Nerwica - błędne koło które mozna zwalczyc

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Nerwica - błędne koło które mozna zwalczyc

przez eksajter 11 mar 2010, 23:51
Witam.
Poniżej wklejam link do strony pewnego mężczyzny, który borykał się z nerwicą ale dzieki terapii i wlasnej chęci do zmian udało mu sie z nia wygrać. I to bez leków.
Przeczytałem to co napisal i przyznam ze ten ktoś ma rację i to co radzi jest odpowiednie. Przeczytajcie od dołu do góry zakładkę "wyzdrowienie" i zantoujcie sobie kilka sposób niezbędnych do walki z nerwicą (lęki, depresja, obsesje, myśli). Ja zanotowałem sobie 3 sposoby moim zdaniem kluczowe.
Musicie sobie uświadomić, że nerwica polega na błednym kole (sprzężenie zwrotne dodatnie) tzn. mysli powodują napięcie-ono powoduje lęk/strach-to powoduje objawy somatyczne-one podowują lęk/strach i tak w kółko. Efektem tego jest nerwica i depresja, bo uwazamy sie za "gówna" i uzalamy ze dlaczego nas to spotkało i czujemy sie bezradni.
Koleś napisał mądrze ze jak zmieni sie myslenie czyli taki "napęd" to nie będzie błednego koła, czyli lęku, napięcia, objaw somatycznych... no i deprechy. To co on piszę to dowód ze głownie nerwice powinno sie leczyc terapią podczas ktorej zmienia sie myslenie delkiwenta. Poczytajcie zresztą sami.. :) pozdrawiam

http://moja-nerwica.republika.pl

acha jeszcze jedno, dobre w zmienijszeniu napięcia ciała i emocjonalnego jest trening autogenny schultza. Stosuje go i tiki mi sie zmniejszyły ;) Jak ktos chce to napiszę na czym on polega. pozdrawiam

Re: Nerwica - błędne koło które mozna zwalczyc

przez 2FACE 12 mar 2010, 00:13
Jakbym czytał o sobie......szczególnie ten podpunkt :

Rozszerzenie źrenic

Pod wpływem adrenaliny źrenice się rozszerzają i ostrość widzenia zostaje skupiona na średnim dystansie (około kilku metrów). Powoduje to uwrażliwienie na światło, zmianę kontrastowości widzenie, rozmyty obraz i wrażenie zaburzenia równowagi. Podobny efekt występuje po lekach na rozszerzenie źrenic używanych przez okulistów. Celem takiej zmiany w naszym oku jest oczywiście szybsze dostrzeżenie zagrożenia, nawet za cenę precyzyjnego obrazu. Szersza źrenica to więcej światła wpadającego do oka i większa możliwość dostrzeżenia źle widocznego obiektu. Wiedzą o tym miłośnicy astronomii, którzy godzinami potrafią akomodować oko do pełnej ciemności, by dostrzec o jedną gwiazdkę na niebie więcej :). Około połowy osób odczuwa zmianę widzenia i związane z tym wrażenie zaburzenia równowagi w czasie ataku paniki.

Przeszkadza mi to praktycznie cały czas....nawet byłem u okulisty na dokładnych badaniach bo myślałem że mi się coś z oczami popsuło :shock: a to całkiem "NORMALNE" że tak napiszę ;)
CIĘŻKO JEST LEKKO ŻYĆ

Re: Nerwica - błędne koło które mozna zwalczyc

przez eksajter 12 mar 2010, 00:24
czytajcie dalej a zrozumiecie ze nerwica do jest jeden wielki absurd, z ktorym przy kilkumiesiecznej walce idzie wygrać :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg