Tworzymy grupę wsparcja skype'oweg?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Tworzymy grupę wsparcja skype'oweg?

przez wojtala 11 sty 2009, 14:04
Witam,

Jakiś czasem wpadłem na pomysł stworzenia czegoś w rodzaju grupy wsparcia bazującej na rozmowie przy pomocy komunikatora. Tutaj bardzo wiele przeczytałem o dolegliwościach, z różnego punktu widzenia, przeczytałem wiele mobilizujących i ciekawych wypowiedzi, ale doszedłem do wniosku, że wszystko się tutaj dzieje w trybie asynchronicznym (piszemy i dopiero po jakimś czasie dostajemy feedback na temat, o którym napisaliśmy). Pomyślałem, że może warto by było dodatkowo umawiać się grupami, większymi lub mniejszymi, na rozmowy przez internet. Przykładowo na skype można stworzyć rozmowę konferencyjną. Można by takie 'spotkania' potraktować jako rodzaj wygadania się, a także usłyszenia co na temat naszych dolegliwości/problemów/wątpliwości mają do powiedzenia inni. Może, tak jak ma to miejsce na terapiach grupowych ułatwi to spojrzenie na nasze problemy z innej perspektywy. Zdaję sobie sprawę, że na forum każdy jest anonimowy bo poza opisem problemu i podaniem nicka nikt o nas nic nie wie. Przy włączeniu do rozmów głosu dzielimy się jeszcze jednym szczegółem, ale anonimowość w zasadzie, jeśli ktoś chce, nadal jest zachowana. Zresztą może nie każdy będzie chciał być anonimowy, bo miałem ostatnio myśli, że im więcej znamy osób o podobnych problemach, tym na swoje patrzymy z dalszej perspektywy, bardziej obiektywnie.

Nie mam doświadczenia w takiej formie spotkań, ale pomyślałem, sobie, że może to niektórym pomóc. Ja ze swojej strony bardzo chętnie spróbował bym się w takim przedsięwzięciu. Chętnie poświęcę temu swój czas, bo może być warto. Bardzo bym się cieszył, jeśli oprócz osób, które mogły by poszukać wsparcia w takich rozmowach, brały by w nich udział również osoby zainteresowane pomocą czytające to forum i wypowiadające się tutaj z perspektywy ekspertów, albo osób zainteresowanych tematem (moderatorzy wypowiedzcie się).

Jeśli podoba się Wam taki pomysł, albo macie odmienne zdanie i chcecie je wyrazić to zapraszam do dyskusji tutaj.

pozdrawiam!

Re: Tworzymy grupę wsparcja skype'oweg?

przez pajak 11 sty 2009, 15:11
Moim zdaniem pomysł bardzo dobry, z drugiej strony truniej będzie umówić się z kilkoma osobami na daną godzinę. Na forum piszemy kiedy mam czas, kiedy możemy, kiedy mamy ochotę. Tutaj będzie to troche inaczej , chociaż w sumie jest duże prawdopodobieństwo że pomysł może się przyjąć. Ja w każdym razem jestem za !
Obrazek

przez Ridllic 11 sty 2009, 20:51
wojtala, jezeli sa zainteresowane osoby to dlaczego nie jezeli ma to przyniesc wymierne korzysci to pomysl calkiem trafiony kwestja uczestniczenia jest ten temat zawsze mozna podyskutowac nad terminem napewno nie omieszkam dolaczyc do Was kazda rozmowa na temat problemow podobno pomaga jako zalozyciel tematu oraz pomyslodawca organizuj a masz juz kilka chetnych osob w tym temacie oraz w innym tak ze pole do popisu pozdrawiam Rid ;)
Ridllic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez krzycha83 28 sty 2009, 19:53
Witam!!!
Od paru miesięcy siedze tu ale na forum nerwica lękowa, nie zwróciłam uwagi na Kroki do wolności ciesze się że coś takiego jest bo już nawet w Nerwica lękowa pisałam że wkurza mnie że ludzie zamiast sobie pomagać wolą pisać i czytać o swoich objawach nawet założyłam tam temat podobny do twojego ale przerzucili go do OFERTY to link do niego oswoi-l-k-grupa-wsparia-t14961.html jestem za rozmową na skypa :D
Jak dobrze wiedzieć, że nie jesteśmy sami, że możemy nazwać nasz bół

Jak dobrze wiedzieć, że cierpienie można ukoić, że nic nam nie grozi i że możemy czuć się bezpieczni

Jak dobrze wiedzieć, że to tylko przelotne uczucie, które minie jak wszystko inne

przez zapominajka 03 lut 2009, 20:49
świetny pomysł! :smile:
aktualnie siedze w domu, rozpoczelam leczenie dosc niedawno...procz terapeuty nie mam z kim pogadac na ten temat :( trzeba probowac, zycie biegnie, nie bedziemy coraz mlodsi....tyle cudow nas omija...

przez chloe 03 lut 2009, 23:08
Hmm, pomysł dobry, tylko realizacja jest trudniejsza. Zresztą - może podchodzę zbyt pesymistycznie - obawiam się, że to mogłoby się zamienić w przeogromną "jęczarnię", co nie zawsze pomaga jak trzeba, albo przeciwnie - łatwiej coś napisać, niż wyrzucić z siebie, tak o, bez przemyślenia, w eter.

niemniej powodzenia życzę!:)
(...) Jest ciemno
jest ciemno jak najciemniej
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

przez Princessa 03 lut 2009, 23:37
Jestem jak najbardziej za:)..
Otulmy chmury marzeń... i z podniesioną głową lećmy ku słońcu...:)

przez wojtala 04 lut 2009, 16:47
chloe, myślę, że jęczarni się nie zrobi. Mam nadzieję, że podczas tych rozmów mogą się spotkać osoby w różnych stanach. Jedni będą pewnie chcieli jęczeć, ale Ci w lepszym stanie będą powstrzymywać. Ja to tak widzę.

przez pajak 04 lut 2009, 23:07
Ja myśle że generalnie to poprostu trzeba spróbować a nie gdybać. BO tak gdybać to jeszcze możemy pół roku :P
Obrazek

przez kachnaaa 13 lut 2009, 18:03
I co z tą grupą wsparcia? Bo ja jestem zainteresowana :smile:
Czy już poczyniliście jakieś kroki??

przez Korba 13 lut 2009, 18:34
No dobra, ale.... w każdej grupie wsparcia jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy............:mrgreen:
A tak na serio: w każdej grupie wsparcia jest jakiś zdrowy prowadzący, a my tu sami chorzy jesteśmy :mrgreen:
Korba

przez pajak 13 lut 2009, 20:52
słuchajcie , powpisujmy swoje nicki ze skypa i stworzymy wspólną konferencje, zaczynamy : )
Obrazek

przez spinoza1988 13 lut 2009, 22:24
spinoza19881 (tak z jedynk, to nie pomylka ;) )

przez bunny_wrrr 14 lut 2009, 01:12
to moze na czacie sie najpierw umowic?
przeciez juz byly pogaduchy?:>
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

Sortuj wg