Pismo święte... Czytacie ??

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Pismo święte... Czytacie ??

przez Piorun 04 lis 2009, 00:47
Nie wyrywam z kontekstu. Zaprezentuję ów fragment

»Potem Jezus odszedł stamtąd i podążył w stronę Tyru i Sydonu. A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: „Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha”. Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: „Odpraw ją, bo krzyczy za nami!” Lecz On odpowiedział: „Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela”. A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: „Panie, dopomóż mi!” On jednak odparł: „Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom”. A ona odrzekła: „Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów”. Wtedy Jezus jej odpowiedział: „O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz!” Od tej chwili jej córka była zdrowa« (Mt 15, 21-28).

Jasno widać, że Izraelita, w oczach Jezusa, to "Pan", zaś Indoeuropejczyk, to "pies". Pokrywa się to zresztą z całym rasistowskim charakterem judaizmu, który cały przesiąknięty jest nienawiścią do "gojów".

[Dodane po edycji:]

Czy ciśnie Wam się na usta jakakolwiek inna interpretacja, tych słów tego semickiego fanatycznego rasisty ?

przez LucidMan 04 lis 2009, 01:30
Czy ciśnie Wam się na usta jakakolwiek inna interpretacja, tych słów tego semickiego fanatycznego rasisty ?
Co się czepiasz człowieka, który nie żyje od 2009 lat?

Zajmij się sobą.
Lucid life

przez Piorun 04 lis 2009, 11:53
Co za różnica, ile czasu nie żyje, kiedy pamięć o nim żyje w sercach milionów. To był zły człowiek, nie zasłużył na cześć

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lili-ana 04 lis 2009, 12:11
Istnienie jezusa to mit :P nie było kogoś takiego naprawdę...
Lili-ana

przez LucidMan 04 lis 2009, 17:09
Każdy widzi jak chce widzieć.
Warto zadać sobie pytanie: Co mi to daje, że postrzegam Go w taki sposób, a nie inny?

Ale kto dzisiaj takie pytania sobie zadaje ...
Lucid life

przez Margaryna9 29 lis 2009, 22:11
czytam .. ale raczej z ciekawosci
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

przez Amy Lee 30 lis 2009, 01:03
Piorun napisał(a):Czy ciśnie Wam się na usta jakakolwiek inna interpretacja, tych słów tego semickiego fanatycznego rasisty ?

Oczywiście. W ogóle teoria, że Jezus wywyższał Żydów ponad inne narody jest mi zupełnie nieznana, ewangelie podkreślają głównie to, jak się z kapłanami żydowskimi nie zgadzał.

Słowa zawsze można interpretować na różne sposoby, chociaż niektóre interpretacje są głębsze a inne płytsze, jedne celniejsze inne bardziej naciągane.
W Ewangelii Jezus bardzo często prowokował ludzi do jakichś wypowiedzi i ja akurat rozumiem ten fragment tak, że On celowo pokazuje takie stanowisko "że proroctwa, cuda i zbawienie dotyczą tylko narodu wybranego" (tak jak uważali kapłani żydowscy) żeby zwykła prosta kobieta i to cudzoziemka mogła 1) powiedzieć coś mądrego; 2) pokazać, że wiara jest ważniejsza od pochodzenia. I to właśnie miało na celu oswoić żydowskich słuchaczy z ideą, że choć zbawienie zaczyna się od narodu wybranego, to docelowo ma objąć wszystkich.

Lili-ana napisał(a):Istnienie jezusa to mit :P nie było kogoś takiego naprawdę...

Na istnienie Jezusa jest więcej historycznych dowodów niż np. na żyjącego dużo później Karola Wielkiego. Ale nie ma to jak oryginalna i błyskotliwa prowokacja, czyż nie?
Amy Lee

przez namiestnik 30 lis 2009, 01:17
To trudny temat. Jak wiara ogólnie. Wielu już próbowało - ale czy ktoś wyjaśnił to w co się wierzy naukowo? To już chyba na zawsze, albo na bardzo bardzo długo pozostanie właśnie kwestią wiary.

Co do cytatów to bywa, że są takie które mi osobiście bardzo trudno zrozumieć. I To bywają często a nie czasami. Faktycznie, zdarza się, że ktoś chcąc dowodzić SWOJE tezy znajduje potwierdzające je cytaty w biblii, a ktoś inny by je obalić również znajduje cytaty z biblii. Tyle, że wycinając fragmenty z kogokolwiek wypowiedzi, fragmenty od wersu do wersu, a nie od przekazu do przekazu - czy można wtedy twierdzić, że tą są kogoś słowa? Przecież każdą dłuższą wypowiedź można tak pociąć na fregmenty, że wyjdzie z niej coś innego. A jeżeli autor tej dłuższej wypowiedzi nie może tego później sprostować to tym łatwiej dla kogoś kto chce zmanipulować (świadomie lub nie).

przez Nortt 30 lis 2009, 02:38
i ja czytałem Pismo, wielokrotnie. Interpretowałem na własny sposób, wierzyłem. Ale Nietzsche był bardziej przekonywujący. ;]
Nortt

przez Jogurt22 30 lis 2009, 16:48
Hej:D

Fajny temat...

Ja czytam Pismo Święte staram się to robic tak często jak tylko moge.
Jak gdzieś jade na kilka dni to zawsze je mam przy sobie.
Dodaje mi siły wiary i nadziei...
Mam też założony zeszyt w którym robię sobie notatki z fragmentów które przeczytałem
i zapisuje fragmenty i cytaty które mnie mocno poruszyły na sercu...

Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia Flp 4,13

[Dodane po edycji:]

http://www.youtube.com/watch?v=tDZ2aKNHC0M

Sortuj wg