Medytacja - nasza forumowa GRUPA WSPARCIA

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez rafalw19 22 gru 2012, 21:01
Mam do Was pytanie natury praktycznej. Czy podczas medytacji, w momencie gdy Wasz oddech się bardzo płytki nie macie wrażenia, że zaraz odpłyniecie (omdlenie), ja zazwyczaj wtedy przerywam wtedy medytacje, choć nie wiem czy to nie uciekam przed właściwym stanem medytacji ?
Kompleksowa obsługa inwestycji z geodeta rzeszów

przez monk.2000 22 gru 2012, 21:12
Nie mam takiego stanu omdlewania, raczej czuję się normalniej niż zazwyczaj. Nie taki rozdrażniony. Może sobie wyobrażasz, że jakiś buddów zobaczysz czy coś w tym stylu i się nakręcasz. Medytacja to normalna czynność, nie sądzę, żeby mogła wywoływać jakieś dziwne stany. Takie jest moje podejście.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez głosnykrzyk 23 gru 2012, 00:05
Ja tak jak monk.2000 nie mam takiego stanu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rafalw19 23 gru 2012, 11:03
Heheheh monk buddów nie widzę :P A stan o którym napisałem pojawia się w momencie w którym oddech staję się spokojny i nie dopuszczam do siebie żadnych myśli i wyobrażeń- wtedy nadchodzi uczucie osłabienia.

przez Strzyga 23 gru 2012, 23:51
beladin, dla mnie ładność to szczęśliwość. Gdy jestem szczęśliwa jestem też ładna i taka się czuję.
Poza tym to dziękuję wszystkim, którzy zainteresowali się moim postem.

Spróbuję medytować tak jak napisał zmienny. Na razie jednak w ogóle nie mam warunków - w takim domu na razie mieszkam. Ale niedługo to się zmieni.
Strzyga

przez monk.2000 24 gru 2012, 00:49
Strzyga, co z twoim awatarem, taki fajny miałaś? :smile:
Ja mam stwierdzoną zaleczoną schizofrenię, medytuję i jakoś mi się nie pogorszyło. Medytacja to normalny stan umysłu, po prostu większe skupienie na tu i teraz. Większa uważność. Nie wiem jak od tego może się coś stać. Oczywiście jak się oczekuję po medytacji nie wiem czego. Ale to wszystko przez tą ezoteryczno-mistyczną otoczkę. Ta cała otoczka to po prostu elementy wschodniej kultury, religii itd. Nie wierzą w Jezusa więc potrzebują jakieś elementy zastępcze. Stąd to się bierze. Ale jakby wydestylować medytację, to zostanie tylko rzeczy całkowicie normalne. Osobiście wierzę w takie pojęcie jak oświecenie, ale definicję mam dosyć osobistą i jedynie się inspiruję jakąś zewnętrzną wiedzą. Traktuje to raczej jako stan pełnego zdrowia psychicznego i przytomności. Jeśli ktoś nadal obawia się złej karmy z poprzednich wcieleń w czasie medytacji ( :lol: ) polecam zainteresowanie się tematem na gruncie psychologicznym. Np. książki Kabat Zinna.

8) Akineton

przez Siddhi 24 gru 2012, 00:52
Ja mam stwierdzoną zaleczoną schizofrenię
Poważnie? A jakie miałeś objawy schizofrenii? Jak stwierdzili, że masz?

... że się tak bezceremonialnie i bezczelnie zapytam ;)
Siddhi

przez monk.2000 24 gru 2012, 00:56
Siddhi, słynne słyszenie głosów. Tyle wystarczy. Tylko że na podstawie własnych doświadczeń inaczej sobie teraz wyobrażam świat chorego niż jest to w stereotypie. Tylko nie mów, że jesteś następnym, który się nakręca że może mieć schizofrenie.

8) Akineton

przez Siddhi 24 gru 2012, 01:06
Tylko nie mów, że jesteś następnym, który się nakręca że może mieć schizofrenie.
Nie, co ty, nawet jakbym miał to bym tym głosom nie uwierzył ;-) Mam większe problemy na głowie niż jakaś - phi - schizofrenia. (odpukać w niemalowane :lol: )
Siddhi

przez venividivici 24 gru 2012, 13:25
rafalw19,

płytki oddech. Trudno coś więcej powiedzieć nie będąc Tobą ;-)
U mnie płytki oddech wynika najczęściej z nieuwolnionego napięcia w przeponie.
Czyli coś jest, czego nie chcę puścić, odpuścić, zostawić w przeszłości. Jakaś myśl, jakieś wspomnienie, nieprzeżyta emocja, jakiś stres z dnia codziennego.
Czasem nie jest się gotowym na to, co ujawni się w polu świadomości - ujawni się to wtedy, kiedy jesteś gotowy. A Ty sobie po prostu siedź.
Omdlewanie to może być, choć wcale nie musi, oznaka ucieczki od tego, co może wypłynąć do Twojej świadomości. Nie naciskaj, ale może nie przerywaj od razu medytacji.

rafalw19 ma to sens dla Ciebie?
Co można znaleźć w zakurzonym sejfie?
http://pustapelnia.wordpress.com

przez rafalw19 24 gru 2012, 13:38
Ma i to nie wiesz jak wielki. To są początki, a więc pewne strupy zostają odrywane... jedne bolą bardzo drugie mniej, ale trzeba trwać i tylko obserwować :)

przez beladin 02 sty 2013, 12:47
Istnieją "pseudonerwicowe" formy schizofrenii, w których na pierwszy plan wysuwają się objawy hipochondryczne, neurasteniczne, anankastyczne czy histeryczne. W takim wypadku ciężko odróżnić schizofrenię od nerwicy.(wikipedia)
Sam mam masę urojeń odnośnie osądów czy stanu zdrowia? Czy to oznacza schizofrenię? Wątpię.
beladin

przez sprzatam 03 sty 2013, 14:29
Pozdrowienia dla innych medytujących. Medytuję z różnymi przerwami od roku Vipassanę w tradycji Therawady oraz medytację uważności oddychania.

przez monk.2000 04 sty 2013, 11:47
Cześć, właśnie znalazłem pokaźną kolekcję książek mindfulness na torrentach. Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę dać znać na PW czy na gg. Haczyk taki że po angielsku. Ja tak czy inaczej zamierzam przeczytać bo temat mnie interesuje.

Ostatnio zauważyłem dość spore postępy w swojej medytacji. Pisałem, że potrafię wyłączyć myśliciela, ale ostatnio, myślę że głównie przez uważne słuchanie muzyki, stan się pogłębił. Nie wiem tylko co mi to dało. Teoretycznie jest różnica, ale w praktyce czuję się podobnie. Jakieś wskazówki od bardziej doświadczonych?

PS Jeśli ktoś chce porozmawiać na temat medytacji, zapraszam na gg: 3882449.

8) Akineton

Sortuj wg