Co mówi mój sen ??

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Co mówi mój sen ??

przez LucidMan 18 mar 2009, 13:19
Zakładam nowy temat, w którym zamierzam spróbować swoich sił w interpretacji snów. Nie przypadkowo zamieszczam go w dziale kroki do wolności, ponieważ jestem przekonany o ogromnym znaczeniu snów (z doświadczenia) i bardzo ważnej informacji, które one niosą, a które mogą pomóc w leczeniu.
Zanim jednak ktoś umieści tu swój sen, powinien przeczytać poniższy tekst!

Odnośnie interpretacji snów.

Bardzo ciężko jest interpretować czyjeś sny ze względu na to, że pewien symbol, który dla jednego może pozytywny, dla innego może nieść przesłanie o treści negatywnej. Np. wóz policyjny. Dla jednego może to być pozytywny symbol pragnienia zostania gliną, z kolei dla kogoś innego negatywny symbol krzywdy (ktoś kiedyś podpier*** coś ze sklepu i mu się śni wóz policyjny, który go ściga). Z tego wynika, że interpreterem snów, powinna być osoba śniąca, ponieważ sny mówią tylko i wyłącznie w jej języku.
Jednak jako że wszyscy jesteśmy tym samym gatunkiem (człowiek), możemy mówić o symbolach podobnych, wspólnych dla każdego. Np. wojna oznacza konflikt. Osobie, której śni się wojna, powiem, że istnieje jakiś konflikt. Ta osoba powinna wyjść od tego ogólnego znaczenia i sama zagłębić się w swoim śnie, kojarząc coraz to bardziej szczegółowe elementy swojego snu, ze swoim życiem (wspomnienia, emocje, uczucia). Np. walka z wrogiem na broń palną - może oznaczać, że boimy się bliskiego kontaktu z "wrogiem", którym może być wszystko, od prawdziwych ludzi, po nasze własne uczucia.
Chcę powiedzieć, że moja interpretacja jest (powinna być) tylko wierzchołkiem góry lodowej, a głębsze znaczenie (przesłanie) snu może odkryć TYLKO osoba, która wyśniła ten sen. Toteż ważne jest, aby zastanowić się głębiej nad swoim snem i wykorzystując moją interpretację, wydobyć jak najwięcej informacji ze snu.
Pragnę również zaznaczyć, że najważniejsze sny to takie, które się POWTARZAJĄ (w okresie kilku tygodni lub nawet całego życia). Wtedy to podświadomość mówi nam: "HEJ!! Mam dla Ciebie ważną informację, posłuchaj mnie w końcu!!". Moim celem, jest pomoc dla osób cierpiących na różne dolegliwości (nerwice, depresje itp), dlatego tylko i wyłącznie sny powtarzające się, mają tutaj sens. Sen, w którym śni nam się np. że jedziemy sobie rowerem gdzieś na wycieczkę i zwiedzamy jest snem nic nie znaczącym dla chorego człowieka jeśli się nie powtarza!
Bardzo ważne są powtarzające się koszmary. Zwykle pojawiają się po dłuższym czasie, w którym staramy się świadomie stłamsić wewnątrz siebie dany problem. Zrozumienie przesłania takiego "strasznego snu" nie tylko może pomóc uwolnić się od niego, lecz także zauważyć pewne nieprawidłowości w naszym życiu.
Interpretując sny nie będę korzystał z żadnych senników, które uważam za nic nie znaczące i niekiedy żałosne. Przykład: wypadający ząb - śmierć kogoś bliskiego... ---> żal.pl
Wiedzę czerpie z własnych doświadczeń, jako że jestem żywo zainteresowany tematyką snów, przez co przyswoiłem sobie sporą wiedzę na ten temat.

Umieszczamy tylko i wyłącznie sny powtarzające się. Mogą to być całe sny, fragmenty, pewne motywy, przedmioty, sytuacje, otoczenie, ludzie, uczucia, emocje.. Dosłownie, wszystko co się powtarza.

Jakakolwiek pomoc w interpretacji snów będzie mile widziana. Różne interpretację pozwolą spojrzeć na sen z różnych punktów widzenia.

