Lista osób całkowicie wyleczonych

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Lista osób całkowicie wyleczonych

przez LucidMan 06 kwi 2009, 12:05
Witam

Wielu zadaje pytanie, czy są ludzie, którzy wyleczyli się z nerwicy lub depresji. Zadałem sobie trud znalezienia takich ludzi, tu na tym forum. Zdaje sobie sprawę, z takich pojęć jak remisja, nawroty czy iluzja wyleczenia. Dlatego też, przeanalizowałem posty niżej wymienionych użytkowników i pogrupowałem je według prawdopodobieństwa wyzdrowienia. Dwie pierwsze osoby na liście uważam za zdrowe, dalsze nie mam żadnych pewności. Im niżej na liście, tym mniejsza wiarygodność. Potwierdzenie o całkowitym wyzdrowieniu wiązało by się z kontaktem z tymi osobami, co jest niemożliwe. Chyba, że sami tu zaglądną i potwierdzą swoje wyleczenie.
Pewnie jest więcej osób wyleczonych, którzy na tym forum w jakiś sposób się zaznaczyli. Nie wszystkich da się odnaleźć. Poniższe osoby, odszukałem w dziale: kroki do wolności.

Wnioski:
Im większą zmianę przeszła osoba, im bardziej stała się "inna", niezrozumiała i "dziwna" tym bardziej uważam ją za osobę zdrową, za osobę, która jest sobą. Każda z poniższych osób znalazła swoją drogę. Nie powinniśmy kopiować ich zachowań, lecz znaleźć naszą własną drogę, która poprowadzi nas do uzdrowienia, która jest równoznaczna z całkowitą zmianą siebie, swoich poglądów, przekonań, wzorców czy nawet cech charakteru i osobowości.
Niech niżej wymienione osoby będą przykładem!

Oto lista:

Coletta
apel (ostre!!)
jej historia
życie po chorobie
akceptacja jako sposób na nerwicę
czym jest nerwica

DEPRES
depresja a rozwój
o użalaniu się nad sobą

Remigiusz
Terapia
Jesteśmy tchórzami

koniusz
Wstęp

Róża
historia

Agarfieldka
psychoterapia

czarnykot
leki + magnez

Victta
akceptacja

Ksenia
medytacja + joga

Twilight

Eastenders
leki + terapia

pablo_aimar

religia

doprzodu1
psychoterapia

walking_on_a_rainbow
psychoterapia

VaBoom
psychoterapia

elficzka21
post pożegnalny

Ataami
rozwój duchowy

anonimus
akceptacja
historia

osia nie dam sie pokonac!
leki

Aga1
leki

Pozdrawiam 8)
Ostatnio edytowano 08 lut 2010, 14:49 przez shadow_no, łącznie edytowano 5 razy
Powód: dopisanie dwóch osób na prośbę Magdy23 i LucidMana
Lucid life

Re: Lista osób całkowicie wyleczonych

przez Vitalia 07 kwi 2009, 09:56
Podoba mi się to, co napisała ta Coletta, tylko że obiecała tu zaglądać, a chyba tego nie robi :(

"Nerwica to nic innego jak kara za złe traktowanie siebie samej"

Proste i genialne!

przez asiulek107 08 kwi 2009, 12:40
bardzo budujące, nieźle sie zagłębiłes w forum senny mistrzu, niektóre sobie skopiowałam i moze nawet sobie wydrukuje, np opiepsz do coletty w sam raz :P
a kwestia osób które z nerwicy wyszły, jest ich mnóstwo ale one oczywiście nie wchodzą na takie fora bo i kieeerwa po co?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez DEPRES 12 kwi 2009, 17:18
Wiekszosc osob na tym forum nie powinno byc.A to z powodu prostactwa i braku zaangazowania emocjonalnego na wyzszym poziomie.Ostatnia smiesznota niech sobie da spokoj z jakimikolwiek odpowiedziami,bo jeszcze do pewnych tematow nie dorosla.

przez scrat 12 kwi 2009, 18:31
A konkretnie czyje prostactwo masz na myśli? Podaj linka, bo nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia.
Przyjaciel forum

przez DEPRES 13 kwi 2009, 22:59
Eh... jest mi po prostu przykro z pewnych wzgledow.

przez scrat 13 kwi 2009, 23:07
Z jakich? Konkretnie...
Przyjaciel forum

przez linka 13 kwi 2009, 23:25
DEPRES napisał(a):Wiekszosc osob na tym forum nie powinno byc.A to z powodu prostactwa i braku zaangazowania emocjonalnego na wyzszym poziomie..

