Pismo święte... Czytacie ??

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Pismo święte... Czytacie ??

przez sebcio 18 lis 2008, 13:35
Jestem czytelnikiem Nie.
Myslisz ze problemy ktore maja ludzie nie dotycza ksiezy???
sebcio

przez namiestnik 18 lis 2008, 16:13
Sebciowi zapewne chodziło o problemach ludzi nie będących księżmi czy dotyczą też księży. Albo inaczej czy księża mają takie problemy jak inni ludzie. To taki skrót myślowy.

Napewno mają swoje własne problemy ale i nie mają pewnych problemów które mają ludzie. Zależy to też od grupy księży.

Np. księża katoliccy nie mogą mieć żony, więc odpada obowiązek utrzymania rodziny, zapewnienia jej opieki. Nawet jak mają dzieci i coś na nie dają to nie jest to taki związek jak w małżeństwie. Ogólnie z kasą jest inaczej bo ta kasa przychodzi i nie trzeba się martwić o podwyżkę, czy nie zlikwidują zakładu pracy, czy coś tam innego. No chyba, że się mocno podpadnie biskupowi.
Z problemów innej natury to nigdy nie wiadomo kto ich z jakim problemem o jakiej porze nawiedzi. To musi być niełatwe - jak w każdej chwili może ktoś przyjść i oczekiwać wsparcia. Z drugiej strony niektórzy ustalają sobie godziny przyjęć i w pozostałym czasie mają wolne.
Jeżeli to jest jeden ksiądz, nie ma wikarego to mają problem gdy się źle poczują, czy rozchorują. Nie odłożą przecież mszy na jutro. Nagły urlop nie wchodzi w rachubę - bo niby jak? Pewne prace można nadrobić. Ale msze? Nie zrobią kilka na raz by mieć jutro i pojutrze wolne.
Ja bym bardzo cierpiał nie móc kochać miłością do kobiety i nie móc czerpać przyjemności ciała. Ogólnie jestem przeciwnikiem obowiązkowego celibatu. Tym bardziej, że prowadzi do wielu zboczeń. Poprostu nie każdy może żyć w celibacie.

Czy mamy na forum księdza by się wypowiedział o swoim przypadku?

przez Lariana 18 lis 2008, 19:32
Ja odpowiem tak: Nie jestem księdzem więc nie wiem :P
Skąd mogę wiedzieć co myśli ktoś inny? Mogę tylko przypuszczać..
Jakie ktoś ma mechanizmy ,czemu tak robi a nie inaczej -tylko przypuszczenia.
Jakoś się nie zaczytuje w Piśmie Świętym. Ciągle zdarzaja mi się różne znaki od losu .Np. Jestem na wycieczcę i w pół żartach myślę że chciałąbym zapakować stąd jakiegos faceta i miec go w domu .Patrzę na bok i widzę duży plakat " Bóg wystarczy"
xD
'A ja za dużo widzę, zbyt mocno czuję'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez namiestnik 25 lis 2008, 16:54
To bardzo dobrze, że znajdujesz oparcie w Bogu. Jest też wielu naprawdę porządnych kapłanów. Ale i niestety wielu takich o jakich psycho-logic wspomina. Dlatego ja nie utożsamiam kapłanów z Bogiem. Zresztą to jest przecież nie to samo. Tak lepiej i trudniej się rozczarować. Można znać fajnego, porządnego księdza tak samo jak inną osobę. Choć wiadomo, że będzie patrzył na życie przez swój pryzmat. Kiedyś błędnie to próbowałem utożsamiać i stąd tylko problemy wychodziły.

przez sebcio 25 lis 2008, 17:23
aga8420, jestem wierzacym antyklerykalem.
Modle sie do Boga, nie do ksiezy.
sebcio

przez Lariana 25 lis 2008, 23:31
Na siłe nikogo się nie zmusi do wierzenia ,cóż..
Nie każdy jest erotomanem przez całym życiem śliniącym się na widok wystającego biustu.. :roll:
Widze że ta dyskusja nie ma sensu ^^'

przez namiestnik 26 lis 2008, 11:26
aga8420, niestety prawda jest taka, że prócz tych dobrych jest też wiele tych złych. Ja jestem przeciwny przymusowemu celibatowi, prowadzi on często do strasznych uczynków. Niestety z przypadkami (wcale nie pojedynczymi) tych złych się niestety spotkałem również osobiście. Wierz mi, że część księży to straszni sk..syny.

