Wkurza mnie:

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Wkurza mnie:

przez na_leśnik 31 sty 2015, 20:40
język ojczysty powinien być czysty jak prześcieradło dziewicy w noc poślubną

No chyba że dziewica nóg nie myje...

Dzisiejszy wkurw dedykuję siewcom shitstormu w wątku wyborów nowej miss. Ludzie, ogarnijcie się!
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Wkurza mnie:

przez Hans 31 sty 2015, 20:41
Ja to jestem chyba purystą językowym.
Feed your head
Feed your head

Wkurza mnie:

przez magnolia84 31 sty 2015, 20:47
na_leśnik, :mrgreen:

Sama nie jestem ideałem w stosowaniu poprawnej polszczyzny, ale naprawdę się staram. Uwielbiam kwiecisty język. Mam znajomego, który skończył historię, jest mega inteligentny i pięknie mówi i to mnie tak kręci, że kiedy któregoś razu zszedł na temat seksu (chodziło o mnie) wypaliłam mu, że to jak mówi i w jaki sposób jest moim afrodyzjakiem i że gdyby doszło między nami do czegoś, to chciałabym, żeby w trakcie dał mi szybki wykład z historii średniowiecza, które tak lubię :oops:
magnolia84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wkurza mnie:

przez na_leśnik 31 sty 2015, 20:52
magnolia84, ja uważam, że nie ma nic złego w stosowaniu nowomowy, wszelkiej maści "nomów", "se" i tym podobnych pomiotów szalonego słowotwórcy. O ile robimy to świadomie :smile: .
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Wkurza mnie:

przez magnolia84 31 sty 2015, 20:57
na_leśnik, wolę nowomowę na przykładzie takich słów jak "lemingi" czy "słoiki", kiedy zwroty nabierają nowego znaczenia w kontekście konkretnej sytuacji, zjawiska społecznego, albo też połączenia wyrazów, ale nie ich skracanie typu "nara" i te powyżej. Co ja na to poradzę? ;) :bezradny:
magnolia84

Wkurza mnie:

przez Argish 31 sty 2015, 21:02
Jeśli już tak mówicie o wyslawianiu się to ja nie lubię jak ktoś mówi po śląsku
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

Wkurza mnie:

przez magnolia84 31 sty 2015, 21:03
dialekty to już w ogóle kosmos :D
magnolia84

Wkurza mnie:

przez Hans 31 sty 2015, 21:05
Argish, ja bardzo lubię śląską i białostocką (ogólnie wschodnią) gwarę i ten wschodni zaśpiew.
Feed your head
Feed your head

Wkurza mnie:

przez magnolia84 31 sty 2015, 21:06
Hans napisał(a):Argish, ja bardzo lubię śląską i białostocką (ogólnie wschodnią) gwarę i ten wschodni zaśpiew.

mieszkam w tym regionie :lol:
magnolia84

Wkurza mnie:

przez Argish 31 sty 2015, 21:08
Hans, dla mnie śląski dziwny jest mimo że tu mieszkam i codziennie się z tym stykam :P
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

Wkurza mnie:

przez Hans 31 sty 2015, 21:09
magnolia84, jedne z lepszych wakacji życia tam spędzałem - w wiosce pod Białymstokiem, wraz z babcią u Jej koleżanki jeszcze z czasów, gdy razem były w obozie pracy. Pamiętam, że gdy byłem tam pierwszy raz, a miałem wtedy 11 lat i rodzice po miesiącu po nas przyjechali, to byli bardzo zdziwieni bo i ja zacząłem mówić ze wschodnim zaśpiewem i używałem zwrotów tam używanych. Dzieci takie rzeczy bardzo szybko łapią.
Feed your head
Feed your head

Wkurza mnie:

przez na_leśnik 31 sty 2015, 21:10
Hans, gwary fajnie brzmią ale uzywane przez rdzennych mieszkańców. Ja przez ponad rok pracowałem w fabryce w Rudzie Śląskiej. Nieco gwary podłapałem, ale nie brzmi to tak fajnie ja w wykonaniu ludzi którzy całe życie tu mieszkają.

Wkurza mnie:

przez Argish 31 sty 2015, 21:11
na_leśnik, w Rudzie to faktycznie czuć na ulicach ta gware i w Bytomiu też. Brzmi nieco inaczej niż w innych częściach śląska.
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

Wkurza mnie:

przez magnolia84 31 sty 2015, 21:11
Hans, w ogóle mamy tu tygielek kulturowo-wyznaniowy więc jest ciekawie.
Moja rodzina i trochę również ja rozmawia dialektem specyficznym dla wyznawców prawosławia, który jest mieszanką polskiego i: rosyjskiego/ukraińskiego/białoruskiego w zależności od regionu.
Ostatnio edytowano 31 sty 2015, 21:13 przez magnolia84, łącznie edytowano 1 raz
magnolia84

Sortuj wg