Nie ponoszę odpowiedzialności za interpretację :P

Pozdrawiam 8)
Lucid life

Re: Co mówi mój sen ??

przez laguna 18 mar 2009, 13:30
aleś sie wkrecil w te sny:D moze zacznij na tym zarabiac hehehe

przez LSDisland 18 mar 2009, 13:33
Przez ostatnie noce śnią mi się znajomi z którymi kiedyś codziennie przebywałem i robiliśmy różne głupie rzeczy :smile: ale teraz się cała ekipa rozpadła i nie widujemy się za często... co to może znaczyć :?
Wolny od leków?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez asiulek107 18 mar 2009, 13:41
hmmm, że ci żal że ich nie ma..?
mi się snią strzelaniny, ja zalękniona i bez wyjścia, mój chłopak jedyna moja opoka ciężko pobity, potem sie topimy ale ja nie moge nas uratować, w zamian za to ratuje KOTA.

przez LucidMan 18 mar 2009, 16:07
laguna napisał(a):aleś sie wkrecil w te sny:D moze zacznij na tym zarabiac hehehe
Nie nie. Ponad 2 lata temu, otrzymałem pomoc od ludzi na tym forum, którzy naprowadzili mnie na właściwą drogę leczenia - psychoterapia. Chciałbym się dzielić swoimi doświadczeniami póki tu jeszcze jestem. To forum traktuje jako element w pomaganiu sobie - poprzez pomaganie innym (przynajmniej się staram :roll: ). Forum jest pewnym rozdziałem w moim życiu, na pewno kiedyś go zamknę. W pierwszych latach swojej dolegliwości nie byłem rozumiany, ani przez najbliższych, a także przez lekarzy. Nie chcę, żeby innym też to się przytrafiało.

LSDisland napisał(a):Przez ostatnie noce śnią mi się znajomi z którymi kiedyś codziennie przebywałem i robiliśmy różne głupie rzeczy :smile: ale teraz się cała ekipa rozpadła i nie widujemy się za często... co to może znaczyć :?
Przywiązanie do znajomych. Tak jak napisała asiulek107, brakuje Ci tego. Oznacza to też, że koncentrujesz się na przeszłości - zakładam, że uważasz, że wtedy było lepiej niż jest TERAZ. Czas uwolnić się od przeszłości, jaka by ona nie była i żyć pełnią życia TU i TERAZ ;)

asiulek107 napisał(a):hmmm, że ci żal że ich nie ma..?
mi się snią strzelaniny, ja zalękniona i bez wyjścia, mój chłopak jedyna moja opoka ciężko pobity, potem sie topimy ale ja nie moge nas uratować, w zamian za to ratuje KOTA.
Konflikt. Problem Cię przytłacza, chłopak nie jest w stanie Ci pomóc. Pogrążasz się w problemie.
KOTA !? :D Zadaj sobie pytanie: "Z czym kojarzy mi się KOT?". Skojarzenia połącz ze słowem "ratunek". Szukaj analogii w swoim dotychczasowym życiu.

Pozdrawiam 8)
Lucid life

przez asiulek107 18 mar 2009, 17:06
z tym kotem to ja nie wiem kompletnie jak mam połączyc to ze słowem ratunek. mam kota w domu. zwierzaki to moja wielka miłość (co nie przeszkadzało mi w zakupieniu wielkiej czapy z królika) kiedys musialam utopic kiciaka, bo mial przetracony kregoslup, ale nie dalam rady, musieli to zrobic za mnie. teraz mi sie przypomnialo, ale jazda. tym razem go uratowałam. tylko co to do cholery ma za znaczenie.

[*EDIT*]

oprocz tego czesto snie jak morduje ludzi. i wierz mi pobudka po takim snie dla znerwicowanego ludzika nie jest wcale przyjemna. a wogole najgorzej jest jak wiem ze spie i doczuwam lęk dżizys to w ogole mozliwe, czy to juz sa sny na jawie

przez LucidMan 19 mar 2009, 13:03
Często ludzie mówią: Ja nie mam snów!
Nie prawda, każdemu śnie się od 3 do 5 snów każdej nocy (standardowe 8h snu). Im bliżej rana tym sny są dłuższe. Wystarczy chęć zapamiętania snu i można przypomnieć sobie wszystkie sny (a przynajmniej ostatni :roll: ). Po obudzeniu nie ruszaj się, nie otwieraj oczu ponieważ każdy ostry impuls światła może rozproszyć sen. Nie myśl o niczym innym tylko o śnie. Najlepiej przypominać sobie sen od końca do początku, jak najgłębiej się da.

asiulek107, co czujesz jak ich zabijasz? Kim są Ci ludzie? W jaki sposób ich zabijasz? Jakie jest otoczenie, pogoda? Więcej szczegółów ;)
Zabijanie w śnie może oznaczać próbę zwrócenia Twojej uwagi na krzywdę na zewnątrz lub może oznaczać pozbywanie się przeszkód.

