Szukam:Poradnik dla tych z niska samoocena

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Szukam:Poradnik dla tych z niska samoocena

przez dariusx 11 sty 2010, 01:43
Witam ponownie,

Czy znacie moze jakies poradniki lub swojego rodzaju ksiazki psychologiczne, ktore skutecznie pomagaja pozbyc sie niesmialosci, poczuc swoja wartosc - dla ludzi ktorzy maja lęk przed odrzuceniem i problem z bezustanna pogonią za akceptacją innych?

Chcialbym popracowac nad soba, lepiej zrozumiec pewne sprawy, pocwiczyc - potrzebuje jednak pomocy.

Re: Szukam:Poradnik dla tych z niska samoocena

przez depresyjny86 11 sty 2010, 01:47
Niestety chyba nie ma takiego poradnika.Najlepiej by było gdybyś popracował nad sobą z psychologiem.
:)

przez dariusx 11 sty 2010, 02:10
Zamierzam to wlasnie zrobic, ale kolejki do "państwowych" lekarzy sa bardzo dlugie i bede musial sporo czekac, poza tym chcialbym robic cos samemu w tym kierunku juz teraz. Moze moglbym sobie w jakis sposob pomoc.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 11 sty 2010, 02:17
jeżeli sam sobie wcześniej nie poradziłeś i stwierdziłeś, że potrzebujesz pójść do psychologa/psychiatry to raczej w międzyczasie nic nie zrobisz.. możesz chyba tylko czekać.

co do kolejek z NFZtu- ja tylko 3 tygodnie czekałam, to nie tak długo.
paradoksy

przez bunny_wrrr 11 sty 2010, 23:03
ja polecam (po raz kolejny chyba ;)) Radosc zycia terapia zaburzen nastroju davida d. burnsa (lekarza psychiatry psychoterapeuty)
ostatnio niezbyt dostepna ale jakby ktos cos to polecam - to jakby ksiazkowa terapia
czesto polecana przez terapeutow poznawczo-behawioralnych (w tym moich)
sa poszczegolne rozdzialy o budowaniu poczucia wartosci uzaleznieniu od aprobaty itp itd
ja mam ja w oryginale i bardzo dobrze mi sie ja czytalo
co do 'skutecznosci' ciezko mi sie wypowiedziec bo kupilam ja w czasie mojej terapii bp ale wiele rzeczy sie pokrywalo
tak ze mysle ze warto sie w taka pozycje zaopatrzyc
niby amerykanski poradnik ale bardzo ciekawy
i podobno istnieja badania stwierdzajace efektywnosc ksiazkowej terapii w podobnym stopniu co 'klasycznej' 8)
(tak samo jak mozliwosc skutecznego leczenia depresji bez uzycia lekow)
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

Sortuj wg