Już nie mówiąc, że to tylko zwykły pracownik za jakieś pieniądze. Są tacy z powołania, ale niestety w większości taki sobie wybrali zawód. Spora część jest nawet niewierzących. Tym wierzącym trudniej jest przejść seminarium - zbyt wiele dylematów. Choć rodzynki przechodzą dobrą drogą - i to jest dobre.

Musisz też uważać - bo można się bardzo przejechać na kimś kto udaje świętego i cudownego a potem okazuje się wręcz odwrotnie.

Z drugiej strony tylko cieszyć się, że masz taką opinię bo znaczy to, że nigdy Cię ksiądz nie obmacywał i nie spał z Tobą ani z Twoimi znajomymi (przynajmniej tymi którzy by się przyznali).

przez Azotox 26 lis 2008, 13:22
aga ma rację, nie można oceniać ludzi.. poza tym trochę nie na miejscu jest mówić komuś czy ma wierzyć w boga czy nie.. to jest jej wybór który powinieneś uszanować!

namiestnik przykro mi, że spotkało cię coś takiego :( ale to chyba nie o celibat chodzi.. ja w dzieciństwie byłam molestowana- nie przez księdza a członka rodziny więc chyba jedno z drugim nie ma nic wspólnego..
"Dalej i dalej na paraboli czasu wznoszę się, aby za chwilę opaść na dno"

przez Jola27 26 lis 2008, 13:38
ja czytam Pismo Swiete juz 15 lat i bardzo kojace sa dlamnie Psalmy
polecam przeczytac Psalm 121

przez Lariana 26 lis 2008, 14:48
Czasem jak strasznie nad czymś rozpaczam albo myslę to lubie sobie na oślep wylosować kartkę i jakiś tekst. Po prostu otwieram Pismo Św. i palcem wybieram tekst nie patrząc na niego. .
Tak zdarzają się księża ,po których można się nieźle przejechać.. Dzięki takiemu moja przyjaciółka przestała wierzyć i zraziła się do kościoła. Jak taki potrafił jeździć strasznie szybko i chwalic się tym ,że je kiełbase w piątek to ekhm. .
Ale wkurza mnie to ,że ludzie przestają wierzyć w Boga dlatego ,że się zrazili np. do księży ,kościoła jako instytucji.. Takie troche chore i takie bardzo wygodne.. Wtedy można wszystko i po co komu potrzebne 10przykazań? Siup! To co nam ma ułatwić i dać spokój duszy wywalimy ,jakie to cudowne.
Mnie to w sumie nie obchodzi kto jest dobry ,kto nie. Jakbym miała się nad tym zastanawiać to dziekuje.
Śmieszą mnie teksty typu :Ktoś jest strasznym skur.. to się za niego pomodlę.. Czy to mu pomoże? Wiele ludzi sie modliło latami za kogoś ,za bliskich ,nie bliskich zanim naszedł cud.

przez Jola27 26 lis 2008, 15:03
dlatego ja nie naleze do zadnego wyznania ale wierze i kocham Boga i czytam Pismo Swiete i staram sie przeztrzegac prawa zapisanego w tej ksiedzie
[kochaj Boga nade wszystko a blizniego swego jak siebie samego]

przez Piorun 03 lis 2009, 22:08
Poczytajcie sobie Ewangelię, wg "świętego" Mateusza. Według niej, Chrystus przyszedł tylko do Żydów, a resztę ludzi nazwał "psami". Oczywiście, przewidział też miejsce na ziemi, dla nas, "psów" - mamy żreć okruchy, zrzucane ze stołu "panów" - Izraelitów.

Nie wymyśliłem sobie tego, to jest w Ewangelii wg "świętego" Mateusza

przez namiestnik 03 lis 2009, 22:13
:) Wiesz - można mnóstwo cytatów znaleźć. :)

przez wciacia 03 lis 2009, 23:04
Piorun wyrywasz zdania z kontekstu i się czepiasz.
ja też czytam Biblię od lat i bardzo cenię tą księgę. Jest moim przewodnikiem w życiu i pomaga mi też w trudnych chwilach.
wciacia

Sortuj wg