Ka_Po, kupiłaś tzw. kota w worku. Czy Twój mąż na ogół nie akceptuje Twoich decyzji? Często załatwiasz sprawy poprzez innych? Może planujesz jakiś zakup w najbliższym czasie? Zadaj sobie te pytania, a ukaże się przesłanie snu ;)
Lucid life

przez chloe 19 mar 2009, 14:29
LucidMan, i ja mam pytanie, jako że jeden sen dawno temu już zinterpretowałeś i wydało mi się to wyjątkowo trafne. ale na początku tylko pytanie - skąd czerpiesz wiedzę teoretyczną nt. snów? bo w internecie niewiele jest, wszędzie te gówniane - jak słusznie zauważyłeś - senniki. a dawno temu zainteresowałam się LD i OOBE, a interpretacja snów zawsze była dla mnie ważna, choć ich przesłanie zwykle niejasne.

Znak senny, a właściwie dwa, nie zawsze występujące razem:
1. mężczyzna w ciemnym zaułku chce mnie zgwałcić. nigdy tego nie robi, chęć gwałtu jest w domyśle, zagrożenie płynące z jego strony. i albo uciekam, albo się budzę, albo - najczęściej, biorę jakiś ciężki przedmiot i go zabijam.
2. zabijam ludzi - w rozmaity sposób. zwykle jakąś ręczną bronią typu kij, nóż, cegła etc. i zawsze ukrywam te zwłoki - czasem suszę je i chowam do skrzyni, raz wrzuciłam je do wanny, ale to była zła kryjówka, więc wepchnęłam zwłoki zabitej przeze mnie małej dziewczynki (była "księżniczką") do pralki, ale się nie zmieściła i wystawały jej bose stopy. czasem proszę kogoś o pomoc w ukryciu zwłok. najczęściej jednak sama je chowam, czasem preparuję, wrzucam do stawu obciążone kamieniem - sposoby są niesamowite, nigdy bym świadomie na to nie wpadła.

z góry dziękuję za odpowiedź ;)
(...) Jest ciemno
jest ciemno jak najciemniej
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

przez asiulek107 19 mar 2009, 17:55
ja pierdziele, PREPARUJESZ JE? hehehe, ja mam proste sposoby noże, szybki ruch prosto w serce albo tetnica szyjna od tyłu, kogo zabijam? innych morderców, którzy chcą mnie dorwac po płaszczykiem dobrych intencji(uuuu juz czuje sie jak schizofrenik!!) nocą. noc jest dla mnie bezpieczna.

przez LucidMan 19 mar 2009, 20:02
chloe napisał(a):ale na początku tylko pytanie - skąd czerpiesz wiedzę teoretyczną nt. snów?
Podstawą jest ta stronka: http://www.sny.net.pl
Reszta jest to wiedza łączona z różnych książek traktujących o rozwoju duchowym oraz własne doświadczenia, spostrzeżenia i pomysły ;)

chloe napisał(a):1. mężczyzna w ciemnym zaułku chce mnie zgwałcić. nigdy tego nie robi, chęć gwałtu jest w domyśle, zagrożenie płynące z jego strony. i albo uciekam, albo się budzę, albo - najczęściej, biorę jakiś ciężki przedmiot i go zabijam.
Jak reagujesz na krytykę, poniżenie czy kompromitację? Może w realu ktoś tak właśnie robi i masz ochotę uciec albo zabić tą osobę (osoby) za atak na Ciebie? W takim wypadku, sen po prostu jest dla Ciebie rozładowaniem pewnych emocji, których nigdy byś nie uwolniła w rzeczywistości.
Z kolei patrząc na to z innej strony, sen może pokazywać Ci jak bardzo jesteś nieufna, zamknięta w sobie. Jeśli ktoś ma się zbliżyć, to nawet nie wiedząc w jakich zamiarach, to albo go "zabijasz" (zniechęcasz) albo unikasz. Może czas porozmawiać z kimś szczerze w 4 oczy!? Może czas się otworzyć!? ;)

