Świadomy sen (Lucid dream) jako sposób zrozumienia nerwicy

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Świadomy sen (Lucid dream) jako sposób zrozumienia nerwicy

przez Gringo 21 mar 2010, 11:56
LD jest zupełnie nieszkodliwe, kiedyś się w to bawiłem, ale że nie miałem super długich, wyrazistych i tak rzeczywistych, jak rzeczywistość snów, to straciłem zainteresowanie tym tematem na rzecz medytacji i filozofii wschodu, ale świadome śnienie to coś na prawdę fajnego, nie wiadomo skąd biorą się te wszystkie senne scenerie. Niektóre historie (sny) są naprawdę niesamowite, bo zupełnie oderwane od myśli, które ma się na codzień, dają odczucie czegoś zewnetrznego, inna skale emocji, cos zupelnie nowego. Czasami jeszcze miewam ld spontanicznie i zawsze kiedy mam swiadomy sen czuje we snie, ze to jest tak bardzo realne, ale po obudzeniu to odczucie znika. LD samo w sobie działa terapeutycznie, bo wywołuje dużo pozytywnych emocji, po obudzeniu świat wydaje się mniej zwyczajny, bardziej tajemniczy i często myśli w ciągu dnia zamiast krążyć wokół problemów analizują to co wydarzyło się we śnie.
Gringo

przez takajakaś18 02 kwi 2010, 00:02
pare razy slyszałam o swiadomym snie ,ale nie wiem czy kiedys mialam i nie moge do konca zrozumiec na czym polega.Fajnie by bylo snic o tym ,o czym sie chce,spelniac marzenia w snach:)Moze to wplywac na swiadomosc ,na rzeczywistosc?kiedys mialam sny,snil sie notorycznie kolega ..A glownie jego spojrzenia,obecnosc..Co bym nie robila byl w poblizu , patrzal sie ,obserwował..niby nic..ale naładowywał mnie energią ,sila...Gdy sie obudzilam dlugo mialam takowe odczucie i w rzeczywistosci bylo bardzo podobnie..Teraz nie wiem co bylo najpierw ,czy spojrzenia i te uczucia piekne i pozytywne temu towarrzyszace w realu, pozniej sny ,czy odwrotnie? jednak chcialabym do tego wrocic..:) nie wiem jak ma sie to do nerwicy ,wiadomo ,ze pozytywne nastawienie nas leczy i sny przenikaja w jakims wiekszym czy mniejszym stopniu do rzecvzywistosci ale az taki wplyw maja,ze moge leczyc?nie wiem ,ale ja czulam ,ze te sny mi pomagaly i chyba byly po cos...Ale ta osoba ,byla tu elementem powtarzajacym sie bardzo dlugo..jak myslicie to przypadek?
Mozna komus sie snic na zawołanie ?czy to niezalezne od nas?slyszalam ,ze czasem moga snic 2 osoby o tym samym albo ktos wejsc w czyjs sen..Nie powiem ciakwa tematyka ale chyba wymaga duzej praktyki i zaglebienia sie ,aby uzyskac jakies efekty:)
takajakaś18

przez Paranoja 07 maja 2010, 15:52
ostatnio mam świadome sny. Nie wiem skąd się wzięły i jak to robię, ale śpie i wiem że to sen i sobie go cofam i przeżywam go kilka razy z innymi zakończeniami, najlepsze było ostatnio gdy wiedziałam że śnię, ale nie chciałam się obudzić, bo bałam się że jak znów zasnę to będzie mi się śniło to samo a sen był dość brutalny (ktoś mnie zabijał). Więc umierałam na kilka różnych sposobów

[Dodane po edycji:]

ostatnio mam świadome sny. Nie wiem skąd się wzięły i jak to robię, ale śpie i wiem że to sen i sobie go cofam i przeżywam go kilka razy z innymi zakończeniami, najlepsze było ostatnio gdy wiedziałam że śnię, ale nie chciałam się obudzić, bo bałam się że jak znów zasnę to będzie mi się śniło to samo a sen był dość brutalny (ktoś mnie zabijał). Więc umierałam na kilka różnych sposobów
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Conrado31 08 maja 2010, 07:39
Nie mam żadnych snów od bardzo, bardzo dawna. Parę lat. Wiem, że to straszne, szczególnie dla kogoś, kto ma dusze artysty. Staram się ten deficyt zastępować świadomymi wizualizacjami. Trochę słaby sposób, ale jakoś trzeba rozruszać wyobraźnię. Mam wrażenie, że podświadomość mi już całkiem zardzewiała..
to najprawdopodobniej skutek długotrwałego stosowania benzodiazepin, które spłycają fazę REM.
Zazdroszczę tym, którzy mają sny, nawet te koszmarne.

przez jokii 14 maja 2010, 20:29

przez złość 29 cze 2010, 23:37
na zachodzie badania snu pacjenta to jedna z metod leczenia nerwicy, bardzo polecam.
tak, oczywiście sny to nasz kontakt/łączność z podświadomością z NAMI PRAWDZIWYMI i to wielkie szczęście pamiętać sny a jeszcze większe je analizować.
też jest mi bardzo bliski ten temat dlatego się wypowiadam
niestety, niestety co jest dla mnie wielką udręką - nie pamiętam swoich snów........................ a to też o czymś świadczy, to mówi b. dużo o mnie i wielu podobnych - nie pamiętają snów ci ludzie którzy (z wielu powodów) mają słabą łączność z samym sobą, nie znają siebie, nie realizują, zablokowali swoją indywidualność np. NERWICĄ!!!

Rozumiem cię Conrado....
<Władza nad samym sobą daje siłę, nie nad innymi!>

przez bvb25 21 lut 2013, 14:24
Świadomy sen wcale nie jest taki fajny, nie wiem skąd to mam ale świadomy sen jest męczący i ciągnący się w nieskonczoność rano czuję się nim mocno zmęczony tak jakbym źle spał...
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez anonus 21 lut 2013, 14:36
Chcialbym sprobowac swiadomego snu, ale przeraza mnie wizja paralizu sennego :?
anonus

Sortuj wg