia to choroba organiczna i często zapisana w genach, która objawia sie w trudnej sytuacji zyciowej.

nie porównywujcie schizofreniii do nerwicy (zaburzen emocjonalnych, ZOK) bo nerwica to choroba myslenia i zlego podejscia do zycia, a schizofrenia to choroba polegajaca na zaburzeniu organicznym chemii w mózgu przez co czlowiek ma schizy.

szybciej badanie głowy wykaze ubytek albo nadmiar jakiejs chemii w mozgu niz, Wasze złe myslenie i niską samoocenę z powodu przezyc życiowych.

pozdrawiam

przez trek 19 gru 2010, 23:50
Czyli opłaca mi się robić te badania przy mojej diagnozie czy nie? Bo już nie wiem.
Ale chyba i tak sobie zrobie takie badanie jak kaska wpadnie, bo mój mózg miał pewne przejścia i coś tam faktycznie może być nie tak.
trek

Sortuj wg