chloe napisał(a):2. zabijam ludzi - w rozmaity sposób. zwykle jakąś ręczną bronią typu kij, nóż, cegła etc. i zawsze ukrywam te zwłoki .....
To jakby kontynuacja. Zabijanie w śnie ma bardzo wiele interpretacji. W Twoim śnie nie tyle istotne jest same zabijanie, co próba ukrycia ciał. Może tak bardzo boisz się konsekwencji i odpowiedzialności za swoje działania i tym samym wypierasz się swoich czynów? Możesz robić to nieświadomie i właśnie sen ma pokazać, że następuje wyparcie!
Twoimi ofiarami są ludzie, którzy mogą reprezentować Twoje uczucia, emocje (księżniczka = pozytywne uczucia). Wypieranie, a tym samym ukrywanie ich w zakamarkach swojej podświadomości nie rodzi nic dobrego (powstaje cień). Te uczucia w końcu wychodzą najczęściej w postaci dolegliwości psychosomatycznych.

Pamiętasz sen ze schodami? Napisałem wtedy, że jesteś kontrolowana przez kogoś lub coś. Gdyby wejść w to głębiej, świat zewnętrzny jest jakby zwierciadłem naszego wnętrza. To że tak usilnie starasz się kontrolować siebie, wpływa na Twoje wyobrażenie, że to Ciebie starają się kontrolować. Czy Twoje uczucia, emocje są spontaniczne? Czy może pozwalasz sobie na nie gdy jesteś sama, żeby nikt nie widział? Jeśli to drugie to kontrolujesz siebie, a dokładnie swoje uczucia.

Ogólnie to polecałbym psychoterapię (jeśli nie uczęszczasz), dzięki której mogłabyś dotrzeć do sedna problemu. Te sny bardzo dużo o Tobie mówią i są dobrym materiałem na terapię.

asiulek107 napisał(a):ja pierdziele, PREPARUJESZ JE? hehehe, ja mam proste sposoby noże, szybki ruch prosto w serce albo tetnica szyjna od tyłu, kogo zabijam? innych morderców, którzy chcą mnie dorwac po płaszczykiem dobrych intencji(uuuu juz czuje sie jak schizofrenik!!) nocą. noc jest dla mnie bezpieczna.
asiulek107, wydaje mi się, że wszystko i wszystkich traktujesz jako zagrożenie :D Bo się boisz. Na psychoterapii dokopiesz się do przyczyn lęku ;)

Pozdrawiam 8)
Lucid life

przez chloe 19 mar 2009, 20:24
LucidMan, za tydzień zaczynam psychoterapię, dopchałam się na NFZ. ale jeśli będzie potrzeba, pójdę prywatnie, bo nie wiem, jak to wygląda "za darmo".

masz rację, to jest ta "maska" dla publiczności - boję się krytyki, odrzucenia, a jednocześnie unikam bliskości (wg zasady: 'jeśli ktoś mnie akceptuje po bliższym poznaniu, to chyba jest z nim coś nie tak'). więc trzymam wszystkich na dystans. bo jak może i wiesz, otworzyć się wcale nie jest tak łatwo ;) i to chyba faktycznie bardziej złożone niż mi się wydawało.

jakby się nad tym wszystkim zastanowić, to się zgadza, nawet bardzo bardzo. w sumie praktycznie wszystko, ale to już sobie rozkminię w głowie, a nie na forum.
dziękuję Ci serdecznie :).
(...) Jest ciemno
jest ciemno jak najciemniej
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

przez Sorrow 19 mar 2009, 22:04
Ale hardkor :smile: .

To Ja mam tak, że jest taki scenariusz - ktoś mnie atakuje i chce mnie zabić.
Raz miałem coś takiego, że wszedłem do chińskiej restauracji a tam na mnie goście z nożami. Pozabijałem chyba z 20 gołymi rękami.

przez Moonlightsonata 19 mar 2009, 23:50
dzisiaj mi sie snilo, ze przyszła do mnie wiewiórka i sie wskrobała mi na ręce i została moim przyjecielem :) Sen był miły, moze sprawie sobie zwierzatko jakieś. sny sa piekne a zycie takie beznadziejne :(
“God, grant me the serenity to accept the things I cannot change, the courage to change the things I can, and the wisdom to know the difference.”

przez LSDisland 20 mar 2009, 00:08
Moonlightsonata napisał(a):dzisiaj mi sie snilo, ze przyszła do mnie wiewiórka i sie wskrobała mi na ręce i została moim przyjecielem :) Sen był miły, moze sprawie sobie zwierzatko jakieś. sny sa piekne a zycie takie beznadziejne :(

chociaż jedna osoba ma pozytywne sny :smile:
Wolny od leków?

Sortuj wg