Wkurza mnie:

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Wkurza mnie:

przez blah! 18 kwi 2015, 22:22
carlosbueno, w krajach Europy wschodniej i południowo wschodniej chyba z połowa kierowców w ogóle prawa jazdy nie posiada a gdy dochodzi do zdarzenia drogowego, gdzie wezwana jest policja, to wygrywa ten, kto da więcej w łapę ;).
A co do Polski, jest to jeden z nielicznych krajów, gdzie przed podejściem do egzaminu trzeba przejść szkolenie w OSK. W większości krajów człowiek może na własnym aucie się uczyć jeździć i nie musi korzystac z usług "profesionalnych" ośrodków. A w Polsce chodzi o to, że w OSK specjalnie nie uczą dobrze jeździć, żeby człowiek nie zdał egzaminu i przyszedł wykupić dodatkowe jazdy.
blah!

Wkurza mnie:

przez Arasha 18 kwi 2015, 22:23
blah!, oczywiście i trafiłam na rewelacyjną szkołę i świetnego instruktora :great: Nie jeżdżę tylko ze względu na długi okres przerwy i zażywane leki. Natomiast wiem, że od tego czasu dużo się zmieniło zarówno w samej organizacji kursów, jak i systemie egzaminowania. Ja miałam tylko 20 godz. jazd ( plus dodatkowe, które sobie wykupiłam ), a niedługo potem wprowadzili obowiązkowe 30 h i zaglądanie pod maskę auta, co mnie niestety ominęło :? Nie wypowiadałabym się o czymś, o czym nie mam pojęcia ;)

Aha ... dodatkowe jazdy wykupiłam, żeby mieć możliwość obcowania z super instruktorem i dlatego, że nie bardzo miałam możliwość wtedy jeździć swoim autem ... korzystałam z tych jazd także po zdaniu egzaminu ;) Widocznie miałam farta, bo trafiłam na instruktora, który ma jedną z najlepszych zdawalności w moim mieście ( parę lat temu otworzył własną szkołę, ja mu dopiero przecierałam szlaki :mrgreen: )
Ostatnio edytowano 18 kwi 2015, 22:27 przez Arasha, łącznie edytowano 1 raz
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Wkurza mnie:

przez jetodik 18 kwi 2015, 22:25
carlosbueno,
ale szkołom jazdy i instruktorom zależy żeby udzie nie zdawali bo interes się kręci.

najbardziej to ośrodkom egzaminacyjnym na tym zależy, odnośnie szkół i instruktorów to pewnie są różne podejścia, niektórym zależy na zdawalności bo wtedy będą polecani a w dodatku jest to jakaś satysfakcja pozamaterialna dla nich jako dla nauczycieli.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wkurza mnie:

przez Arasha 18 kwi 2015, 22:28
jetodik napisał(a):najbardziej to ośrodkom egzaminacyjnym na tym zależy, odnośnie szkół i instruktorów to pewnie są różne podejścia, niektórym zależy na zdawalności bo wtedy będą polecani a w dodatku jest to jakaś satysfakcja pozamaterialna dla nich jako dla nauczycieli.

Nic dodać, nic ująć :brawo: :brawo: :brawo:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Wkurza mnie:

przez blah! 18 kwi 2015, 22:29
Arasha, no to widzisz - miałaś szczęście. Pamiętam, że mój pierwszy instruktor chciał mi połowę godzin jazd wrzucić jako robienia w kółko łuku do przodu i do tyłu...Podczas jazdy po mieście nie zakładał zbyt dużej ilości czasu w centrum. A na ostatnie dwie godziny udaliśmy się w zacną podróż trasą Katowice-Wisła-Katowice i nawet cieszyłam się, że mój instruktor włożył słuchawki z muzą do uszu bo nie musiałam wysłuchiwać pierniczenia, że jego teść jest prezesem WORD-u w Kato ;). Także sama widzisz, mam rzeczowo wiele do zrzucenia ;).
blah!

