Medytacja - nasza forumowa GRUPA WSPARCIA

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez monk.2000 22 lis 2012, 19:50
Jak tam medytanci?
Ja się cieszę, bo ostatnio potrafię całkowicie wyciszyć "myśliciela". Do pełnego zdrowia wiele brakuje, ale myślę że to znaczący krok. No chyba nie jestem tu sam? Jak jest u was?
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez marcin1 23 lis 2012, 10:38
Zapraszam na mojego chomika znajdziecie tam wszystko o medytacji i jeszcze więcej:

http://chomikuj.pl/juzef95/Download/Medytacja+2

http://chomikuj.pl/juzef95/Download/Medytacje

Od opisania form medytacji, rad wskazówek
po muzyke pomagającą w relaksacji pod
czas medytowania.

przez głosnykrzyk 23 lis 2012, 15:47
Może to śmieszne, ale ja zauważyłam, że medytuję przed snem, podwójnie mnie to wycisza i przygotowuje do snu... jak na razie jestem cały czas w fazie 1.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siddhi 24 lis 2012, 00:55
@głosnykrzyk
Ja w fazie pierwszej jestem od ostatnich 5 lat.
Może to dlatego, że nie wiedziałem o istnieniu fazy drugiej. :?
Siddhi

przez głosnykrzyk 25 lis 2012, 15:35
Siddhi napisał(a):@głosnykrzyk
Ja w fazie pierwszej jestem od ostatnich 5 lat.
Może to dlatego, że nie wiedziałem o istnieniu fazy drugiej. :?

:D i jak Ci idzie w fazie 1 ?
Ja ostatnio(oczywiście leżąc w łóżku :smile: ) zaczęłam znów od fazy 0 i słuchajcie znowu czułam to superowe uczucie ciepła/"pulsowanie punktu" na którym się skupiam w danym momencie np. myslę o kolanie i czuję ciepło własnie na kolanie.
I tak przebiegłam przez całe moje ciało, a potem faza 1.
Zaczynam też z Jogą(kolejne podejście... nie wiem jak to bedzie bo mam wrażenie, że to wszystko jest trudne, pochłania wiele czasu, którego mam tak malo).

przez JużTuByłem 27 lis 2012, 15:46
Dziś zacznę praktykować dziennie 10 min.Nie dzwigam wysoko poprzeczki ,bo już kiedyś spróbowałem i niestety zaprzestałem medytacji.Jak miesiąc wytrwam to będzie sukces ;)
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez głosnykrzyk 27 lis 2012, 22:27
JużTuByłem napisał(a):Dziś zacznę praktykować dziennie 10 min.Nie dzwigam wysoko poprzeczki ,bo już kiedyś spróbowałem i niestety zaprzestałem medytacji.Jak miesiąc wytrwam to będzie sukces ;)

Powodzenia :)

przez monk.2000 28 lis 2012, 00:12
JużTuByłem, w medytacji polecam nie traktować tego jako jakieś specjalne zajęcie, które warto wykonać. Ważne jest nastawienie do medytacji, jeśli się źle przygotujemy, myśli będzie sporo i nici z efektów. Nie robimy nic specjalnego tylko siedzimy obecni. Właściwie nie ma nic do osiągnięcia. Jeśli człowiek nastawi się na osiąganie, trudno mu być obecnym w chwili teraźniejszej, bo już myśli o efekcie. No i warto efekty tej medytacji przełożyć na rzeczywistość codziennego dnia. Żeby to nie było oddzielne od treści życia.

8) Akineton

przez Siddhi 28 lis 2012, 00:26
glosnykrzyk napisał(a): i jak Ci idzie w fazie 1 ?
Ja ostatnio(oczywiście leżąc w łóżku ) zaczęłam znów od fazy 0 i słuchajcie znowu czułam to superowe uczucie ciepła/"pulsowanie punktu" na którym się skupiam w danym momencie np. myslę o kolanie i czuję ciepło własnie na kolanie.
A to jest jeszcze faza 0? Nie, u mnie wygląda to zupełnie inaczej. Nie ma żadnych faz ani żadnego skupiania się na punktach, po prostu uważność, bierna obserwacja tego co się dzieje we mnie i własnych automatycznych na to reakcji. I relaks. Jak mi idzie? Różnie, nie traktuje tego jako dodatkowej czynności, to jest już nawyk. To mi czasami pozwala się rozluźnić, przed snem, albo kiedy dużo gorzej się czuję.
Siddhi

przez głosnykrzyk 28 lis 2012, 10:44
Siddhi napisał(a):
glosnykrzyk napisał(a): i jak Ci idzie w fazie 1 ?
Ja ostatnio(oczywiście leżąc w łóżku ) zaczęłam znów od fazy 0 i słuchajcie znowu czułam to superowe uczucie ciepła/"pulsowanie punktu" na którym się skupiam w danym momencie np. myslę o kolanie i czuję ciepło własnie na kolanie.
A to jest jeszcze faza 0? Nie, u mnie wygląda to zupełnie inaczej. Nie ma żadnych faz ani żadnego skupiania się na punktach, po prostu uważność, bierna obserwacja tego co się dzieje we mnie i własnych automatycznych na to reakcji. I relaks. Jak mi idzie? Różnie, nie traktuje tego jako dodatkowej czynności, to jest już nawyk. To mi czasami pozwala się rozluźnić, przed snem, albo kiedy dużo gorzej się czuję.

Mam to samo, praktykuję medytację przed snem.

przez wsparcie12 03 gru 2012, 15:06
Wpadłam na temat medytacji z jednej z książek, którą zresztą bardzo polecam tytuł "Zamknij się, przestań narzekać i zacznij żyć" Larry Winget spróbowałam i opłaciło się, medytuje głownie przed snem (o ile mam do tego warunki gdyż wymagam bezwzględnej ciszy) stan jaki się osiąga w czasie medytacji jest nie do opisania, poza tym ze lepiej śpię to mam inne spojrzenie na życie.

Kultura wschodu jest owiana tajemnica i bardziej porywające niż nasza. Medytujcie wszyscy, oczyście swoje umysły :):)
Desing pokoju dla dziecka z kolorowymi dywanami dla dzieci

przez monk.2000 03 gru 2012, 15:15
wsparcie12, cześć. Pierwszy post i to w wątku o medytacji :) Medytacja jest potrzebna w życiu, trudno bez tego funkcjonować. To stan świadomości, więc nie jest uwikłana w żadne zewnętrzne konflikty.

8) Akineton

przez Kalebx3 03 gru 2012, 15:43
Uważam ,że medytacja bez Mantry jest tylko dla bardzo wyćwiczonych i długoletnich Kolesi . Ja ,jeśli już to tylko z Mantrą i to najbardziej osobistą i głęboką. Potrzebna do oddechu jest ta Mantra ,ażeby się w niej " schować" i odegnać rozproszenia . Tak to widzę, i tak myślę. Dobrze myślę???
Pozdro.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez monk.2000 04 gru 2012, 20:50
Kalebx3, zależy w jakiej tradycji. Ja jestem zdania, żeby wyciszać działalność umysłu w polu świadomości. Mantra to też forma myśli. Wolę wsłuchać się na przykład w muzykę. Na początku dobra jest formalna medytacja, czyli zatrzymanie po to by medytować. Jak się ktoś bardziej wyćwiczy to nawet podczas nauki matematyki można być świadomym oddechu.

Spróbuj z mantrą, rób co czujesz. Trzeba tylko odróżniać stan transu i medytacji. Bo są to rzeczy praktycznie przeciwne.

8) Akineton

Sortuj wg