Nie w twojej kompetencji leży decydowanie kto powinien a kto nie powinien być na forum. Już nie wspominając o ocenianiu innych - bo to jest przede wszystkim chamskie.

DEPRES napisał(a):Ostatnia smiesznota niech sobie da spokoj z jakimikolwiek odpowiedziami,bo jeszcze do pewnych tematow nie dorosla.

Po raz kolejny, przestań obrażać ludzi bo o ilę czytam to nikt ci tu nie ublizył, a to, że nie wszyscy zgadzają się z twoimi pogądami nie uprawnia cię do takiego tonu.
Troszkę więcej tolerancji na przyszłość i dystansu do pewnych spraw.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez DEPRES 17 kwi 2009, 00:37
Wiec tak naprawde ,czemu sluzy te miejscami smieszne forum.Agencja matrymonialna ludzi zdesperowanych,bez szansy na pszyszlosc.Pszepraszam ,no po prostu nie moge. :roll:

[Dodane po edycji:]

A tak ogolnie modernatornia,troszke wiecej subobiektywizmu .Pszepraszam,postaram sie zmienic.

przez shadow_no 17 kwi 2009, 00:50
czemu sluzy te miejscami smieszne forum

Każdy użytkownik sam powinien zdecydować czego oczekuje od tego forum. Czyż nie?
Temat jest jasny "Forum Psychologiczne" interpretacja - dowolna.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez betty_boo 18 kwi 2009, 09:33
[quote="DEPRES"]Wiec tak naprawde ,czemu sluzy te miejscami smieszne forum.Agencja matrymonialna ludzi zdesperowanych,bez szansy na pszyszlosc.Pszepraszam ,no po prostu nie moge. :roll:

myślę że teraz ty jestes nieobiektywny (a zarzucasz to innym...). nie wiem na ile uwaznie sledzisz to forum ale bardzo wiele osób jest tu w dlugich związkach małżeńskich i nie tylko...

poza tym ,w każdym miejscu gdzie spotykają się męzczyzni i kobiety moga sie stworzyc jakies związki i chyba nie ma w tym nic dziwnego? to tak jakbys komus kto przyszedl na studia i poznal dziewczyne zarzucil że nie przyszedl studiowac!

poza tym, wiesz jak to jest z wypowiedziami na forum...uderz w stól a nozyczki sie odezwa...niektóre wypowiedzi mówią o nas wiecej niz nam sie wydaje...twoje równiez sa zwierciadlem twojej duszy, nawet jesli dotycza innych.

przez Vitalia 20 kwi 2009, 10:14
DEPRES napisał(a):Wiekszosc osob na tym forum nie powinno byc.A to z powodu prostactwa i braku zaangazowania emocjonalnego na wyzszym poziomie.Ostatnia smiesznota niech sobie da spokoj z jakimikolwiek odpowiedziami,bo jeszcze do pewnych tematow nie dorosla.

Widzę, że myślisz , że jak już pokonałeś nerwicę, czy depresje to jesteś nie wiadomo kim, że osiągnąłeś niewiadomo jaki poziom rozwoju osobistego, ale dla mnie ktoś kto jest na wyższym poziomie nie nazwał by innych śmiesznotą, owszem mógłby wskazać innym błędy, ale wyśmiać kogoś to jest niedopuszczalne i to właśnie świadczy o prostactwie :( Popatrz też troszkę krytycznie na siebie bo ja w Twoich postach oprucz wiedzy widzę strasznie nadymanie sie, ale mam nadzieję, ze sie mylę. Poza tym każdy jest na takim poziomie (wyższym, czy niższym) na jakim jest, każdy idzie swoją własną drogą życiową i nikt nie powinien go oceniać, bo nikt z nas nie jest Bogiem, albo (jak wolą inni)nikt z nas na tym forum nieurzeczywistnił jeszcze Boga w sobie.
Ostatnio edytowano 20 kwi 2009, 14:17 przez ALEKS*OLO, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Double

przez Magda23 21 kwi 2009, 16:28
Ja bym jeszcze do tej listy dodała Remigiusza i Koniusza bo ich posty też bardzo mi pomogły!z ich postów jasno wynika, że są zdrowi, pokonali nerwice!!!

przez scrat 21 kwi 2009, 20:05
Dzięki - dodane.
Przyjaciel forum

Sortuj wg