Wkurza mnie:

przez blah! 18 kwi 2015, 22:33
jetodik napisał(a):najbardziej to ośrodkom egzaminacyjnym na tym zależy,

Ośrodkom samym w sobie nie koniecznie - bardziej samym egzaminatorom. Często jest tak, że właściciele OSK dobrze znają się z egzaminatorami i niejednokrotnie dzielą się pieniędzmi z dodatkowych jazd wykupionych przez kursantów po nie zdanym egzaminie.
blah!

Wkurza mnie:

przez Arasha 18 kwi 2015, 22:38
carlosbueno napisał(a):ja nawet karty rowerowej nie mam a pójście na prawo jazdy odwlekam w nieskończoność zresztą nie wiem czy prawie 40-latek byłby wstanie się tego nauczyć.

Oj Ty dziadku nasz forumowy :mrgreen: Byś musiał zobaczyć 80-latków całkiem nieźle radzących sobie za kółkiem ;) Pewnie powiesz, że mają wprawę ... OK, ale refleks już nie ten, a jakoś dają radę. A że czasami spowalniają ruch ... cóż, trzeba być wyrozumiałym ;)

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Wkurza mnie:

przez jetodik 18 kwi 2015, 22:43
blah!, nie wiem skąd takie masz dane, że często...
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Wkurza mnie:

przez blah! 18 kwi 2015, 22:45
jetodik, pewnie stąd, że znam trochę zarówno instruktorów jak i właścicieli OSK w Polsce ;).
blah!

Wkurza mnie:

przez jetodik 18 kwi 2015, 22:45
ośrodek egzaminacyjny też bierze kase z egzaminów, to nie jest tak, że wszystko idzie do łapki egzaminatora.

Wkurza mnie:

przez jetodik 18 kwi 2015, 22:47
blah!, no ja też znam, ale o niczym takim nie wiem.

p.s. ilu masz znajomych na fejsie?

Wkurza mnie:

przez blah! 18 kwi 2015, 22:49
jetodik, nie mówię, że osrodki egzaminacyjne w ogóle kasy z tego nie mają ale nieformalnie więcej wpływów z niezdwalości egzaminów mają instruktorzy aniżeli same ośrodki egzaminacyjne.
No dobrze, to może Twoim znajomi nie uprawiają takich praktyk, przecież nie napisałam, że wszyscy.
A co ma do tego mój fb?
blah!

Wkurza mnie:

przez Arasha 18 kwi 2015, 22:50
blah! napisał(a):
jetodik napisał(a):najbardziej to ośrodkom egzaminacyjnym na tym zależy,

Ośrodkom samym w sobie nie koniecznie - bardziej samym egzaminatorom. Często jest tak, że właściciele OSK dobrze znają się z egzaminatorami i niejednokrotnie dzielą się pieniędzmi z dodatkowych jazd wykupionych przez kursantów po nie zdanym egzaminie.

Czyli sama widzisz, że to jak wygląda sytuacja ( w zasadzie w każdym aspekcie życia ) zależy od ludzi, ich uczciwości, podejścia do innych ... ciągle powtarzam, że to w ludziach tkwi najwięcej problemów, bo to ludzie ustanawiają przepisy, ludzie je w różny sposób interpretują i ludzie także je egzekwują. Jak dla mnie to przede wszystkim do zmiany jest mentalność Polaków ;)

Co do instruktorów, to ja rzeczywiście miałam zaj.bistego gościa i zdaję sobie sprawę, że takich to ze świecą szukać. Mnie wziął do Żywca już na 5 godz. :mrgreen: Swoją drogą to szybko żeście obrócili w 2 godz. z Kato do Wisły i z powrotem :shock:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Wkurza mnie:

przez blah! 18 kwi 2015, 22:53
Arasha napisał(a):Swoją drogą to szybko żeście obrócili w 2 godz. z Kato do Wisły i z powrotem :shock:

Szybko? Normalnie tyle się jedzie. Oczywiście to były czasy, gdzie nie było jeszcze tyle fotoradarów na 86 ;).
blah!

Sortuj wg