Asertywność

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Asertywność

przez DanceWithTheWind 25 cze 2009, 23:30
Myślę, że większośc naszych podstawowych problemów pochodzi od nieumiejętnego rozmawiania z ludźmi. Przesadzamy z wyrażaniem naszych potrzeb robiąc to w sposób agresywny, dążąc wyłacznie do zaspokojenia naszych wymagan, bądź przeginamy w drugą stronę ulegając ciągłym prośbom [czasem zbyt wygórowanym] otoczenia. Prowadzi to do wielu nieprzyjemnych sytuacji, długo chowamy urazy, w efekcie doprowadzając się do depresji i innych nieprzyjemnych schorzeń. Istnieje jednak sposób na rozwiązania naszego zagubienia. Ja podjęłam się walki, ponieważ odkryłam, że mój kłopot z bezsennością i depresją mógłby się nie pojawić, gdybym rozwiązała bardzo wiele trudnych konfliktów w sposób asertywny.
Na początku jest trochę dziwnie zaadaptować przyjąć nowe kryteria postrzegania ludzi, codziennych sytuacji, z jakimi się spotykamy, czy czekających nas wyzwań. Różnie odbiera mnie otoczenie, ale widzę znacznie poprawy [na lepsze :)]. Dzisiaj, kiedy probowałam przemawiać w sposób asertywny by obronić swoje prawa, mama stwierdziła, że mówię, jak kaznodzieja z ambony i po chwili padłam, jak mucha, ze śmiechu, gdy to sobie uświadomiłam. :P Ale to dopiero początki, trudno wtedy złapać równowagę i nasze zachowanie przypomina wahadełko.
Ogólnie bardzo się cieszę i wierzę, że z każdym krokiem zacznie być coraz lepiej i lepiej. ;)

Łiiiiiiiiii!

Zapraszam do dyskusji. :P
"Tak łatwo z rąk wymyka się. Szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni."

Re: Asertywność

przez agusiaww 26 cze 2009, 14:09
Ja po leku stalam sie asertywniejsza, i mi lepiej. Umiem juz wyrazac swoje zdanie w sposob zdecydowany i zauwazylam dzieki temu ejstem spokojniejsza.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg